Květen 2011

LLs

31. května 2011 v 17:17 | Ťupy |  Soutěže
Na přání Viktora ( Zoo San Diego ) sem dávám tento článek :

Ahojky!
Jistě už víte,že plánuji svojí LS.. LLS-LuckyLive Show,nic lepšího mě sice nenapadlo ale na jméně nezáleží,že?! Tak k tomu.. LLS pořádám 2.července(sobota),vím že je to za měsíc ale jaksi jsem to měl naplánované na srpen ale zhroutilo se to.. Takže jen se chci zeptat jestli by někdo jel? Pokud by jste chtěli,určitě to bude.. Bude to u nás na zahradě(divné,co?:D). Tato LS nebude jenom pro koně,ale bude jedna další kategorie a to kočičky! Spousta lidí má nějákou kočku(Schleich,Breyer,...). I pro kočky budou odměny v podobě menší kokardičky:) Jinak pro koně normální kokardy a dokonce pro celkového vítěze Pohárek! :) Vstupné by bylo 50 Kč,nic moc nechci... Kdyžtak jestli máte v tomto termínu volno,a chtěli byste jet na menší LS pro max. 13 lidí,tak se přihlašte.. Já doufám,že někdo pojede...:)¨
Přihláška:
_______________
Jméno:
Přezdívka:
Web:
Díky :)

Novinky v zoo parku

31. května 2011 v 17:14 | Ťupy |  Novinky
V posledních novinkách jsem vás v podstatě o ničem neinformoval :-) jen o tom, že Carolline je březí. To bylo ale v sobotu. Dnes je situace úplně, ale úplně jiná ;-)

Teď ještě k obchůdku - ten jste si odhlasovali, takže bude. Ale téměř nikdo nenapsal, co přesně by chtěl :-) Takže ještě jednou - co bych měl prodávat ? A prosím upřesněte to co nejvíce, dík ;-)

A teď zpět k nováčkům :

Náš pan ředitel si umanul, že si do kanceláře pořídí mazlíčka. Rozhodl se pro micinku. Tedy přesněji pro kocoura. Pro kocoura NORSKÉ LESNÍ KOČKY. Je to čistokrevný kocour, který má předky z Norska. K nám přijede s Dánska. Jo, je to pěkná vzácnost. A jméno. No, jak jsem již řekl, je čistokrevný a tudížmá velmi vznešené jméno - v PP má napsáno : Johann Amadeus von Schtrudelmayer :D prostě Štrůdlík ;-)

Další novinkou je sameček pásovce. Ten se jmenuje Lenny. Přijede k nám ze ZOO PRAHA.

Také k nám přijede samička labutě. Ta přijedeje zoo Ohrada, kde se před dvěma lety vylíhl. Labutice :-) se jmenuje Ema.

Poslední novinkou, vlastně dvojnovinkou jsou sloni. Ano, ano, přátelé. Stádečko slonů afrických se nám opět rozroste. A to o dvě samice. Tou první je dospělá samice Kara. Ta k nám přijede ze zoo La Flache. Spolu s ní přijede její dcera Kitty.

To je vše. Mějte se hezky. Časem se zase ozvu ;)

Ano či ne

28. května 2011 v 12:34 | Ťupy |  Novinky
Ahojky, tak po delší době se zase ozývám :-) Sice jsem teď měli ve škole lážo plážo, ale nějak se mi nechtělo na blog psát :-) Jsem líný jak to prase :D

Tak ale teď už k novinkám u nás v zoo : Moc se toho u nás neděje :-) Jen mám takový pocit, že se nějak moc rychle rozšuřuje naše zvířecí tlupa :-) budu se muset krotit :D

Carolline, pro ty co neví - samice grizzlýka, je konečně březí. Mládě čekáme někdy o letních prázdninách.

To je asi tak jediná zajímavá novinka v našem zoo parku :-) vždyť říkám, že se u nás nic neděje.

Ale teď k nadpisu - mám si založit obchůdek a nebo ne ?
Už kdysi dávno jsem ho plánoval, ale pak z toho nějak sešlo. ale zase mě chytjí choutky, že bych s tím začal. Ovšem jak jsem již kdysi dávno říkal - byly by to potřeby pro zvířata ne na zvířata - tj. žádné sedla, ohlávky, obojky.......... a taky bych chtěl dělat nábytek a všechno mozné jako zařízen do kanceláří.

Tak co ? mám ? nebo nemám ?

A pokud ano, tak co byste v takovém obchůdku uvítaly ?

Sláva, sláva........

18. května 2011 v 18:51 | Ťupy |  Novinky
A je to tady. Číslo, o kterém jsem do těď jen snil je tady. Tedy spíš bylo tady. Dnes k nám přijelo 7 nových modelů a naše sbírka se vyšplhala až na číslo 204.

Takže z plánů na rok si mohu vyškrtnout položku :
č. 1 - PŘEKONAT HRANICI 200 MODELŮ.

Ovšem to není jediná věc, kterou můžu vyškrtnout :

č. 2 - ROZŠÍŘIT SKUPINU GORIL. Podařilo se. Přijela samice Bikira, která dokonce už i porodila mládě.

č. 5 - PŘIVÉZT MAMINKY ZEBŘÁTEK. Tak se také stalo a nyní jsou hříbátka Percy a Bonnie u svých maminek Loiry a Seiny.

č. 8 - ZAČÍT S CHOVEM JEZEVCŮ LESNÍCH - Máme samici Majdu a dva jezevčí kluky Míšu a Ríšu.

č. 10 - PARTNERKA PRO RUDIHO - ta dorazila dnes odpoledne.

č. 13 - SAMICE VARANA KOMODSKÉHO - ta dorazila letos v lednu.

Celkem 6 předsevzetí z 15. To vcelku jde, ne ?

Konečné rozhodnutí ?

15. května 2011 v 21:20 | Ťupy |  Ostatní
Tak si dneska nějak přemýšlím a docházím pomalu k závěru, že už nebudu sbírat modely !


Plánuju, plánuju.......

15. května 2011 v 19:15 | Ťupy |  Novinky
Ahojky, včera k nám přijeli mový obyvatelé a skoro na cestě jsou další :-)

Myslím, že je vcelku jasné, že se jedná o lesní zvířátka :D ale pokud by někdo pochyboval, tak se jedná opravdu o lesní zvířátka ;-)

Příští týden by k nám mělo dorazit celkem 7 nových zvířat. Chte vědět které ? Tak samozřejmě kuk do CČ ;-)


Lesní žvížátka :-)

14. května 2011 v 21:39 | Ťupy |  Novinky
Ajajaj, je to tady. Po éře kopytníků mě chytla éra lesních zvířat :-) Dneska to odstartovali květnové novinky, tedy především jezevci. Přesněji jezevčátka.....jsou tak strašně toztomilí :D

No, ale nebudu se tady rozplývat nad krásou jezevců :-) Takže jsem se rozhodl, že se teď zaměřím na lesní zvířata - divočáci, veverky, zajíci, lišky.......... a spousta dalších zvířat.

Rozhodli jsme se totiž zrekonstruovat část zoo a Severský les. Přesuneme soby úplně nikam jinam :-) a vytvoříme tam expozice pro divočáky, jeleny, srny.......... Další důležitou stavbou bude malý pavilon pro malé lesní savce - tj. pro lišky, jezevce, mývaly, veverky, ježky a pro divokého králíčka. Už pracuji na plánu. Bude to takový malý jednoduchý pavilon.

To bylo jen tak pro informaci. Jinak zítra asi žádný článek nenapíšu, protože musim začit dělat seminárku na děják. Moc se mi do ní nechce, ale termín odevzdání se pomalu, ale jistě blíží a já na to ani nešáhl :-) Aspoň že už mám vybrané téma :-)

Takže vám přeji krásný zbytek týdne a užijte si neděli ;-)

ŤUPY

Nové přírůstky

14. května 2011 v 13:49 | Ťupy |  Novinky
Dnes k nám přijeli tři nové šelmičky. Chtěli byste vědět jaké ? Pak šup šup mrkněte do CČ ;-)

Neumím dodržet slovo =(

11. května 2011 v 18:58 | Ťupy |  Novinky
Je to tak...bohužel nebo snad bohudík ? Těžko říct :) No takže.....včera jsem počítal kolik mám doma krabic a je jich docela dost. A tak jsem se rozhodl, že udělám další pavilon. Tedy jen pokud, zbyde-li mi materiál z pavilonu hrochů :-) Každopádně mé tvrzení, že už nikdy neudělám žádný pavilon bylo asi mylné :D

Jinak o víkendu budu zase pokračovat v rekonstrukci blogu. Nejspíš zase předělám dess na nějaký barevnější :-) Až dodělám dess a spoustu dalších věcí, tak snad začnu na blog zase normálně psát.

A mám na vás jednu otázku : Co byste u mě na blogu ještě chtěli ?

Své návrhy piště prosím do komentů, děkuji ;-)

To je asi všechno. Víc dalších informací mě nenapadá :-)

Ahojky Ťupy

Nový ptáček

7. května 2011 v 19:41 | Ťupy |  Novinky
Ani Viktor, ani Kiiki neuhodli tajného ptáčka .

V úvahu přicházelo vcelku hodně druhů, ale tím myšleným byl právě orel skalní. Chováme samici a dnes k ní konečně přibyl i samec.Na ukázku stačí ! Více fotek je na našem rajčeti ;-)

Myslím, že je vám model trochu povědomý :-) Ano, ano jeto trochu upravený starý orel. Hlavu a ocas jsem odbarvil odlakovačem na nehty apak jen natřel zobák a zbytek těla :-) Pak jsem mu trochu hýbnul s křídly a bylo to. Snad se vám líbí.

Nový pták :-)

7. května 2011 v 16:13 | Ťupy |  Novinky
Ahojky, dneska k nám přijel nový pták. Je to samec a je to druh.........

Rozdělení......

6. května 2011 v 16:36 | Ťupy |  Novinky
Ahojky, dneska jsem ve škole o fyzice přemýšlel, do jakých skupin rozdělím kopytníky. Myslím jako do výběhů ;-)

A bude to tedy nějak takto : Buvoli budou v jedné expozici s kudu. Ty budou v té menší. V té větší už bude více druhů - zebry, žirafy a gazely. Až budeme mít pakoně, tak ty tam budou s nimi. Jsme připraveni i na možnost, že jednou začneme chovat oryxe. Ti by byli v expozici nejspíš s kudu a buvoli.

Jinak ve středu jsem srovnával Schleich a spol. šuplík. No, už se mi tam chudáci nevejdou. Varani a všichni krokodýlové už se tam nevejdou :-) Oni to nějak přečkají, ale do vitrínek se už moc těší :-) NO, ale to jsem odbočil. Počítal jsem a napočítal jsem 195 modelů. Možná jsem se někde sekl, ale stejně je to hezké číslo :D Každopádně dneska začnu dělat seznam v excelu a udělám i pár grafů. Aspoň si procvičím, jak se dělaj :-)

Fotky nováčků sem dám asi až zítra. Dneska ještě něco nafotím a zítra to šupnu na rajče ;-)

Mějte se hezky a užijte si víkend

Novinky

4. května 2011 v 17:56 | Ťupy |  Novinky
Ahojky, je to celkem dlouho co jsem psal poslední článek. Tento týden byl vcelku sado maso :D V pondělí jsme ve škole psali z dějáku a zemáku, v úterý z biologie, dneska z OSZ a v pátek píšem z fyziky. Až je mi divný, že se na zítra nic učit nemusím :-D Ale chci psát o zoo, tak píšu o zoo ;-)

Dneska k nám přijeli nový obyvatelé. O těch jsem se již zmiňoval, takže to nějak dál rozebírat nebudu ;-) Je abyste věděli, že to už jsou u nás. Dneska možná budou fotky aligátorky :-) Ale nic neslibuju :-)

Další informace, kterou vám chci sdělit, je ze stavby pavilonu hrochů. Na posledních fotkách, kteréjsem dal na rajče, je vidět poslední vrstva. Bohužel nám začala docela dost praskat. Byl vadný materiál, takže na to příští týden příjde další vrstva.

To je asi vše, co je u nás nového, zatím se mějte :-)