Zebra stepní

20. srpna 2011 v 13:27 | Ťupy |  Zebra stepní
Tento druh kopytníka patří mezi ty nejoblíbenější a proto je chová i náš zoo park. Na celé své stádečko dává pozor hřebec Tony.

Náš zoo park začal zebry chovat jako jedny z prvních kopytníků vůbec. Jak již bylo řečeno je to zvíře velice atraktivní a oblíbené. Naše první zebra byl samec Tony. Ačkoliv byl mezi prvními kopytníky v zoo parku vůbec, dorazil až v roce 2009. Jelikož Tony byl již od útlého věku samotářský, neviděli jsme problém v tom, že budu expozici obývat sám. Život samotáře Tonymu doslova vyhovoval. Užíval si výběhu, čerstvého sena, trávy, jídla... Pak jsme s ním ale museli spojit samce buvola Huga. O tom, jaké bylo jejich seznamování zde psát nebudu. Důležité je to, že když Hugo odešel do vlastního výběhu, Tony začal samotu snášet velice špatně. Došli jsme tedy k závěru, že bude nutné pořídit mu samičku, případně samičky. Hledání nebylo naštěstí dlouhé a v roce 2010 k nám dorazili dvě sestry Loira a Seina. Jelikož jsou na sebe velice fixované, jejich původní ošetřovatelé ani nepřemýšleli o tom, že by je někdy rozdělili. Duo jsme nechtěli rušit ani my a tak k nám jednoho krásného dne přijeli dvě nesmělé mladé samičky. Přestože to byly DVOJČATA jejich povahové vlastnosti se lišily. Loira byla o něco málo dominantnější a drzejší. Také je maličko mohutnější než její sestra. Naopak Seina je opatrnější, rozvážnější. Její vlastnosti se projevují halvně teď, kdy často ukliňuje rozrušeného Tonyho a Lenu. Setkání Loiry a Seiny s Tonym neproběhlo přesně podle plánu. Nejdříve se několik týdnů seznamovali přes umělý příkop. A právě zde nastal zádrhel, tedy... Tony si jenoduše umanul, že holky pozná dříve, než jsme chtěli my. A tak Tony skočil ( mimochodem se přitom zranil ) a z výběhu zebřích sester se už nehnul. S oběmi sestrami se Tony pářil a oboum sestrám se narodilo zdravé mládě. Seina porodila samečka, kterého jsem pojmenovali Percy. Percy je dodnes sluníčkem stáda. Je strašně moc roztomilý a každou chvíli se jakoby směje. Nejčastěji ho můžete vidět u maminky, od které se zdržuje po většinu dne. Je velice hravý. Loira porodila holčičku Bonnie. K Bonnie by šlo říci to samé co k Percymu. Narozdíl od Percyho je ale Bonnie po mamince. Už teď u ní můžeme porozovat dominantnější povahu - to převážně při hraní s Percym a Joeym. Začátekm roku 2011 k nám dorazila samice Lena. Její vlastnosti se špatně charakterizují. Je náladová, každou chvíli se chová jinak. Nevíte, co od ní můžete čekat, když se k ní otočíte zády... K samicím si ale našla cestu ihned. S Tonym to bylo složitější. Zpočátku ji neměl vůbec rád. Vyhýbal se jí a schváůně ji provokoval. Změna nastala s první říjí. Jak nečekané, že ? :D Slovo alo slovo a žačátkem letošního roku se Leně narodil chlapeček Jeoy. Ačkoliv je z mláděcí trojice nejmladší, se svými staršími sourozenci dovádí, jako by byl stejně starý. Joey má naštěstí vlastnosti po tatínkovi. Projevují se u něho i ty samotářské sklony, bohužel...

Tony ale nemá potomky pouze u nás v zoo parku. Na ranči U Karamelového koníka má syna Freda, který se narodil samici Sabrině.

Naše zebry :

Jméno : Tony
Přezdívka : Toník, Tonda
Pohlaví : samec
Matka : HLEDÁME
Otec : HLEDÁME
Potomci : Percy, Bonnie, Joey, Fred


Jméno :Loira
Přezdívka : Lor, Lori
Pohlaví : samice
Matka : HLEDÁME
Otec : HLEDÁME
Potomci : Bonnie


Jméno : Seina
Přezdívka : Sen, Sé
Pohlaví : samice
Matka : HLEDÁME
Otec : HLEDÁME
Potomci : Percy


Jméno : Lena
Přezdívka : Lena
Pohlaví : samice
Matka : HLEDÁME
Otec : HLEDÁME
Potomci : Joey


Jméno : Bonnie
Přezdívka : Bonča, Bon
Pohlaví : samice
Matka : Loira
Otec : Tony
Potomci : X


Jméno : Percy
Přezdívka : Per, Percy
Pohlaví : samEC
Matka : Seina
Otec : Tony
Potomci : X


Jméno : Joey
Přezdívka : Joey
Pohlaví : samec
Matka : Lena
Otec : Tony
Potomci : X


Fotogalerie našich zeber


Další fotografie naleznete zde, zde a zde
 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 kiiki kiiki | E-mail | Web | 20. srpna 2011 v 15:31 | Reagovat

máte nádherné stádo zeber :-)

2 kiki.mich kiki.mich | E-mail | Web | 23. srpna 2011 v 14:00 | Reagovat

Ty jsou úžasné, zbožňuju zebry :D Krásný stádo :)

3 cocktail bridesmaid dresses cocktail bridesmaid dresses | E-mail | Web | 14. ledna 2013 v 12:31 | Reagovat

Some really great posts on this internet site, thankyou for contribution.
http://www.askdresses.org

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama