Srpen 2012

Tak, teď už můžu :P

31. srpna 2012 v 19:54 | Ťupy |  Novinky
Ahojky,
po týdnu jsem se vrátil domů od prarodičů. Bylo to tam super, jídlo jednou denně ( od rána do večera :D ), téměř žádná práce... Jen válení a pohoda :D Když ale říkám téměřžádná práce, znamená to, ž tam nějaká ta práce byla. Vykopali jsme asi 17 přepravek brambor ( jedna přepravka má asi 25 kg ) Takže jsem se poslední den docel zapotil, no :D

Po týdnu pohody, bez telefoního signálu a bez WIFI jsem se vrátil do reality. A jak jsem později zjistil, kruté reality... Dorazil mě totiž náš školní rozvrh na následující rok... Spolužák bydlí kousek od školy, a tak s tam v pndělí zaskočil pooptat. No, výsledek bych raději neviděl... Prohodili nám oběd místo sedmé na šesou hodinu, takže po poslední, sedmé hodině budu muset ( tři dny v týdnu ) v Táboře jak ( s prominutím ) debil čekat hodinu na autobus. Takže doma místo v obvyklé dvě hodiny budu ve čtyři... Poté, co jsem se vzpamatoval, jsem začal rozvrh víc pitvat. V pondělí tři hodiny dějáku... bomba. V pátek tři hodiny OSZ, taky dobrý. No obávám se, že tento rok bude nejen pro mě, ale i pro tento blog krušný, neboť se mi jen tak ztratili dvě hodiny, celkem 6 hodin týdně je v háji. No, uvidíme, uvidíme.

A co mě ted dorazilo byla soutěž kterou pořádá Schleich. Dočíst se o tom můžete na jejich oficiálním webu. Je to fotosoutěž. Úkolem je prostě jen vyfotit model a fotku jim pak přes formulář poslat. Nic není ale takové, jak se zdá. Když jste si přečetli poznámky pod čarou, pouze jsem zůstal koukat s otevřenou pusou. Z jakýchsi právních hledisek se nesmí účastnit sběratelé z Itálie, Portugalska a Česka... chápete, to ?

Když už jsem v takovéto náladě, musím si postěžovat na to debilní počasí. Celý den u nás prší, prší, prší... Doma nemám co dělat a na počítači se mi čas trávit nechce....

No, abych ale nepsal jen samé negativní věci, musím napsat, že k nám dorazí pár koní Převalského. Samice se jmenuje Emmy a samec má krátké jméno Bo. Oba budou začátkem září.( aspoň si trochu zpřájemním ten začátek školního roku )

Za chvíi je v televizi Tajemství staré bambitky. Budou koukat, je to naprosto boží pohádka. Pokud jste ji ještě neviděli, rozhodně koukejte.

Ještě vám všem chci na závěr popřát k novému školnímu roku. Přeji tedy hodně úspěchů, hodně nervů, málo úkolů, hodně jedniček a málo koulí... a prost ať se vám v letošním školním roce daří a ať nemáte tak po... ošklivý rozvrh hodin jako naše 3.Dé

Ťupy

20.8.2012

20. srpna 2012 v 14:41 | Ťupy |  Novinky
Ahojky,
o čem pak by mohl být tento článek ? Sám nevím, a tak zatímco píši tuto úvodní větu, snažím se vymyslet něco smysluplného, o čem by se dalo číst a snad to i okomentovat.

No, nic mě nenapadlo, tak zase budu vařit z vody. Uvidíme, třeba z toho něco vznikne.

Začnu asi tím, že jsem vymyslel jméno pro nově narozeného ledního medvídka. Jelikož neznáme pohlaví mimča, rozhodli jsme se, že méďovi dáme jméno Piccolo. Ten Piccolo, ta Piccolo... to by mohlo jít ne ? ( každopádně doufáme, že to bude chlapeček :-)

Pavilon hrochů se pomalu staví. S fotkami je to o dost horší. Pár jich mám, ale ty jsou k ničemu. Proč ? Asi tak v půlce stavby jsem se rozhodl, že tak, jak to dělám, to dlat nechci. Všechno jsem tedy rozebral a začal od začátku. Tady už to ale s fotkami vázne.

Vázne to také s pavilonem kopytníků. Je moc těžký a tím pádem se mi propadává papírové dno. Musím tedy na taťkovi vyžebrat nějaký kus dřevotřísky. Jak znám taťku, dočkám se jí ( ale asi tak za dva roky :D ) Jinak zatím stavba vypadá slibně ;-)

V neposlední řad musím zmínit také samici irbise Asuku, která dnes se svým potomkem ( po náročných přípravách ) vydala na cestu. Doufáme, že se jim v novém domoě bude líbit a přejeme jim hodně štěstí a zdraví.

Do konce prázdnin by nás také měla opustit samice okapi Mayra. Již nyní nemají náštěvníci možnost jí viět, protože e již v zázemí, kde se připravuje na svou cestu.

