Prosinec 2011

Silvestr ?

31. prosince 2011 v 21:02 | Ťupy |  Novinky
Pane bože, ten čas tak letí, když se člověk dobře baví...ne ! Teď vážně...

Tak rok 2011 se nám pomalu, ale jistě chýlý ke konci. No rok to byl celkem úspěšný. Ztráty a přírůstky se teprve počítat budou. Nebojte, info vás nemine :-)

Samozřejmě vám také přeji Hodně štěstí, zdraví, lásky, úspěchů /školních i životních/ hodně nových svěřenců na ranče, do zoo... a prosim vás, ne že se zlijete pod obraz :D

Tak a ted´ opravdu poslední novinky v tomto roce ( to je smutný :(
No žádné zvířátko k nám od štědrého dne nepřijelo. Jen jsme se vrhli na pavilon goril. Základy hotové. Jsou už i postavené zdi samotného prostoru pro gorilky. Dnes se ještě bude natírat ( no dnes, nejspíš až v pondělí ) prostor zázemí - jak pro lidi tak i pro gorily. Fotky budou snad zítra.

Tak a to je asi vše. Nic vís toho asi už nesemolim...
Ještě jedna větička - předsevzetí ( či jak se to píše ) si nedávám. Stejně bych ho nesplnil. Ani se mi nepovedlo splnit to, co jsem napsal o řádek výš - jedna větička. No nic, radši jdu :D

A ještě jednou hodně štěstí v roce 2012
Ťupy

Tak jak včera ?

25. prosince 2011 v 10:07 | Ťupy |  Novinky
Tak včera, jak jistě víte, byla štědrý den. Rozbalování dárečků probíhalo jak u nás doma, tak i u nás v zoo. Ten největší dáreček si asi rozbalila samice žirafy Kasunga.

To, že je Kasunga v očekávání se vědělo. Nikdo nepočítal s tím, že se narodí ještě tento rok. Ale člověk míní... Co k tomu říci ? Kasunga porodila okolo 19 hodiny zdravého chlapečka. Byl to jistě jeden z posledních přírůstků tento rok a nejspíše i už žiraf. Momentálně mají všechny naše žifarí samice mláďata, takže pokud nepřijede další samice, s žirafátkami nepočítáme.

Žirafátko se má čile k světu. Už by se kamarádil s ostatními prcky, ale to si ještě hošánek počká :D Jinak je to pořádný obr - na den staré mládě vypadá "dospěle" :D Je strašně podobný otci. Ale jen vzhledem. Vlastností zatím moc neprojevil, ale ty co projevil, jsou úplně stejné jako ty mamčiny. Jméno mu budeme vybírat až na Nový rok. Bude začínak na K. Máte-li nějaký nápad, tak šup s ním do komentů ;-) Dík

A možná se asi taky ptáte co jsem si pod stromečkem rozbalil já. No přemýšlím nad tím, a vlastně mě nenapadá důvod, proč bych vám to měl říkat. Řeknu jen modely. S ostatními věcmi nemám potřebu se "vychloubat" ( Né že by to nebyly veči až tak nezajímavé, ale prostě ne ) Bude-li to někdo nutně potřebovat vědět, tak ať napíše :D

Takže ty modely. No, moc jich nebylo - oproti loňských 13(myslím) Dostal jsem 4 schleichy (všichni vyřazení ) a to koalu, mravenečníka, švýcarskou krávu a šimpanze v tričku. Pak ještě dvě zvířata od Mojo - mládě žirafy a mládě bílého tygra (ležící) Je to sourozenec Suryi a Semira.

24.12.2011

24. prosince 2011 v 15:26 | Ťupy |  OstatníOna není zas tak špatná....

23. prosince 2011 v 20:04 | Ťupy |  Ostatní

A kdo ?

Sčítání...

18. prosince 2011 v 12:30 | Ťupy |  Novinky
Ahojky, tak včera probíhal v zoo parku generální úklid. A to ve Velkém stylu :D Všichni se pěkně zapotili. Vezmeme-li v uvahu, že kromě každodenní péče o své svěřence dostali ještě do ruky košťata, hadry a saponáty :-) Ale zvládli to všechno na jedničku ( velkou ). Máme trochu nepořádek v seznamu zvířat. Tak jsme ho uklidili také :-) Každý chovatel dostl formulář a zapsal do něho všechna zvířata jeho "rajonu". Večer kolem 21 hodiny jsme se dotali k výsledku - V NAŠEM ZOO PARKU JE MOMENTÁLNĚ CHOVÁNO ROVNÝCH 240 ZVÍŘAT VE 105 DRUZÍCH. Dobré ne ? Podrobné informace budou koncem roku 2011 ( tj. kolik máme samců, kolik samic...)

Včera u nás začalo trochu sněžit. Ale i tu trochu sněhu si naše zvířata užívají. Někteří jedinci sníh ještě v životě něviděli ( jsou to hlavně letní mláďata ), takže jsou z něho trochu "mimo" Ale rodiče jim to snad vysvětlí :D Jinak sněhu moc není a řekl bych, že ani louho nevydrží, takže jsem dneska nafotil hrátky Artemis a Falca. Fotky budou snad co nejdříve.

Další novinkou budou naše vánoční přírůstky. Moc jich nebude, zato to budou druhy, které nechováme. Tak můžete začít hádat ;-) Hodně štěstí...

Tak a aby to nebyly zas jen moje kecy, tak další fotky novinec od Collecty :D

P.S. Mám jich v záloze ještě dost. A když dojdou tak mám ještě Mojo :D

16.12.

16. prosince 2011 v 15:27 | Ťupy |  Novinky
Tak, prosinec se nám pomalu přehoupnul do své druhé poloviny. Sníh bohužel není :( a mám takový pocit, že snad ani nebude :( no ale co naděláme... Těšila se na něj i zvířátka v zoo ( obzvlášť tedy lední méďové ) Kvůli tomuto počasí už jich venku moc neuvidíte.

Ale co vám chci v tomto článku sdělit. Týká se to našich pavilonů - respektive pavilonu goril jménem Moabi. Tento pavilon nění nějak mc zastaralý, ale bohužel pro naši skupinu již nedostačující ( počítáme-li s tím, že v lednu přijede MAYANI, která by u nás mohla mít dokonce i potomky, ale nebudeme predbíhat...) Pavilon se budoval s tím záměrem, že další gorily přicházet nebudou ( počítalo se maximálně s 1 nováčkem ) Bohužel záměr se nezadařil a tak bude nutné gorili "někam" přestěhovat. Na to ale nejsou prostory... proto jsme se rozhodli pro variantu, která nám přišla nejvhodnější ( nebojte, nerušíme chov goril nížinných ).

Jak jistě víte, v dolní části zoo je budován pavilon hrochů. Tedy budován... stavba je již nějakou dobu na mrtvém bodě ( potíže s bazénem - jo, všechno nejde tak, jak bychom si představovali ) Proto jsme se rozhodli stavbu předělat na nový pavilon goril. Plány se už upravují a zatím to vypadá nadějně. V novém pavilonu určitě nebudou chybět zázemní prostory - a to pro gorily a i pro ošetřovatele. Návštěvníci budou moci gorily sledovat v podstatě ze dvou pater. V pavilonu bude takové "mezipatro" odkud bude možné gorily sledovat z výšky. Pavilon bude mít místnost pro nemocné jedince. Případně tato místnost bude sloužit na seznámení nové gorily s naší skupinou. Pavilon by měl být vcelku ještě modernější než jejich "starý" a hlavně bude mít větší kapacitu.

Ptáte se co bude se starým pavilonem ? Tady uplatníme pouhý koloběh :-) Do starého pavilonu goril se nastěhují šimpanzi a do jejich starého domova půjde samička paviána.

Tak a abyste jen nečetli ( i když fakt silně pochybuju, že to někdo přešte :D, nějak mi to tu upadá...) tak vám sem dám další novinky od Collecty.

První článek v prosinci o posledních listopadových přírůstcích :D

3. prosince 2011 v 14:18 | Ťupy |  Novinky
Ahojky,
přináším vám nové informace o našich posledních nových zvířatech :-) a ještě neco navíc :D

Takže jak jistě víte, tak k nám měli v listopadu přijet nová zvířata - prasátko Váleček, pižmoň Gimmli, mustang Wabian, žirafy Nora a Kibwe, panda Fu-Hu ( přezdívána Fučík ;-)). Ti opravdu přijeli - od prvního prosince je můžete vidět v expozicích ( Tedy až na žirafy a pandy, které už venku neuvidíte )

Přijel s nimi ale i malý bonus - samička sysla - zatím bezejména a samice medvěda hnědého - také bezejmenná ( zatím :D)
Takže to by bylo o našich nováčkách. Nemá cenu to nějak rozepisovat, ne ?

Také jste si určitě všimli, že je tu nový vzhled stránek. Byl i loni :-) jsem prostě líný dělat nový :D Ale není špatný ( podle mě ) takže nový dělat nebudu ;-)Dneska jsem ho po týdnu konečně donastavil.

Tak a aby to nebylo jen o kecání, tak vám sem hodím další novinky od Collecty ;-) Užijte si je.