Březen 2011

Pavilon hrochů - plánek

28. března 2011 v 10:09 | Ťupy |  Novinky
Jakž takž se mi povedlo nakreslit v malování jednoduchý plánek pavilonu hrochů.


Jak říkám je hodně jednoduchý, ale snad stačí. A teď se vrhnu na popis jednotlivých částí.

1) Toto je samotná expoziční část, ve které budou hroši hrávit většinu času. Je dostatečně prostorný i pro 4 dospělé hrochy. Přesné rozměry budou zveřejněny v dalším článku ;-) Světle šedý pruh je prostor pro návštěvníky. Návštěvníci budou mít možnost sledovat hrochy pod vodou. Bazén bude zaujímat vetšinu prostoru vnitřní expozice. Jeho nejhlubší místo bude cca. 130 cm. ( na moje rozměry cca. 10-13 cm ) Nejhlubší voda je na plánku vyznačena nejtmavější modrou. Středně tmavá modrá je prostě střed :-) Ta bude vysoká cca 80 cm. Světle modrou je nejmělčejší vodní plocha. Ta je tam proto, aby si mláďata mohli ve vodě hrát a nemuseli přitom plavat :-) Prostě takové brouzdálko :-) Bude opravdu mělké okolo 30 cm. Žluté plochy jsou souš. Jsou dvě. Jedna větší a jedna menší. Z menší souše se hroši dostanou do zázemí pavilonu. JIstě jste si všimli, že mezi oběmi soušemi je takový průplav. Tímto průplavem se hroši dostanou do venkovní expozice aniž by museli vylézat z vody.


2)V zázemí jsou 4 vnitřní boxy a 4 polovnitřní boxy.Polovnitřní boxy jsou kryté střechou, ale nemají zdi z cihel, jen ze mříží. Je to takové předělovací zařízení mezi vnitřními boxy a venkovní expozicí. Vnitřní boxy mají mělký bazének, aby se mohli vykoupat nebo se ve vodě jen tak válet. V zázemí je také přípravna krmiva a místnost pro ošetřovatele, kde bude vše potřebné.

Další díl bude o celkových nákladech a o číselných informacích ze stavby pavilonu.

Dorazil k nám páreček opeřenců :-)

27. března 2011 v 14:28 | Ťupy |  Novinky
Ahojky, máme tu další novinku. Nadpis asi hodně napovídá, že je to nějaký pták. Teď můžete hádat co je to zač. Dám vám na výběr :

slepice a kohout
labuť a labuťák
kachna a kačer

moc návrhů tu neni, ale lepší něco než nic ;-)

Novinky

19. března 2011 v 11:11 | Ťupy |  Novinky
Ahojky, poslední zpráva byla o tom, že mám dvě kozy. Obě kozy se tu zabydlely a jsou tu jako doma. Od té doby k nám nikdo nepřijel a ani se nikdo nenarodil. Ale pár maminek v očekávání je. A na některé přírůstky se opravdu těšíme.

Mám dvě kozy :-D

6. března 2011 v 10:11 | Ťupy
Nadpis je možná trochu zavádějící :-) Ale je to tak. Mám dvě kozy :-)