Červen 2011

Je to za námi, mnou, ní........ :-)

30. června 2011 v 12:37 | Ťupy |  Novinky
Ahojky,
nadpis vcelku divný, ale myslím si, že pro všechny lidičky školou povinné je aspoň většina nadpisu jasná :D To by vyšvětlovalo to je to za námi, ale má to i druhý význam, počkejte si a uvidíte. Jinak je to za mnou :D První ročník na gymplu úspěšně, no úspěšně :-), je za mnou. Prolez jsem dál, takže je to OK ;-)

Robin včera večer kolem 20 hodiny porodila zdravé mládě. Na to, že je to prvorodička to zvládla na jedničku. O svou malou dcerku se pečlivé stará. Raději jsme ji oddělili od stáda zeber. Percy s Bonnie porod pečlivě sledovali :-) S malou Maggie, jak jsme ji pojmenovali, si hned chtěli hrát a proto jsme ji s matkou raději oddělili, aby jí něco Percy s Bonnie neuděli. Jistota je jistota. Takže můžeme říci - je to za ní :-)

A jak jistě víte, má k nám dorazit několik zvířat. Tak i stalo - dneska. Kupodivu, jak se nám hodně často stává, nepřijeli všichni najednou, ale v asi hodinových intervalech. Nejprve přijela samice lišky. Zatím nemá jméno, ale naši ošetřovatelé vybírají to nejlepší :-) Pracovníci záchranné stanice nám také s radostí oznámili, že je liška březí :-) Nějak moc překvapení najednou :-)

Bezejmený pštrosík k nám přijel cca v 9 hodin. Už se i oťukával s našimi pštrosími stálice a vypadá to, že si docela padli do oka. Uvidíme, až je pustíme do společného výběhu.

Asi v půl 10 přijela Whity. Je střasně roztomilá. Bude to takový náš miláček. Zatím ji ale návštěvníci naživo neuvidí, protože je umístěna v zázemí.

Rosomák Rocky k nám přijel v 10 hodin. Stejně jako Whity je i on zatím v zázemí a asi tam ještě dlouho zůstane :-)

Barney, čuník bradavičnatý, je na ještě na cestě. K nám do zoo parku by měl dorazit okolo 14 hodiny.

To je zatím z novinek vše. Jinak vymýšlím, jak ten blog poupravím a dodělám.

Mějte se hezky a užívejte prázdnin ;-)

Novinky.......spoustu novinek

26. června 2011 v 21:30 | Ťupy |  Novinky
Tak a po delší době zase nějaký článek. A opět s novinkami :-) Tak šup na ně :

Robin, pro ty, kteří neví o koho jde, tak je to gazela thompsonova, je březí. Víme to už delší dobu, ale Robin už jednou o mládě přišla, tak jsme ji nejak nepopularizovali :D Mimčo by se mělo narodit příští týden.

Již jsem zmiňoval, že čekáme grizzlýtko :-) Maminka se nám pěkně zakulacuje. Celá míša kulička :D Daří se jí dobře a neprojevují se u ní žádné problémy.

Tak a novinky pokračují :

přivezeme samce rosomáka. Jmenuje se Rocky a přijede k nám z ostavské zoo.
Dalším novým členem bude samec prasete bradavičnatého. Ten se jmenuje Barney a bude k nám přivezen ze zoo v Berlíně.
Přijede k nám také další pštros dvouprstý. Ten sem přišupajdí z Prahy. pštros zatím beze jména.
Dalším nováčkem, tedy novačkou bude samička Whity. Je to polární liška.
A posledním nováčkem, tedy opět novačkou je zase liška. Né polární, nýbrž obecná. Ta přijede z, můžete hádat. Je to pět záchranná stanice ve Voticích :-) Nedávno ji našli ležet u silnice.

To vše. Byl to jen takový info článek, abyste věděli, co se v zoo děje. Teď je web takový docela rozkopaný a mrtvý, ale s příchodem prázdnin by se to mělo změnit. Nezbývá nic jiného než čekat, ale je to už jen pár dní ;-)

OU né........

12. června 2011 v 10:20 | Ťupy |  Novinky
Ahojky, tak se opět po delší době ozývám. Teď budu mít zase horu času. Mám totiž angínu. Takže se zase budu válet doma :-) Samozřejmě jsem omarodil zase v nejméně vhodnou dobu. V pátek se totiž uzavírají známky a byl to poslední týden, kdy jsem si mohl ještě něco opravit. Takže do skoly pujdu nejspíš jen ve čtvrtek na poslední dvě hodiny a pak ještě musim napsat čtvrtletku. Takže doufám, že to nějak zvládnu :-)

Takžě jelikož mám spoustu času tak se oficiálně vrhnu na dass. Už se k tomu odhodlávám docela dlouho tak snad ho dodělám.

Zvířátka od p.Kučerové jsou už na poště. Přišly v pátek, ale to jsou na poště jen do 11, takže jsem to nestihl. Pro rekapitulaci to jsou - Slonice s odrostlejším slůnětem, pásovec, norská lesní kočka a labuť.

Ještě informace ohledně obchůdku. Děkuji moc za návrhy. Dost jsem mi pomohli. Pokusím se od každé věci, kterou budu prodávat udělat jeden model, abyste měli představu jak vypadá ;-) Obchůdek bude nejspíš na samostatném webu, aby se mi to nemíchalo se zoo parkem.

To byly jen takové rychlé informace. Snad se brzy dočkáte i nějakých normálních článků ;-)

Shop průzkum :-)

6. června 2011 v 19:30 | Ťupy |  Novinky
Obchůdek tedy oficiálně bude a já jsem se rozhodl pro menší průzkum. Takže :

Pája už udělal pár návrhů :

stromy
jezírka
kapradí ( rostliny celkově )
prolézačky pro opice

( děkuji za návrhy Pájo ;-))

Ale pokračuji v průzkumu.

co byste dál chtěli ? Ocením jakýkoliv nápad. Opravdu cokoli.

A pak je tady ještě otázka peněz. Za kolik byste si co tak představovali ?

Předem dík Ťupy

Jak tedy chcete......

6. června 2011 v 13:54 | Ťupy |  Novinky
Na základě mého a vašeho rozhodnutí jsem se rozhodl, že........