Srpen 2011

31.8.2011

31. srpna 2011 v 9:39 | Ťupy |  Novinky u zvířat
A je to tady ! Dva měsíce utekly jako voda ba možná ještě rychleji :-) Tipl bych to tak na rychlost světla :D PROSTĚ FOFR. No ale co naděláme. Upřímně řečeno mi to ani nějak nevadí. Do školy se vcelku i těšim ( snad nejsem jediný :-) I poslední nákupy jsme včera zdárně dokončili :-) takže teď už jen vymyslet jaké oblečení na sebe zitra ráno v 6:00 nahodim a šup do školy. Takže vám všem přeji hodně úspěchů ve školním roce 2011/2012.

Dlouhou dobu jsem se neozval. Do včerejška jsem se rekreoval u babičky a dědy. To ale neznamená, že jsem nedělal vůbec nic. Domluvil jsem příjezd dvou nových kopytníků. Jde o žirafy Rothschildovy. Jeden samec a jedna samice. Naše stádečko žiraf se tedy konečně rozroste. Samice se jmenuje Kasunga a samec Asterix. Samice Kasunga přijela již včera. Asterix se trochu opozdil a měl by přijet do konce tohoto týdne. Pokud se tak nestane, počítám s příjezdem nejdéle do konce týdne následujícího. Kasunga bude dnes spojena s ostatními. Fotofrafie bysme měli nalézt večer v naší fotogalerii.

Také jsem usoudil, že naši grizzlýci Rodney a Carolline vypadají vcelku strašně. Nechápu, že mě to nenapadlo již dřív :-) TAkže jsem se na ně vrhnul a trochu je poupravil. Jsou tmavší něž byly původně, ale líbí se mi. Jejich fotky čekejte také dnes večer.

To je zatím vše. Zatím ahoj

Prase bradavičnaté

21. srpna 2011 v 21:39 | Ťupy |  Prase bradavičnaté


Jméno : Barney
Potomci : X
Otec : X
Matka : X

Sob polární

21. srpna 2011 v 10:27 | Ťupy |  Sob polární


Jméno : Ellie
Potomci : X
Otec : X
Matka : XJméno : Kulich
Potomci : X
Otec : X
Matka : X

Lama krotká

21. srpna 2011 v 9:55 | Ťupy |  Lama krotká


Jméno : Kamila
Potomci : X
Otec : X
Matka : X

Los evropský

20. srpna 2011 v 14:43 | Ťupy |  Los evropský


Jméno : Honey
Potomci : Nort
Otec : X
Matka : XJméno : Nicky
Potomci : Nort
Otec : X
Matka : XJméno : Nort
Potomci : X
Otec : Nicky
Matka : Honey

Buvol kaferský

20. srpna 2011 v 14:32 | Ťupy |  Buvol kaferský


Jméno : Inna
Potomci : Popsie
Otec : X
Matka : XJméno : Hugo
Potomci : Popsie
Otec : X
Matka : XJméno : Popsie
Potomci : X
Otec : Hugo
Matka : Inna

Gazela Thomsonova

20. srpna 2011 v 13:56 | Ťupy |  Gazela Thomsonova


Jméno : Robin
Potomci : Maggie
Otec : X
Matka : XJméno : Maggie
Potomci : X
Otec : X
Matka : Robin

Zebra stepní

20. srpna 2011 v 13:27 | Ťupy |  Zebra stepní
Tento druh kopytníka patří mezi ty nejoblíbenější a proto je chová i náš zoo park. Na celé své stádečko dává pozor hřebec Tony.

Náš zoo park začal zebry chovat jako jedny z prvních kopytníků vůbec. Jak již bylo řečeno je to zvíře velice atraktivní a oblíbené. Naše první zebra byl samec Tony. Ačkoliv byl mezi prvními kopytníky v zoo parku vůbec, dorazil až v roce 2009. Jelikož Tony byl již od útlého věku samotářský, neviděli jsme problém v tom, že budu expozici obývat sám. Život samotáře Tonymu doslova vyhovoval. Užíval si výběhu, čerstvého sena, trávy, jídla... Pak jsme s ním ale museli spojit samce buvola Huga. O tom, jaké bylo jejich seznamování zde psát nebudu. Důležité je to, že když Hugo odešel do vlastního výběhu, Tony začal samotu snášet velice špatně. Došli jsme tedy k závěru, že bude nutné pořídit mu samičku, případně samičky. Hledání nebylo naštěstí dlouhé a v roce 2010 k nám dorazili dvě sestry Loira a Seina. Jelikož jsou na sebe velice fixované, jejich původní ošetřovatelé ani nepřemýšleli o tom, že by je někdy rozdělili. Duo jsme nechtěli rušit ani my a tak k nám jednoho krásného dne přijeli dvě nesmělé mladé samičky. Přestože to byly DVOJČATA jejich povahové vlastnosti se lišily. Loira byla o něco málo dominantnější a drzejší. Také je maličko mohutnější než její sestra. Naopak Seina je opatrnější, rozvážnější. Její vlastnosti se projevují halvně teď, kdy často ukliňuje rozrušeného Tonyho a Lenu. Setkání Loiry a Seiny s Tonym neproběhlo přesně podle plánu. Nejdříve se několik týdnů seznamovali přes umělý příkop. A právě zde nastal zádrhel, tedy... Tony si jenoduše umanul, že holky pozná dříve, než jsme chtěli my. A tak Tony skočil ( mimochodem se přitom zranil ) a z výběhu zebřích sester se už nehnul. S oběmi sestrami se Tony pářil a oboum sestrám se narodilo zdravé mládě. Seina porodila samečka, kterého jsem pojmenovali Percy. Percy je dodnes sluníčkem stáda. Je strašně moc roztomilý a každou chvíli se jakoby směje. Nejčastěji ho můžete vidět u maminky, od které se zdržuje po většinu dne. Je velice hravý. Loira porodila holčičku Bonnie. K Bonnie by šlo říci to samé co k Percymu. Narozdíl od Percyho je ale Bonnie po mamince. Už teď u ní můžeme porozovat dominantnější povahu - to převážně při hraní s Percym a Joeym. Začátekm roku 2011 k nám dorazila samice Lena. Její vlastnosti se špatně charakterizují. Je náladová, každou chvíli se chová jinak. Nevíte, co od ní můžete čekat, když se k ní otočíte zády... K samicím si ale našla cestu ihned. S Tonym to bylo složitější. Zpočátku ji neměl vůbec rád. Vyhýbal se jí a schváůně ji provokoval. Změna nastala s první říjí. Jak nečekané, že ? :D Slovo alo slovo a žačátkem letošního roku se Leně narodil chlapeček Jeoy. Ačkoliv je z mláděcí trojice nejmladší, se svými staršími sourozenci dovádí, jako by byl stejně starý. Joey má naštěstí vlastnosti po tatínkovi. Projevují se u něho i ty samotářské sklony, bohužel...

Tony ale nemá potomky pouze u nás v zoo parku. Na ranči U Karamelového koníka má syna Freda, který se narodil samici Sabrině.

Naše zebry :

Jméno : Tony
Přezdívka : Toník, Tonda
Pohlaví : samec
Matka : HLEDÁME
Otec : HLEDÁME
Potomci : Percy, Bonnie, Joey, Fred


Jméno :Loira
Přezdívka : Lor, Lori
Pohlaví : samice
Matka : HLEDÁME
Otec : HLEDÁME
Potomci : Bonnie


Jméno : Seina
Přezdívka : Sen, Sé
Pohlaví : samice
Matka : HLEDÁME
Otec : HLEDÁME
Potomci : Percy


Jméno : Lena
Přezdívka : Lena
Pohlaví : samice
Matka : HLEDÁME
Otec : HLEDÁME
Potomci : Joey


Jméno : Bonnie
Přezdívka : Bonča, Bon
Pohlaví : samice
Matka : Loira
Otec : Tony
Potomci : X


Jméno : Percy
Přezdívka : Per, Percy
Pohlaví : samEC
Matka : Seina
Otec : Tony
Potomci : X


Jméno : Joey
Přezdívka : Joey
Pohlaví : samec
Matka : Lena
Otec : Tony
Potomci : X


Fotogalerie našich zeber


Další fotografie naleznete zde, zde a zde

Noý člen našeho zebřího stáda

19. srpna 2011 v 19:19 | Ťupy |  Novinky u zvířat
Včera, asi kolem 17 hodiny, se narodil naší samici zebry stepní Leně hřebeček. Otcem není nikdo jiný než náš statný samec Tony. Je to jeho již 4 potomek.

Hřebeček dostal jméno Joey. Dnes se hřebeček poprvé podíval do venkovní expozice. Kvůli jeho bezpečnosti jsme ho s Lenou oddělili od ostatních. Samice Seina totiž nemá Lenu moc v lásce, tudíž se dá počítat s tím, že když nemusí matku, nemusela by ani jejího potomka. Joey je ale silnější než jsme počítali. Na to, že je mu den a asi tak dvě hodiny, má docela kuráž. Dneska se už ale chtěl kamarádit se zbytkem stáda. Takže zítra bude možné vidět celé stádo pohromadě.

Bude-li zítra hezké počasí, přineseme vám fotografie našeho společného stáda zeber, gazel a buvolů. Pro dnešek vám však musí stačit fotografie našeho malého Joeyho s mamčou. ( další fotografie na rajčeti )


Naši ptáci

15. srpna 2011 v 21:47 | Ťupy |  Ptáci

Labuť velká

(Cygnus olor)
Jméno : Ema
Potomci :X
Otec : X
Matka : X

Páv korunkatý

( Pavo cristatus )Jméno : Ricky
Potomci :X
Otec : X
Matka : X

Tukan obrovský

(Ramphastos toco)Jméno : Tuky
Potomci :X
Otec : X
Matka : X

Les sem, les tam :-)

15. srpna 2011 v 10:24 | Ťupy |  Novinky
Včera mě zase nejspíš něco osvítilo :-) A jak to tak u mě dopadá, při osvícení měnim snad všechny plány :D No občas se to stane no :D

Takže dělám takovou menší expozici pro tygry ussurijské. Ovšem pro tygry ussurijské to bylo asi tak do včerejších 20 hodin :-) teď je to pro lesní zvířata :-) Ale aspoň tím splníme další plán roku 2011.

Ale teď shrnu, co jsme už splnili ;-)
( hotovo )

I. V první řadě chceme dosáhnout čísla 200. Do tohoto počtu nám zbývá jen cca 28 zvířat, takže doufáme, že tohoto čísla dosáhneme.
II. Máme v plánu rozšířit naši skupinu goril nížinných. Naše momentálné čítá 4 členy. Jednu samici, jednoho samce a dvě mláďata. Skupinu bychom chtěli rozšířit o dvě samice. Momentálně jsme ve stádiu vyjednávání. Každá samice by byla z jiné zoo, takže by případně musely do skupiny přijít ve větším časovém úseku, protože příchod dvou samic zárověň ( zdůrazňujeme, že cizích ) by mohl vyvolat veliké konflikty.
( máme sice jen jednu, ale lepší něco než nic :D )
III. Do našeho zoo parku by měl dorazit chovný pár kudu velkého. Samice zatím není jistá, ale samec přijede na 100 %. Měl/y by k nám dorazit již v lednu.
( letos nepřijede ani samec a ani samice )
IV. Do nového pavilonu kopytníků by měli dorazit i pakoně žíhaní. Ti by k nám měli dorazit někdy koncem dubna nebo v polovině května.
( stejně jako kudu. Letos nebudou )
V. Máme v plánu přivést do našeho zoo parku matky našich zebřích klisniček Percy a Bonnie.
VI. Máme domluveného samce rosomáka.
VII. Začneme s chovem lišek obecných.
VIII. Začneme s chovem jezevců lesních.
IX. Začneme s chovem vydry říční.
X. K našemu samci mývala severního pribude samice. Snad se dočkáme i mláďat.
XI. Pro rosomáky,lišky,jezevce,vydry a mývaly chceme vybudovat expoziční celek, který bude navazovat na celek severský.
( pracuji na něm, ale to jsem už zmiňoval ;-) )
XII. Pro jednu expozici v celku Severský les chceme koupit chovný pár losů evropských.
XIII. Začínáme jednat o samici varana komodského. Doufáme, že se jí v roce 2011 dočkáme.
XIV. Dokončíme stavbu pavilonu kopytníků.
( nedokončíme. STAVBA ZRUŠENA )
XV. Dovezeme samce geparda štíhlého.
Až se divím, co jsem všechno zvládl.
Ale to byla jen taková odbočka od toho, co jsem vám chtěl v tomto článku sdělit :-)
Rozhodl jsem se, že do konce roku se budu soustředit hlavně na rozšiřování lesních zvířat.
Večer napíšu článek o určitých druzách, které máme v plánu ;-)

Nováček u šelmiček :-)

13. srpna 2011 v 18:36 | Ťupy |  Novinky u zvířat
Ahojky, po týdnu opět doma :-) Moc se toho u nás neudálo, ale přeci jen jednoho přírustku jsem se dočkali :-)

Podle nadpisu je jasné, že je to nováček do pavilonu šelem. Už jsem se o něm zmínil asi ve dvou článcích. Oba byly napsány někdy na přelomu 2010/2011. Silně pochybuji, že nikdo ví, koho mám na mysli :-)

Další nápovědou je to, že u nás má synka. Nikdy ho ale neviděl. Už někdo možná ví ?

a nápověda poslední - bude si nejspíše rozumět s Genny, se kterou se už vcelku dlouho zná :-)


Pá pá klucí :-)

1. srpna 2011 v 11:22 | Ťupy |  Novinky u zvířat
Už je to tak. Zvířata přicházejí, odcházejí, umírají a rodí se. Naši tygří kluci Bucky, Barney, Berry a Mauglis se nám tento týden rozběhnou do světa. Všichni čtyři jsou už dostatečně staří, aby začali další etapu svého života.

Bucky a Barney pojedou spolu do zoo v Paříži. Tam se pro ně připravují nové expozice.

Berry zůstane v ČR. Pojede do zoo Plzeň.

Mauglis odjede dojedné ruské stanice, kde se bude připravovat na život v polorezervaci.

Jelikož nám odjedou všechny odrostlejší mláďata tygrů ussurijských, bude dostatk prostoru na další rozmnožování. Díky včerejším událostem jsem se rozhodli, že utvoříme dva funkční páry. Samci se nebudou u samic měnit. Myslím, že složení párů je asi jasné :

Artemis + Falco
Phoebe + Asík

Pro tyto dva páry jsem se rozhodli, že jim postavý menší expozici, ve které budou žít. Samice Astéria se s vým potomkem zůstane v pavilonu šelem. Díky tomu, že z pavilonu odejdou 4 tygři bude zde místo na další druhy šelem.