Listopad 2012

Poslední listopadový článek

30. listopadu 2012 v 19:21 | Ťupy |  Novinky
Ahojky, ten čas tak letí... Nedávno bylo prvního září a za dva měsíce končí pololetí... Na tom gymplu to utírá rok od roku rychleji. Horší je to, že se pomalu blíží maturita :D Mám tedy ještě rok, ale už teď mě to děsí :D

S blížícím se prosincem se blíží i nové modely. Už jen 24 dní :-) Bohužel nevím, jak to bude s těmi modely z Německa. Jsou objednané a zbývá jen doufat, že přijdou včas, abych je stihl rozeslat do Vánoc. Pevně ale věřím, že se k vám do Štědrého dne dostanou ;-) Dobrá je zpráv, že jsme nemuseli platit poštovné z Německa. Celková částka nakonec přesáhla 300 euro, takže se bude dělit jen poplatek za převod peněz do zaraničí ;-)

A jak se líbí nový design ? Není podle původního plánu, ale i tak si myslím, že je celkem povedený. Je zamřený více na sbírku, na kterou se teď bude tento blog orientovat. O vánočních prázdninách čekejte nové rubriky a články ;) Ještě vás poprosím o hodnocení designu od 1 do 10 ( 10 nejvíce )

Už také přemýšlím o tom, jaké modely s v příštím roce stanou součástí mé sbírky. A bude jich opravdu dost. Obávám se, že mě to asi zrujnuje :D Určitě začnu s modely od Schleich. První budou hroši, medvědice, oba papoušci a pak bych chtěl dokoupit nějaké ty vyřazené modely jako je mládě kudu, černá medvědice, velbloudi... Také určitě nakoupím nějak další modely od Mojo. Jejich seznam ještě sám neznám, bude záležet na obrázkách Každopádně již teď mohu říci, že modelů od Mojo bude taky hodně. Nakonec si nechám Collectu, která se letos pravdu vytáhla. Saola, tapíři, kůň Převalského, vlk hřivnatý a další. Příští rok toho bude opravdu hodně a očekávám, že dosáhneme hranice 300 modelů.

Také bych se chtěl už konečně začít věnovat pořádným úpravám modelům zvířat. Mým snem je vytvořit si stádečko kudu velkých, tak třeba se mi to poštěstí :-)

Jak to po sobě tak přečítám, zjistil jsem, že jsme zase enapsal nic konstruktivního :D
ŤUPY

23.11.

23. listopadu 2012 v 18:14 | Ťupy |  Novinky
Ahoj, konečně pátek ! Tento týden byl naprosto hrozný... bohužel se to netýkalo školy a testů :( Bylo by nejlepší, kdyby se dal tento týden úplně vymazat a my na něho všichni mohli zapomenout. Jedna studentka ze stejného ročníku jako já ( ale jiná třída ) spáchla sebevraždu... Všichni, co jsme ji znali, jsme z toho byli naprosto hotoví... I když jsem ji osobně znal pouze 3 měsíce ( chodili jsme spolu na KA ), tak mě její smrt zasáhla... Snad je říci, Requiescat in Pace...

Nálada byla tedy naprosto na nic. Tak na nic, že jsme ani neobjednali ty zvířata z Německa. Vrhneme se na to tedy zítra ;-) Od všech jsou zálohy vybrané, takže tomu nebrání nic :-)

Dneska se vrhnu na nový design blogu. Bude modrý, avšak ne vánoční :-) Budou na něm dominovat hroši, jelikož teď jako dělám ten nový hroší výběh a v lednu k nám pár hrošíků dorazí, tak to musí trochu ladit, ne ? :D Navíc s novým designem se už nadobro zbavíme nálepky zoo park. Tarongo nám sice zůstane, každopádně nová orientace bude pouze jako sběratelské stránky. Nemyslím si, že by to nějak ubralo na "popularitě" blogu :D

Mám i pár novinek. V nejbližší době by mi měly přijít dva nové modely. Oba ale dostanu až k Vánocům :D Každopádně je to starší model lva ( ten, co byl před těmito ) a černý levhart z Bayala serie. Kup to byl dobrý. Oba vyšly na 200,- i s poštovným. Kupoval jsem to hlavně kvuli tomu levhrartovi. Ten lev byl jako bonus :-)

Každopádně nechci míchat tohoto lva s lvy ostatními, takže tento lev bude oficiálně lev indický. Znamená to tey, že k němu sháním samici.


Nejlépe tuto v dobrém stavu. ( NA barvu ohled neberte, jde mi o model ) Takže pokud ji někdo má a prodá, hlásím se !

Pro dnešek vše, jdu se vrhnout na ten design ;-)
Ťupy

Jde to se mnou z kopce :D

15. listopadu 2012 v 17:52 | Ťupy |  Novinky
Ahojky, je tu další článek a to je čtvrtek :D Nějak mám čas, nemusím se nic učit :-) Píšem tedy z bižule, ale jdu k doktorce se zády, tak na to kašlu :D Navíc se už objevilo spoustu novinek, tak vám je sem dám ( i když už jste jich hodně viděli ) ;-)

Začnu tím, co se mi líbí nejvíc a to jsou hrošíci, přesněji hrošátko :-)

Roztomilejší hroší mládě jsem nikdy neviděl :-) Ten roztomilý nosík, ouška, očíčka, nožičky... prostě všechno. Už ho vidím v nové expozici, kterou pro hrochy připravuji. A kvůli němu jí dodělám do konce :D Dospělý hroch ( nebo hrošice ) je také hezká, ale bobánek mrňavý je DOKONALÝ :)

Malý krokodýlek je také krásný. Určitě ho pořídím ;-) Veverka není k zahození, ale je to veverka a ty já nerad :P


Rodinka medvědů grizzly je nádherná. Samice má takový roztomilý výraz ( na to, že je to šelma ). Všechny tři budu chtít určitě mít. Nejvíce se mi líbí medvědice. Medvídě mi připomíná Kodu z Medvědích bratrů. Jinak mě docela štve, že se mi letos povedlo sehnat všechny grizzly a oni si udělají nové :D


Koala je moc hezká. Chtít ji budu, ale určitě nebude mezi prvními novinkami, které budu kupovat. Zato šimpanzi jsou ohromující. Obzvlášť samice. To, jak jemně drží své mládě a dívá se na něho, je dokonalé. Krásně zobrazená lidoopí mateřská něha :-) Ostatní jsou také hezcí, ale řekl bych, že se vezou se samičkou :-)

K dalším novinkám se už jednotlivě vyjadřovat nebudu. Jen celkově shrnu, že jsou všichni krásní. Oproti koním je tohle všechno úplně jiná úroveň. Další ptáci, vydra, tuleni, lachtan a vše ostatní se mi moc líbí.Zdrojem je opět STS ;-)


No, nejsou ohromující ? Saola, fenek, gepard...
Ťupy

Další novinky 2013

9. listopadu 2012 v 21:43 | Ťupy |  Novinky
Dobrý večer vážení návštěvníci :-)

První bod článku se týká AKCE NĚMECKO. Objednávat to budu příští víkend, konečně... :-) Seznam mi zaslali všichni tři ( se mnou čtyři ) účastníci. Jelikož se celková cena objednávky bude pohybovt okolo 200 euro, další zájemce NEBERU. Myslím si, že až řeknu taťkovi, aby poslal někam do Německa nějakých 5 000,- Kč, nebude zrovna nadšený... No ale slíbil to, tak co. Každopádně doufám, že až to přijde, tak si to na pošt všichni vyzvednou a nic mi nezůstane doma... Popřemýšlím ještě nad tím, že by mi mohli ti, co mají větší objednávku, poslat nějakou zálohu. Možná vám to přijde jako nesmysl, ale bude v tom docela veliký finanční obnos... Každopádně pokud nebue mít otec probém s částkou, nebude se muset nějaká záloha řešit.

A jelikož v mém světě sběratelském není nic nového, podím se o další novinky. Tentokrát i s menším komentářem ;-)

Pokud se někomu nelíbili noví hannoveři a fellští poníci, tak radši ani neklikejte na cč :D

Listopad :-)

3. listopadu 2012 v 10:00 | Ťupy |  Novinky
První listopadový článek je tu ( i když s jednodenním spožděním )

Co mě se týče, tak nic nového :D Jak nečekané... možná jen poreferuji o své účasti na dvoudenním projektu, který se týkal komunální politiky a následného zasedání fiktivního zastupitelstva. Celý seminář bych shrunul jedním slovem SUPER. Je pravda, že to bylo docela náročné... Od půl šesté ráno do sedmi hodin večer na nohou a ještě k tomu celý den přemýšlet a něco vymýšlet :D Celé to spočívalo v tom, že jsem se celé dva dny připravovali na vlastní zasedání zastupitelstva. V pondělí jsem se seznámili s komunální politikou a e vším co s ní souvisí. Pak jsme se šli podívat na oficiální 17 zasedání zastupitelstva města Tábora. A v úterý čekalo zasedání nás studenty. Připravili jsme si vlastí politické strany, návrhy, interpelace na pana starostu Fišera a od 15 hodin jsme na sebe štěkali v zasedací místnosti :D tTo štěkání berte trochu s rezervou, ale k ničemu jinému se to asi přirovnat nedá :D Důležité je to, že naše politická strana Táborští demokraté si svůj návrh neprosadila :D Na závěr ještě řeknu že se celý seminář konal pod vedením lidí ( přesněji Martina a Báry ) z Friedrich Ebert Stiftung.

Ve vitríně nováčci nejsou. Jak jsem řekl už několikrát - nováčci budou až k Vánocům... Ani mi nějak nevadí, že žádné nové modely nejsou. Modelový svět mě teď živí novinkami 2013 a to mi musí stačit :D I když Schleich trochu zklamal, náladu mi zvedá Collecta. Začíná zveřejňovat své novinky. Ty co jsem viděl jsou úžasné...


Už vidím společný výběh s kapybarami... Další jsou tu :

Expoice pro hrochy schne a ještě dlouho bude... Čekám tedy až zaschne abych mohl položit vrstvu ze sádrového obvazu a pak objednat tmel a udělat voděodolný bazén ;-)

Pro dnešek vše.

Hezký víkend
Ťupy