Plánuji, plánuji, plánuji.... ale.....

27. června 2012 v 20:34 | Ťupy |  Novinky
Tak a po pár týdnech opět nějaké ty novinky no. Ve škole už sice děláme prd, ale nějak jsem neměl náladu sem vůbec něco psát. Vždyť to znáte :-) A pokud ne, tak vám to docela závidím :D

Od té doby, co jsem psal poslední článek se u nás v zoo parku vůbec nic neudálo. Zvířata nepřibývají ( zatím ). V zoo žijí všichni poklidně a užívají si slunečných letních dnů. Takoví lvi se na sluníčku válí téměř celý den. Lední medvědy naopak využívají bazénu s ledovou vodou. Prostě taková ta klasická letní idylka :-)

Zvířata se sice válí a užívají, můj mozek zatím už několik dní plánuje, co udělat s rozestavěným pavilonem hrochů. Ten můj plánovaný bazén bohužel nevyšel, takže plánuji jinou variantu. První co mě napadlo, je vytvořit rozsáhlejší areál pro africké kopytníky ( bez nosorožců a hrochů ) a nějaká ta menší africká zvířata, jako jsou například surikaty a nebo šakal. Hlavní pavilon bude obývat naše budoucí stádečku kudu velkých. K němu budou napojeny další, menší " domečky ", které budou nenápadně skryty ve stráních. Nahlédnout do nich budou návštěvníci moci z hlavního pavilonu. Obyvateli těchto "domečků " by měly být prasata - prase bradavičnaté a štětkoun africký. Výběhy těchto pavilonů budou pozvolna přecházet ve výběhy zeber, buvolů, pakoňů, ( případně oryxů ). V celém tomto objektu budou chybět žirafy, které jsme se záměrně rozhodli umístit do jiné části zoo. Místo zde bude mít i plánovaný pár antilop vraných. Seznam všech plánovaných druhů zveřejním s plánkem areálu.

Příjezd nového páru kudu velkých se blíží. V průběhu měsíce července k nám párek na 100% dorazí. Po příjezdu budou žív v menší expozici v zázemí. Postupně se budou seznamovat s naším starším samcem kudu. Nebudou-li mezi nimi konflikty, stádečko bude vpuštěno k žirafám. Po dokončení expozičního celku ( viz výše ) budou přestěhováni do nového.


Možná si říkáte, kde chci vzít samici kudu. To, co neudělá Schlecih, si holt budu muset udělat sám. Už jsem prozkoumal net a našel pár obrázků samic zrozených ze samců :D


Teď už jne doufat, že se mi dílko povede :D

Další, poslední, informace se týkají AKCE NĚMECKO. Můžná jste si všimli, že některé novinky Collecta jsou už ke koupi. Doufám, že všechno budou mít v nejbližší době a mi to budeme moci objednat. I když vzhledem ke kursu eura se asi budu muset trochu uskromnit :(

Tak to je pro dnešek vše. Všem přeji hezký zbytek školy, pěkné vysvědčení ( hezčí než to moje :D )

P.S. Omluvte případné překlepy, jsem nějak mimo :D

Ťupy
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Safari team Safari team | 27. června 2012 v 23:36 | Reagovat

Ahoj Ťupy, akci Německo bych klidně nechal během léta v klidu. My jsme touto dobou na chatě a bez netu (od začátku července do cca 20. srpna). Rozhodně se musíme ještě domluvit co a jak. Vzhledem k kurzu zvažuejem též mírnou redukci. :-)

2 Safari team Safari team | 29. června 2012 v 0:57 | Reagovat

My už samici máme asi dva měsíce vyrobenou (včetně mírné úpravy pozice. Jak říkáš, museli jsme si pomoci sami (celovečerní operace). Výsledek uspokojivý. Doporučujeme. :-)

3 Lilka Lilka | 29. června 2012 v 20:58 | Reagovat

Já už nové zvíře taky nekoupila kdoví jak dlouho, ale není čas a ani moc peníze =(
Páni ta předělaná samice vypadá super O_O , kdybych to tak taky zvládla :-D

4 Safari team Safari team | 29. června 2012 v 21:37 | Reagovat

[3]: To není problém, to zvládneš. Chce to kleště na uštípnutí rohů, ostrý nožík, jemný pilníček, fotku samice kudu.Potom jemně a trpělivě řezat, brousit na požadovaný tvar. Jinak změna pozice modelů nahřátím ve vroucí vodě nebo fénem a následné vytvarování. Nakonec retuš akrylovými barvami. :-)

5 Lilka Lilka | 30. června 2012 v 14:27 | Reagovat

[4]: Díky za rady =)) , zkusím to a uvidím, co z toho vyleze :-D

6 Ťupy Ťupy | Web | 30. června 2012 v 16:08 | Reagovat

[4]: Já budu tedy závěrečnou retuš provádět prašnými křídami. Dělají se jimi lepší přechody mezi barvami ;-)a pokud se mi barva přesně nevyvede, umyju ji. A nakonec to ještě zaláknout :-)

7 safaripodklicem safaripodklicem | 1. července 2012 v 21:46 | Reagovat

Každá zkušenost dobrá, to mě ještě nenapadlo zkusit křídy. Až budu dělat druhou samici kudu, tak to vyzkouším. Jinak jsem například u velbloudice od Collecty použil temperové barvy a o.k. Nakonec fixativ. :-D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama