Prosinec 2012

Plány...

25. prosince 2012 v 22:48 | Ťupy |  Plány
Asi se divíte, že se tady objevil druý článek za jeden den. Jedu co ? :D Ale ne, na Pětce dávají Tři mušketýry, tak jsem si řekl, že ten čas strávený u televize ( jen to poslouchám, znám to téměř naspaměť :D ) využiju ku prospěchu blogu ;-)

Rozhodl jsem se tedy vytvořit takový "malý" seznam modelů, které CHCI A MUSÍM příští rok koupit... No bude to hodně drahé, ale com koníček je koníček :) Celkem je to asi 37 modelů. Tak snad se poštěstí... ( nejsou to jen modely 2013, ale novinky převažují (hodně převažují :D). Nechtěl jsem tam dávat současné modely, ty neplánuji, ale kupuji podle situace )


25.12.2012

25. prosince 2012 v 13:05 | Ťupy |  Novinky
Tak a štědrý večer je za námi :-) Tolik příprav kvůli několika hodinám... Ale co, je to jedou v roce, tak co :D

Letošní Vánoce pro mě ani moc překvapivé nebyly. Bylo to asi tím, že většinu dárků jsem si vybíral, případně i objednával, sám :-) Každopádně takové to těšení se samozřejm konalo :D

Nebudu tu vypisovat seznam věcí, které jsem dostal. Nemyslím si, že je to vhodné... Každý rok několik dní po Vánocích čteme na blozích články typu dostal(a) jsem to, a to... Nejvíc mě dostává, že autor samozřejmně upozorní na to, že se nechce vychloubat... Nebyli bychom to ale lidé, kdybychom neměli potřebu se pořád nad někým povyšovat, upozorňovat na sebe a přiznejme si to - ty články píšeme proto, abychom mohli světu sdělit, že jsme od Ježíška dostali nový fotoaparát případně mobil a spoustu dalších věcí... Já jsem si včera okolo 23 hodiny projížděl blogy, od kterých jsem očekával chování výše popsané. A povím vám, docela jsem to trefil. Obzvlášť jeden ranč... Nechci tady nikoho jmenovat, ale zamysleme se nad sebou... Já jsem s tím "nevychloubáním" přestal a hned je mi líp :-) Jediné s čím se podělím jsou vánoční modely ;-)

NECHCI TÍM NA NIKOHO UKAZOVAT A NECHCI TÍM ANI NIKOHO URAZIT ;-) BERTE TO TAK, ŽE JSME JEN NAPSAL SVŮJ NÁZOR NA TO, CO MI VADÍ ;-)

Dostal jsem jich celkem 10 - 2 od Schleich, 1 od Safari a 7 od Collecty. Myslím, že víte, co jsou zač. Od Schleich je to starší vyřazený lev, jehož fotografii jsme myslím sdílel již dříve a pak černý levhart z Bayaly ( ovšem bez elfíka :-) Od Safari je to mládě gorily, které bude ve skupině zastávat funkci Moji :D Zbylých 7 modelů je od Colelcty. Jsou to mláďata kapybary s maminkou, pár antilop vraných, okapi a mláděteme a štětkoun. Všichni mi vyrazili dech. Jsou dokonalí... Fotografie čekejte někdy v průběhu prázdnin.

Tak a teď něco pro ty, co to dočetli až na konec ( případně vynechali prostředek, nebo začínají od konce ) Začal jsme uvažovat o tom, že bychom mohli příští rok udělat akce Německo dvakrát. Záleželo by samozřejmně na tom, zda by byly novinky od Collecty skladem dříve než letos. Byl by někdo pro ?

Ťupy

Vánoce, Vánoce...

22. prosince 2012 v 21:27 | Ťupy |  Novinky
Je to už hodně dlouho, co jsem sedl k počítači a rozhodl se napsat nějaký čánek. U počítače sedím docela často, ale nějak není nálada na to, přihlásit se do administrace blogu, kliknout na nový článek, pustit se do psaní. K tomuto článku se dokopávám už delší dobu... Ono to ale není je o čase, nýbrž i onějakém tématu - to ale nějak jaksi není. Budu-li psát o Vánocích, zařadím se do skupiny lidí, kteří budou psát o tom, co dostanou pod stromeček, případně o tom, jak zdobí stromeček, pečou cukroví a dělají další vánoční věci. Né, že bych Vánoce neměl rád, ale nějak mě to nebaví číst :D

Takže jsem se rozhodl podělit se s vámi o pár informací, které souvisí s budoucností sbírky a i s uplynulými... ( nemůžu si vzpomenout na to slovo, které chci použít :D )

Nejdříve k uplynulé akci Německo. Bylo to již podruhé a já předpokládám, že ne naposled :D Letos se toho objednávalo opravdu dost. Celkem to dělalo něco málo přes 8000,- tj. cca 300 euro. Přišlo mi přesně 50 figurek ;-) Řeknu vám, ta krabice byla mým snem :D Měl jsem možnost prohlédnout dost modelů a upřímně řečeno, docela lituji, že jsem si některé také neobjednal. Jmenovat mohu například koně Don Johnson od Bullylandu, frísáka a rysa od Collecty a baribala od Mojo. Po příjezdu jsem modely pracně roztřídil, zabalil a následně poslal. Všechny modely by už měly být u svých nových majitelů. Pokud tomu tak není, tak motto české pošty dnes podáte zítra dodáme je celkem k ničemu... a navíc neodpovídá cena za služby. Pošta by se nad sebou měla zamyslet... Každopádně nebudu si kazit takový nádherný článek :D českou poštou :D

A teď ta budoucnost sbírky... Po tom, co jsem viděl koně od Collecty jsem se docela zamyslel nad tím, proč mám vlastě ve vitríně koně od Schleich. Porovnáte-li koně od Collecty a od Schleich, tak Collecta je a úplně jiné úrovni, vyšší samozřejmě. Došel jsem tedy k závěru, že se v budoucnu budu, v případě koní, zaměřovat hlavně na koně od Collecty. Tím neříkám, že že koně od Schleich jsou špatní či oškliví...Rozhodně budu kupovat oba Shetlandské poníky. Jsou naprosto rozkošní a musí být moji :D A nesmím zapomenout na převaláka ;-)

A jelikož v roce 2013 budu chtít koupit spoustu modelů, musím si to nějakým způsobem rozdělit na určité úseky. První úsek bude hned v lednu, kdy si pořídím nejspíše 5 novinek. ( bude to překvápko :D ) Pak bude dlouhá pauza další větší várku modelů plánuji začátkem prázdnin. No a po prázdninách by měla přijít naše oblíbená akce Německo, toho čísla již TŘETÍ... Tím, že plánuji větší nákupy na netu, modely vyjdou levněji a tím pádem jich bude víc :D

Ještě se musím pochlubit, že jsem si začátkem prosince koupil již vyřazenou samici medvěda baribala. Stála mě pouhých 85,- Miluji ty výprodeje ve Wiki :D

Na závěr článu už jen to, co se před Vánoci sluší. Takže - Veselé Vánoce a šťastný nový rok 2013. Přeji hodně štěstí, zdraví, lásky a spoustu nových modelů do vašich sbírek ;-)

Ťupy