Březen 2012

24. března 2012

25. března 2012 v 13:16 | Ťupy |  Novinky
Téměř po 14 dnech se dostávám k tomu, napsat další článek :-) Jo, není prostě čas a upřímně řečeno, nebyla i nálada. S články to teď bude asi hodně špatné, jelikož nemám v plánu trávit teplé a slunné večery počítače na blogu. Navíc když k tomu připočtete ještě školu, tak toho času moc nezbývá...a veřte mi, bude hůř :D

Ve škole je to nudá.... Ostatně asi jako už od prváku :D Do půlky dubna musím odevzdat seminárku na děják. ( zatím mám úvodní stránku a prohlášení :D ) Ale pomalu se blíží maturity, takže pohoda a klídek se blíží :D

Novinek v zoo parku moc není. Zvířata teď moc nepřibývají. Momentálně se řídíme tím, že je lepší kvalita, než kvantita. Takže nejbližší termín nových zvířat bude asi až koncem dubna. Ale, kdo si počká, ten se dočká :-) A čekat bude opravdu na co. Snažíme se vybrat druhy, které u nás ještě nechováme a nebo máme jen jednu část chovného páru.

Momentálně jsme ve stádiu, kdy již vybíráme určité jedince. Jistý je už pár antilop vraných - samice se jmenuje Linda. Je to mladá 3letá samice. S ní přijede 5 letý samec Mangaloom.Na 100% přijede také samec štetkouna afrického - tam se ale stále rozhodujeme mezi několika kusy.
O dalších plánovaných zvířatech vás seznámíme, až dorazí k nám ;-)

Největší novinkou je to, že gorilí samice Mayani porodila zdravé mládě. Jeho pohlaví zatím neznáme, ale doufáme, že se ho co nejdříve dozvíme. Porod proběhl v pořádku a rychle. Pavilon je momentálně zavřen.
( Jelikož mám v plán brzy vyfotit gorily venku, nechci maskovat do mrně na zádech, takže proto ž je oficiálně na světe )

Olvte sem tam nějaký výpadek písmenka U. Nějak vynechává ;-)

11.března

11. března 2012 v 19:50 | Ťupy |  Novinky
Tak a prázdniny jsou u konce. Už aby byly prázdniny velikonoční :D Co jsme se měl naučit, neumím. Co jsme měl udělat, nemám, ale hlavně že mám téměř hotový pavilon pand :D No, ale co nadělám...

Dneska jsme se vrázili z Prahy. No řeknu vám, vůbec se mi nechtělo domů. A to i když jsem věděl, že až přijedu bude na stole připraven řízek s bramborovým salátem :D Navštívili jsme s bráchou tu výstavu Human body a řeknu vám, to bylo něco. Hodně zajímavá výstava. Vřele všem doporučuji ( pro ty, kteří právě probírají ve škole lidské tělo, je to naprosto dokonalé ;-)) Možná to někdo z vás nezná, i když se o tom teď mluví a píše skoro všude, přikládám proto obrázek pro představu. Bohužel se na výstavě nemohlo fotit, takže žádné fotky nemám :(

Je dosti možné, že tyhle kecy vůbec nikoho nezajímají a já se v podstatě ani nedivím. Proč byste měli taky číst něco, co se netýká zoo a ranče.

V zoo parku se toho moc nezměnilo. Možná jen to, že jsme si byli omrknout samici irbise, která by k nám měla přijet. Je to mladá samička, která ještě neměla mláďata. Pokud vše půjde podle plánu, měla by jistě letos dorazit.
( Mám problém s irbisy od Bullylandu. Jsou moc velcí a ke Collectě se nehodí. Vypadá to tedy, že půjdou na prodej. Máte-li o ně někdo zájem napište a domluvíme se. Případně bude možné je vyměnit ;-))

Co možná ještě dodat ? Mayani je na 100% bžezí. Potvrdili nám to už 4 těhotenské testy. Můžeme se tedy těšit na přírůstek do naší gorilí skupinky.

Žádné novinky už nejsou a asi ani dlouho nebudou. Šetříme teď na AKCI NĚMECKO. Jinak si nechci kupovat jiná zvířata než jsou v našem plánu - to je také důvod, proč bude letoss méně článků. A právě proto se na vás obracím s brosbou : O ČEM BYSTE CHTĚLI, ABYCH PSAL ČLÁNKY, když ne o novinkách v zoo parku ? Chcete návody na různé části pavilonu, další díly ČASY SE MĚNÍ ? A nebo úplně něco jiného ? Na všechny se těším a předem za ně velice děkuji.

ŤUPY

Pá pá :D

8. března 2012 v 10:44 | Ťupy |  Novinky
Přeji "hezký slunečný" den. Nevim jak u vás, ale u nás celou noc sněžilo, takže momentálně najdete náš zoo park pod sněhovou pokrývkou. Už zase !!! Sníh nám docela znepříjemňuje práci a i zvířata z něho radost nemají ( až na vyjímky )

Díky počasí jsme museli odložit rekonstrukci oplocení. Je to docela na nic, jelikož palisády nám již byly dodány a není možné je zasazovat ve vlhkém prostředí. ( prý by se ve vlhkém prostředí nemuseli dobře ukotvit, či co :D ) Takže tuto akci oddalujeme na neurčito, zase...

Zato pavilon pand je téměř hotový. Téměř, interiér je komplet a menší nedostatky má jen střecha. Ta je ale také v podstatě hotová ( chybí tam jen pár drobností, které ale nijak nezasahují do její funkčnosti. Jsou pouze prvkem dekoračním ) Nic tedy nebránilo tomu, aby se naše pandy mohli poprvé podívat do svého staronového domova. Čekali jsme nejen na reakci an nová pavilon ale i na rekaci na "vetřelce". Vše proběhlo hladce, jak jsme také očekávali. Liam se s holkama seznámil hodně rychle. Holky o něj jevili menší nezájem. To přisuzujeme tomu, že byly v novém prostřeedí, které je zajímalo více než Liam. Mláďata nejvíce zaujal bazén, který je zatím prázdný. ( naplníme ho až budou prcci o malinko větší ) Dalo by se tedy říci, že vše proběhlo podle plánu. Návštěvníci mohou naše pandy vidět pouze v pavilonu. Kvůli sněhu se do venkovní expozice pandy nepodívají.Dnes vám ještě donahraju na rajče poslední fotky pavilonu ;-)

Sníh nám ale komplikuje práci například u žiraf, jejichž stádo jsme v sobotu vypustili i do venkovní expozice. Je na ně bohužel chladno, takže teď budou muset být jen v pavilonu. To se v podstatě opakuje u všech teplomilných kopytníků - zebry, gazely, kudu...

Dnes odjíždím do Prahy. Bohužel žádný článek jsem nepřednastavil. Jak já jsme línej... až to bolí :-) Pokusím se ještě dnes něco napsat a přednastavit, ale nic neslibuji.

Předem všem přeji hezký a bezsněžný víkend ;-)
Ťupy

6. března

6. března 2012 v 15:22 | Ťupy |  Novinky
Tak a je tu další článek o novinkách. Tentokrát se nebudou týkat zvířat, ale spíše zařízení zoo parku.

První bod tohoto článku se týká pavilonu pand. Ten je téměř hotový. Dnes jsme v pavilonu vysadili rostliny. Zbývá dosadit poslední, třetí, okno. S tím byl menší problém, jeliož se nám jedno nedopatřením rozbilo a tak musíme čekat na nové. Měly bychom ho dostat dnes navečer. Ještě musíme upravit střechu a pak je pavilon připraven na znovuotevření. Dnes večer čekejte na nové fotografie ve fotogalerii.


Dalším bodem je, že jsme se rozhodli změnit oplocení u některých expozic. U všech kopytníků zrušíme kovové ohrady a místo nich vybudujeme příkopy s palisádami. Bude to vypadat méně bariérově a více přírodně. Postupně bychom chtěli obměnit co nejvíce výběhů. Kromě kopytníků se tato rekonstrukce bude týkat pand velkých, klokanů a v podstatě všech méně nebezpečných zvířat. Palisády začneme instalovat ihned po dokončení pavilonu pand. A budou to právě i pandy, kdo dostane jako první nové oplocení.Díky hromadnému nákupu na ně bude od výrobce sleva ( mimochodem, dělat si je budu sám :D )

Další bod se týká akce Německo. Zatím bychom byli 3. Takže prosím všechny co si toto čtou, jestli by nemohli dát na svůj blog článek, případně odkaz na tuto akci. Velice bych to uvítal. Děkuji předem

Prázdniny

5. března 2012 v 14:02 | Ťupy |  Novinky
Tak a konečně prázdniny. Potřebuju je jako sůl :D I když prázdniny... němčina, angličtina, fyzika, čeština a spousta dalších předmětů, které bych se měl naučit. Měl... :D

Takže jelikož máme volno, čekejte snad aspoň několik článků. Chtěl bych napsat minimálně jeden článek za den. No, ale pochybuju :DVe čtvrtek odjíždíme do Prahy. Jdu s bráchou na Human body exhibiton, jů mrtvolky :D Už se nemůžu dočkat, ale teď už nějaký novinky od nás ;-)

Liam se včera poprvé podíval do venkovní expozice. Bylo celkem teplo a na sluníčku hodně stupňů ( nejsou to žádný tropy, ale co bysme taky v březnu chtěli, že ? ) Každopádně Liamovi teplota vyhovovala. Venku si to opravdu užíval. Jelikož prochází interiér pavilonu rekonstukcí, jsou naše pandy v zázemí. A tak se ani nemůžeme divit, že se Liam nechtěl do menšího zázemního pokoje vrátit. Nakonec přeci jen neodolal bambusu a venkovní expozici opustil. Se samičkami a mláďaty se ještě nesetkal, ale jelokož se střídají ve výběhu, cítil jejich pach. Dalo by se říci, že Liam vypadá šťastně a spokojeně. S námi komunikuje úplně v pořádku. Je to tím, že se nefixuje na lidi. Ovšem fixuje se na věci... a tak není divu, že ho vetšinou uvidíte téměř pořád s bambusovým klacíkem ( je to ale gumová hračka, kterou dostal od ošetřovatelů v Číně )

Když už je řeč o pandách, nesmím opomenout rekonstrukci pavilonu pand. Ze zamýšlené menší rekonstukce se nakonec vyklubala poněkud větší rekonstrukce. Začlo to tím, že se v podstatě vybouralo všechno zařízení. Celý pavilon je nově omítnut, natřen a v podstatě vše pro pandy je hotové. Zbývá jen usadit skla a navézt jim tam dřevitku. Dnes bychom měli usadit skla, a dodělat vnitční omítku pavilonu. Větší úpravou je také to, že návštěvníci nebudou vůbec pavilonem procházet. Nad okny budou pouze přístřešky. Je to sice méně pohodlné než klasický návštěvnický prostor, ale i tam to podle mě bude plnit svou funkci.

Teplé počasí nám umožnilo znovu naplnit venkovní expozice. V sobotu byly po zimě venku opět naše žirafy. Sluníčka užívali splnými doušky a zároveň se seště seznamovali. Přeci jen máme ve stádě tři nové jedince - samici a dvě mláďata.

A to nejlepší na konec. Opět se to týká našich goril. Respektive Mayani. Čas utíká jako voda, a vzájemné sympatie mezi ní a Richardem rostly. A tak se ani nemůžeme divit, že Mayani je březí. Ano, ano. Mayani čeká mládě. Podle předpokladů by měla porodit o prázdninách.

O víkendu jsem stihl nafotit nějaké fotky - panda, koala a žirafy + PAVILON PAND. Takže se můžete co nejdříve těšit na foky na našem rajčeti.
Ťupy