Září 2011

Další nováččci...poslední ? ?

28. září 2011 v 12:03 | Ťupy |  Novinky v zoo
Ahojky,
po delší době opět nějaké novinky. V zoo parku se zatím nic moc neděje. Pavilon hrochů je stále ve výstavbě. Jelikož počasí se nám zdá den ode dne horší, počítáme s tím, že stavba bude tak v polovině října přerušena a pokračování započně až nebude sníh ( doufam, že ne až někdy v březnu (: )

Ale dnešní článek se má týkat halvně dalších nováčků. Nadpis článku je možná trochu zarážející. POSLEDNÍ ?? Nebojte se, není to myšleno tak, že by to byli úplně poslední nováčci v zoo. I když... Poslední budou, tedy aspoň do konce roku 2011. Je to jedna z posledních várek nových zvířat do našeho zoo parku. S tou úplně poslední počítáme někdy v prosinci, i když ta není 100%ně jistá. Proto poslední nováčci. Vcelku zamotané což ? :D Vás ale určitě zajímá, co to bude na nováčky že ?

Více v CČ

Nováčci a novinky

18. září 2011 v 19:06 | Ťupy |  Novinky u zvířat
Tak po dvou týdnech zase nějaké novinky :-)

Skotský náhorní skot k nám dorazil. Kravička po třech dnech strávených u nás porodila telátko. Je to sameček. Zatím nemá jméno. Jméno nemají ani jeho rodiče.

S bůrskými kozami se to ale nevyvedlo. K nám bohužel nepřijedou. Problém nebyl na naší straně, nýbrž na staně prodávajícího. Ten se nám omluvil a na oplátku nám poslal nový pár koz zakrslých. Tudíž se naše stádečko koziček rozrostlo. Dospělé kozy nejsou ale jedinými přírůstky ve stádu. Včera ráno se nám narodilo malé zakrslátko.

Včera také přijeli nová divoká zvířata. Byly to : samec vlka, samice geparda a samička pakoně žíhaného s mládětem.

Momentálně plánujeme i rozšíření ranče a to o dva bratry našeho Mendarka. Oba by k nám mohli přijet ještě tento rok.

To je pro dnešek a nejspíš i pro tento týden vše.
Ťupy

Nováčci v dětské zoo

4. září 2011 v 15:08 | Ťupy |  Novinky
Naše dětská zoo už docela dlouho zeje prázdnotou. V celém areálu naleznete bohužel jen naše koně, zakrské kozy, oslíka a naše psy. V plánu bylo pořídít více zvířat najednou, ale bohužel to nějakým způsobem nevyšlo.

Situaci ale už nějakou dobu řešíme. I když to tak nevypadá, prošli jsme již několik nabídek na domácí zvířata od soukromých chovatelů, ale bohužel jsme nenalezli zvířata, která by nám vyhovovala jak cenově, tak také povahově. Nechtěli jsme mít dobytek, který by na nás jen tak z ničeho nic útočil. U krav to bylo vcelku snadné, ale takový býk snad ani neexistoval. Dlouhodobá práce ale své ovace nakonec přeci jen přinesla.

V sobotu ráno nám zavolal chovatel pan Vladimír Krtouš z ekofarmy Branišov. Tato farma se nachází na Šumavě.

Nabídl nám plemenného býka a plemennou jalovici. A o jaký druh skotu se vlastně jedná ?

Jedná se o skotský náhorní skot. Toto plemeno je klidné a při vlídném zacházení a časté péči jsou přátelští. Právě proto si vedení do dětské zoo vybralo skotský náhorní skot. Býk s březí jalovičkou by k nám měli přijet přísší týden.

Ovšem kravičky nebudou jedinými nováčky v dětské zoo. K zakrslým kozám přibudou ještě kozy búrské a to rovnou celá rodinka.

Naše dětská zoo se aspoň trochu naplní. Teď už zbívá jen pořídit slpice, ovce, prasata a králíky a dětská zoo je kompletně zaplněná.

Za chvíli je tu ;-)

2. září 2011 v 17:28 | Ťupy |  Novinky u zvířat
Ahojky,
tak jaké byly první dva dny ve škole ? Musím říct, že u nás je to zatím v pohodě. Ale v pondělí to začne :D Ale na kecání tu mám jiný věci. Tak jdu na to.

Dnes ráno kolem půl desáté mi přišla SMS, že Asterix je již na cestě k nám. Dnes kolem 15:30 dorazil na hranice. Pokud nenastanou cestou nějaké komplikace, měl by k nám do zoo parku dojet po 18 hodině.

Asterix je mladý samec. Jeho povaha je velmi mírumilová. Ve svém rodném stádě neměl s nikým žádný problém. Asterix je velmi cenný, jelikož oba jeho rodiče pochází z volné přírody. Asterix má celkem 5 sourozenců. Dvě sestry a 3 bratry. Asterix je z nich nejmladší. Všichni jeho sourozenci mají již potomky a právě kvůli potomkům přijel Asterix právě k nám.

Jeho budoucí role v našem stádě bude velice důležitá. Do budoucna totiž počítáme s příchodem několika samic. Naše stádo se pak rozdělí na dvě poloviny. Jednu bude vést Šimon a druhou právě Asterix.

Fotografie Asterixe čekejte nejspíše zítra neo ještě dnes večer v naší fotogalerii.