Červen 2012

29. červen 2012

29. června 2012 v 12:55 | Ťupy |  Novinky
Tak a je to za námi. Školní rok skončil a teď si budeme dva měsíce užívat :D Tuto otázku si neodpustím - jak dopadlo vysvědčení ? Předpokládám, že nikdo z vás nepropadl nebo ? Né, dělám si srandu :D A pokud se vám to moc nepovedlo, tak nezoufejte, jsou to jen známky ;-)

Pravidelní návštěvníci našeho zoo parku si možná všimli, že v prostoru za pavilonem hrochů obojživelných se něco děje. Přesněji, že se zde něco staví. Ten, kdo by se pídil po tom, co to bude, by se stejně nedopídil. Bylo to takové naše tajmenství, jelikož ještě v době stavby nebylo jisté, zda k nám přicestuje to, co mělo. Proto jsme kolem expozice nedělali žádné haló. Teď, když už je nový obyvatel, tedy obyvatelka, připrapravena na cestu, můžeme se vám svěřit...

Připravovaná expozice je pro samici Indah. Indah je čerstvá dvouletá samice, která se narodila v Norimberku, odkud k nám také přijede. Podle jména už asi tušíte, co je Indah zač. Je to samice tapíra čabrakového. Její povaha je vcelku přátelská - ráda se nechává drbat a hladit. Zatím se projevuje jako vyrovnaná samice. Zda se její chování změní po příchodu sem k nám můžeme pouze předpovídat. Její velkou vášní je voda. Proto v novém výběhu nechybí ani bazén. Indah bude u nás zatím žít sama. Zda se dočkáme samce se dozvíme až koncem roku 2012.

Fotografie expozice se pokusíme zveřejnit až po příjezdu Indah, to znamená, že byste se jich mohli dočkat tak ve čevrtek možná ve středu ;-)


Řetězák

28. června 2012 v 18:50 | Ťupy |  Zábava

Ranči koluje tento řetězák. Takže proč ho taky nevyplnit... aby to tu nestálo :D


Nickname: Ťupy
Název ranče: my máme tedy zoo park Tarongo
Věk: zatím 17 :D
Co sbíráš: Sbírám Schleich, Papo, Bullyland, Collectu, Safari a Mojo. Nejvíc se však zaměřuji na Schleichy ;-)
Na co se ve sbírce zaměřuješ: Jak již bylo psáno, zaměřuji se na modely Schleich. Pokud budeme vybírat určitý okruh zvířat, tak to jsou hlavně divoká zvířata, v menší míře koně a domácí zvířata, ale jako zoo park se soustředíme hlavně na zvířata divoká.
Co je nejstarší část tvé sbírky: Pokud se myslí nejstarší model, tak pak je to starý hnědy valach araba někdy z roku 1985 ? Teď nevím přesně. Pokud se myslí vůbec první model, tak pak je to lední medvědice Bora, která byla dovezena ze Španělska.
Co je nejdražší částí tvé sbírky: Tak nejdražší byl určitě limitovaný mustang :D
Čeho si ve sbírce nejvíc ceníš: V každé sbírce jsou modely více i méně oblíbené. Tím mým nejvíce ceněným modelem je africká slonice ( letos vyřazená ). Není to sice žádný vzácný model, ale mám k ní takové zvláštní "pouto"... Bude to asi tím, od koho jsem jí dostal :(
Co plánuješ se sbírkou do budoucna: Tak asi ji samozřejmě rozšiřovat :D I když nejsem takový ten sběratel, který zkoupí vše, ale vybírám si... V budoucnu bych chtěl taky začít s upravováním modelů divokých zvířat... ale to je ještě daleko, i když :D. Kdo ví, co bude za rok ? Ještě bych chtěl také sbírku doplnit o více modelů od Collecty a Mojo ;-)
Co je tvým snem (ohledně sbírky): Co je mým snem ? Je to uvláštní, ale žádný určitý sen, kterého bych chtěl dosáhnout mě nenapadá. Možná jen sehnat starého oryxe v dobré kvalitě...

Co pro tebe sbírání a sbírka znamenají: Nad touto otázkou jsem nikdy nepřemýšlel. Vzpomínky... hlavně na babičku, která mi ve sbírání byla obrovskou oporou a sponzorem ( a, slzička ukápla :( Vzpomínky na bezstarostné dětství, kdy jsem se svými zvířátky chodil ven a hrál si s nimi spolu se svým bývalým nejlepším kamarádem. To je všechno už pryč... a snad právě proto stále sbírám. Až budu dospělý ( což bude tedy cca za měsíc a půl :D ) podívám se na svou sbírku a vše se mi zpětně vybaví. Teď ale naladím na veselejší vlnu. Sbírání mě přivedlo také k vytváření pavilonů a různých doplňků. Díky modelům jsem vlastně začal také fotit. Sbírka se prostě stala součástí mého života a já pevně věřím, že s ní jednou budou pokračovat i mé děti...

Tak milí přítelé nejen z rančů ale i ze zoo - pochlubte se také :D

Plánuji, plánuji, plánuji.... ale.....

27. června 2012 v 20:34 | Ťupy |  Novinky
Tak a po pár týdnech opět nějaké ty novinky no. Ve škole už sice děláme prd, ale nějak jsem neměl náladu sem vůbec něco psát. Vždyť to znáte :-) A pokud ne, tak vám to docela závidím :D

Od té doby, co jsem psal poslední článek se u nás v zoo parku vůbec nic neudálo. Zvířata nepřibývají ( zatím ). V zoo žijí všichni poklidně a užívají si slunečných letních dnů. Takoví lvi se na sluníčku válí téměř celý den. Lední medvědy naopak využívají bazénu s ledovou vodou. Prostě taková ta klasická letní idylka :-)

Zvířata se sice válí a užívají, můj mozek zatím už několik dní plánuje, co udělat s rozestavěným pavilonem hrochů. Ten můj plánovaný bazén bohužel nevyšel, takže plánuji jinou variantu. První co mě napadlo, je vytvořit rozsáhlejší areál pro africké kopytníky ( bez nosorožců a hrochů ) a nějaká ta menší africká zvířata, jako jsou například surikaty a nebo šakal. Hlavní pavilon bude obývat naše budoucí stádečku kudu velkých. K němu budou napojeny další, menší " domečky ", které budou nenápadně skryty ve stráních. Nahlédnout do nich budou návštěvníci moci z hlavního pavilonu. Obyvateli těchto "domečků " by měly být prasata - prase bradavičnaté a štětkoun africký. Výběhy těchto pavilonů budou pozvolna přecházet ve výběhy zeber, buvolů, pakoňů, ( případně oryxů ). V celém tomto objektu budou chybět žirafy, které jsme se záměrně rozhodli umístit do jiné části zoo. Místo zde bude mít i plánovaný pár antilop vraných. Seznam všech plánovaných druhů zveřejním s plánkem areálu.

Příjezd nového páru kudu velkých se blíží. V průběhu měsíce července k nám párek na 100% dorazí. Po příjezdu budou žív v menší expozici v zázemí. Postupně se budou seznamovat s naším starším samcem kudu. Nebudou-li mezi nimi konflikty, stádečko bude vpuštěno k žirafám. Po dokončení expozičního celku ( viz výše ) budou přestěhováni do nového.


Nějak nestíhám....

6. června 2012 v 19:36 | Ťupy |  Novinky
Tak po více než měsíci se dostávám k tomu, něco napsat :(

Není čas ! Na gymplu se učitelé rozhodli, že nás v posledních dnech zničí :D A upřímně řečeno se jim to daří :D V pondělí jsme psali test z matiky, dneska z ájiny ( to sem totálně... zkazil ) V pátek píšem z chemie, další pondělí kompozice z matiky, slovíčka z ájiny a němčiny... a já nevim co ještě. Plyne z toho asi tak to, že články zde můžete čekat až od 18. června, kdy se uzavírají známky a já tímto dnem na všechno házim bobek ;-)

Tak a teď by to chtěli asi něco ohledně zoo, což ? Nováčci nejsou žádní. Nějak nemám ani čas zajít si do obchodu :D Novinkou je spíš to, že jsem začal se stavbou pavilonu pro hrochy. Už jsem asi přišel na to, jak udělat nádrž tak, aby byla podle mé představy. Teď můžu jen doufat, že až budu dělat zkušební bazének, tak to vyjde. Pokud ne, udělom z domova hrochu něco jiného :D Můžete klidně poslat nějaký návrh na případného obyvatele ;-)

Další novinky nejsou. Je tu prostě klid. Zvířata se mají dobře, pořád stojí ve vitríně a čumí nám do chodby :D Venku už nebyly pěkně dlouho. A kvůli počasí asi ani nebudou. Každou chvíli tady prší nebo je zataženo a fouká... To je léto ?

No, tak to byl článek jen tak pro informaci. Teď už se jen párkrát vyspíme a budou prázdniny :D K O N E Č N Ě :D
Mějte se hezky a nenechte se v té škole utýrat :D
Ťupy