Už nějakou dobu přemýšlím nad nějakou čiností, která by mě bavila a zároveň souvisela s modely zvířat. Hodně lidí přemalovává, hodn lidí na koně vyrábí... Jelikož ani v jedné "disciplíně" nejsem zrovna nejlepší, rozhodl jsem se, že začnu poupravovat modely. Začlo to samicí kudu. Dnes jsem si na zkoušku objednal hmotu na sochaření, tak uvidím, ajk to s ní půjde. Prvním modelem, který mi takto oficiálně poslouží bude starší model arabského valacha, který už je něakou dobu rozdělaný a čeká na novou hřívu a ocas. Tak snad bude výsledek aspoň dostačující.

Koukám, že jsem toho zase napatlal. Ovšem zase nic převratného. Snad bude brzy o čem psát :-)
Ťupy

Tak ne poslední, no :D

15. srpna 2012 v 12:31 | Ťupy |  Novinky
Ahoj,
jak začít. Asi tím, že vám oznámím to, co k nám do zoo parku včera přijelo ;-)

Přijela samice ledního medvěda jménem Anne. Je to již třetí samice tohoto druhu u nás v zoo parku. Když jsem jí v autě na cestě domů prohlížel, zjistil jsem, že je vyrobená v Německu a né v Číně. To byo docela překvapující :D

Dalším nováčkem je samec pelikána. Ten zatím jméno nemá, ale brzy dostane ;-) Model je to hezký, jen mi na něm vadí ta rybka, kteru má v zobáku... ale co, darovanému koni na zuby nekoukej.

Teď pár žvířýtek, která se nám narodila. Samici ledního medvěda Fiocco se narodilo jedno mládě. Stará se o něho zatím velice pečlivě. Ncháváme ji v klidu v zázemí.

Po čtrnácti dnech přenášení se slonici Pembe narodil zdravý chlapeček. Má se čile k světu a zatím to vypadá, že se brz začne kamarádit s ostatními sloními mláďaty.

To by z nových přírůstků byo asi vše.

Zítra a nebo pozítří nás opustí samice irbise s mládětem Nový domov najdou u Peti z Nespoutné duše ;-)

A asi poslední bod. Hodně jsem zase přemýšlel nad tím stěhováním webu. No, a asi to neudělám. Nechci zahodit to všechno, co jsem tady za těch pár let udělal. A myslím, že až to tu za pár měsíců dodělám ke zdárnému konci, pak to už bude brnkačka ;-)

Pro dnešek ( a celý týden ) asi všé.

P.S. Omluvte případné chyby, máme nějakou novou klábesnici, na který se strašně blbě píše :D

POSLEDNÍ ČLÁNEK...

4. srpna 2012 v 14:47 | Ťupy |  Novinky
Ahojky, přináším novinky. Respektive dvě, jednu dobrou a druhou špatnou... Začnu tou dobrou ;-)

Stavím novou exozici pro hrochy obojživelné. Tentokrát v ní bude opravdu voda ( zkušební napuštění již proběhlo a drží ;-) takže bude vidět hrochy pod vodou. Součástí expozice budou také živé rostliny :-) Fotky ze stavby fotím, na net je dám až bude expozice kompletně hotová. Hroší výběh bude nakonec navazovat na expoziční celek afrických koyptníků, který je také ve výstavbě. Ještě musím dodat, že v těsném sousedství hrochů bude expozice pro antilopy vrané nebo oryxe.

Stavba pro hrochy je zatím v základech. Bazén má instalována skla, vytváří se dno a dělají dekorace. Souš hrochů bude písčitá. Více vám toho asi nepovím, protože to stavím jak se mi zachce, ne moc podle plánu. Podle mě je ale na co se těšit.

Teď, když jsem vás trochu dobře naladil, můžu rozebrat tu špatnou zprávu. Věřte mi, nedělám to zrovna nejraději, ale musím, bohužel. Už teď ( a to jsou prázdniny ) je to tu na blogu takové neslané, nemasné. Od září, kdy mi ve škole přibyde pár hodin navíc, to nebude o moc lepší ( na září už máme naplánovaný i testy :D, jetá škola:D ) . Proto jsem se rozhodl, že koncem září, tj 30 skončí zoo park Tarongo svou činost zde na blogu a i ve skutečnosti. Nic není ale tak strašné, jak se naoko zdá.

Ve sbírání dál pokračuji. Je to přece část mého života, se kterou nikdy přestat nechci ( tedy pokud mi to v budoucnu finanční možnosti dovolí ). Zvolil jsme tedy pro mě přijatelnější variantu, kterou je web o sbírce, nikoliv o zoo parku. V čem bude rozdíl, ptáte se ? Ten bude docela zásadní. Nebudu si muset vymýšlet přáběhy typu, dnes přijelo to a to, narodilo se to a to apod. Články na novém webu budou informativní ohledně sbírky, tj dnes jsem si koupil novou gorilu ( pro příklad ). Web bude obsahovat také různé informace pro sběratele vhodné. Všeobecně jde tedy říci, že z virtuálního zoo parku "jen" přejdu do reálného světa sbírání...

Nechci z tohoto internetového světa sbírání zmizet úlně a ztratit kontakt s některými lidmi. I dál budu chodit na vaše blogy a snažit se psát komentáře.

I já doufám, že na mě kvůli tomuto rozhodnutí nezanevřete a na můj budoucí nový web ( který je již ve výstavbě ) budete také chodit.

Adresu na nový web vám sdělím koncem prázdnin ;-)