Září 2012

Opožděně, ale přece ;-)

29. září 2012 v 14:20 | Ťupy |  Novinky
Slibovaný článek, který se tu měl objevit v pátek, se neobjevil. Výmluvu pro to mám : PLZEŇ

Včera v osm hodin ráno jsme jeli na výlet do Plzně, hlavně tedy do plzeňské zoo. Domů jsme se vrátili asi v půl deváté,takže chápete, že jsem asi neměl náladu psát něco na blog ;-)

Plzeňská zoo je celkem hezká. Veliká tak akorát. Projít nám jí trvalo asi 4 hodiny, což není moc ( v porovnání s pražskou ). Příjde mi trochu nepřehledn a docela dost zarostlá zelení, ale to se dá skousnout. Navštívili jsme také dino park. Od té doby, co jsem v něm byl naposledy ( asi tak před 6 lety ) se docela změnil :D Můžu tedy říci, že se mi v Plzni líbilo.

Chytré hlavy jistě napadá, že kdybychom byly jen v zoo, dorazíme domů o čtyři hodiny dříve. Byly jsme ještě v Olympii. Obchodák je to taky hezký ( přirovnal bych ho k Letňanům, ale o malinko menší :-D ) Obchodů požehnaně, ale i přes veliký výběr jsem si z Plzně nakonec nic nepřivezl. Když něco sháníte a potřebujete to, tak to hold neseženete ani kdybyste se snad rozkrájeli. Už nějakou dobu sháním mikinu a kalhoty, ale pořád jsem neviděl nic, co by mi na první pohled padlo do oka a já řekl TO CHCI !! Zato zbytek si toho nakoupil celkem dost :D Útěchou pro mě byl aspoň Strips deluxe box z KFC :-)

V nejblžší době ( přesněji až se dokopu k tomu poslat peníze ) do vitríny přibudou dva nové modely. Je to mládě medvěda grizzly a gorile v plenách ze série mláďat.Taky už jsem poslal Petě peníze za koně Převaslkého, takže by tu měl co nejdříve být.

Ještě bych se chtěl vyjádřit k novinkám schleich 2013, které jsou již objeveny ;-)


( Obrázek je stažen z http://schleichtiersammler.forumieren.de/t5760p255-schleich-2013-with-the-first-pics-horses-and-riders-sets )


Nejsem zrovna sběratelem koní, ale i tak mě novinky celkem těší. Hannoverská klisna se mi docela líbí, i když tyto obrázky jsou takové neostré a zkreslující. Myslím, že by hannoverka tvořila dobrou dvojici se Satchmem :-) Hříbě hannovera se mi také líbí, i když je takové jednoduché. K poníkům se moc vyjařovat nebudu. Poníky mpc nemusím a tito mě zrovn neuchvátili :-)

Nemůžu se ale dočkat novinek, které se budou týkat divokých zvířat. Letos doufám v něco velice zajímavého, nějaou senzaci. Bral bych rozhodn nové hrochy. Velice bych uvítal lemury, nosály, červené pandy. Nové druhy antilop by také nebyly k zahození. Nejdokonaljší novinkou by jistě byli nové druhy ptáků jako třeba orlosup a nebo člunozobec...

Hned, jak se dozvím něco dalšího, dám vám vědět.

Přeji vám hezký zybtek vákendu, klidný týden a ahoj v pátek
Ťupy

Jupííí.... nějaké novinky

27. září 2012 v 18:51 | Ťupy |  Novinky
Novinky... avšak ne nějaké ledajaké ;-)

Téměř měsíc...

22. září 2012 v 18:30 | Ťupy |  Novinky
... co jsem se ozval naposledy. Přesněji je to 22 dní, což k měsíci nemá daleko. Že by se za tu dobu mé neaktivity něco událo se říci nedá.

Již tři týdny chodím do školy,tři týdny vstávám v 5:30, tři týdny se domů vracím po 16 hodině a tři týdny chodím okolo 21 hodiny spát. Že bude letošní rozvrh katastrofální jsem věděl, hned jak jsem ho viděl. Dopady to na mě docela má :D Ale co, vzdělání je potřebné...takže to budu muset nějak zvládnout.

Podělím se s vámi ještě o své první pocity z nového školního roku. Máme pár nových předmětů, pár nových učitelů a pohodové hodiny jako byla výtvarka a informatika jsou ty tm... Místo nich máme konverzaci v anglickém jazyce, seminář z občansko a společenskovědního základu, a moderní dějiny. Jsou to tedy předměty, které jsem si zvolil sám, ale mít v pondělí tři hodiny dějáku, ve čtvrtek 4 hodiny cizího jazyka ( 3x AJ a 1x NJ ) a v pátek tři hodiny OSZ je celkem zabíjící a unavující. Nedive se tedy, že se tady za tři týdny nic neudálo. A asi ani neudá... Než si zase zvyknu na tento "super" školní systém, bude to chvíli trvat. Celkem by ale ško říci, že to v tý škole zas taková pruda není. Chodím tam RÁD a to je asi to nejhlavnější :-)

Novinky v zoo parku nejsou. Musel jsem ale vymyslet, jak nějakým zázračným způsobem zkloubím blog a školu. Bude to samozřejmně na úkor blogu :-) Jak taky jinak, že ? :D Zoo park nakonec zruším, ale ne úplně. Zachovám tyto stránky, tento design a prostě vše, tak , jak je teď. Proběhnou jen nějké změny v názvu blogu a tak. Zásadnější rozdíl nastane ve článcích. Články o narození mláďat už nečekejte :-) Články budou pouze informativní a budou psány KAŽDÝ PÁTEK VEČER. To znamená, že každý týden tu bude jeden článek. Prozatím...

Za tyto tři týdny nebyl čas na nic. Musím teď mylset na úplně jiné věci ( to ale znáte taky ) a tudíž některé věci úplně vypouštím. Úplně jsme tedy zapomněl na to, že mám u Peti zamlouvenou klisnu Převaláka. TÍMTO SE JÍ VELICE OMLOUVÁM
a slibuji, že se co nejrycheji ozvu ;-) a pošlu peníze.

Musím se ještě pochlubit s tím, že příští týden škola slaví 150 od založení. Pro studenty je připravena tzv. NOČNÍ ŠICHTA. Znamená to, že se budeme učit od 21:55 do 6:00. Bude to tedy ve středu zajímavé. Do dvou ve škole, pak na pár hodinek domů a na desátou opět ve škole :D Aspoň že máme den potom ( tedy ve čtvrtek ) ředitelské volno :-)

Příší týden čekejte nějaké zprávy o novinkách ve sbírce ;)

Hezký zbytek víkendu
Ťupy