Únor 2011

Phoebe - něco o ní

28. února 2011 v 11:20 | Ťupy |  Novinky
Včera k nám přijela samice tygra ussurijského Phoebe. Jak jsem už psal, Phoebe je mladá 5 letá samice. Zatím neměla mláďata. Právě mláďata byli jedním z důvodů proč Phoebe přijela k nám.

Phoebe je docela klidná samice. Je zvyklá na ošetřovatele a na přítomnost lidí. Některým tygrům přítomnost lidí, třeba jen za sklem, dělala problémy. Všechny jsme ale vyřešili. Ale zpět k Phoebe.

Phoebe nemá v ČR žádného příbuzného, což je dobře a doufáme, že to tak i zůstane. Přijela k nám z Ruska od soukromého chovatele, který musel snížit stav chovaných tygrů. To je právě ten druhý důvod.

Phoebe má celkem 3 sourozence. 2 brášky a 1 sestřičku. Celkem to byl vyrovnyný vrh. Pheobe byla poslední ze sourozenců, která zůstala v Rusku. Její sestra odcestovala do USA a oba bratři odjeli do čínské zoo, kde záhy jeden zemřel na srdeční potíže, které byly vrozené. Proto byly pro jistotu všem sourozencům udělány testy. Bohužel u Phoebe se problémy zjistili také. Od té doby dostává pravidelně léky. Zatím jí to v životě nedělá problémy. Kdyby se nemoc neléčila, pravděpodobně by ji stihl stejný osud jako jejího bratra.

Pheobe by u nás měla zabřeznout s Asíkem. Ale to je ještě daleko a zbytečně to teď řešit nebudeme. Až bude téma aktuální, tak to pořádně pořešíme ;-)

Dneska se Phoebe byla poprvé podívat ve venkovní expozici. Všechno si pořádně prohlídla. Nikam nechvátala a její klidnost byla až nepříjemná. Ošeřovatelé čekali na její reakce a Phoebe si to klidně prošla a pak si šla lehnout. Prostě v klidu.Další fotky jsou zde

Nový obyvatelé

27. února 2011 v 18:16 | Ťupy |  Novinky
Ahojky, tak jsme se vrátili z Prahy. Bylo to tam super. Dneska jsme byli v Čestlicích v aquaparku. Super den, ale jsem schopný si tak jít lehnout :-) Plavání a blbnutí hrozně vysiluje :-) Teď silně pochybuji, že vás zajímá, co jsem dneks dělal. Ale mohlo by vás zajímat , co jsem dělal v sobotu.

V sobotu jsem si byl pro zvířátka u p. Kučerové. Má nádhernou sbírku. Je maxi rozdíl vidět to na fotce a vidět to naživo. KRÁSNÁ SBÍRKA :-) Taťkovi se tam zalíbili vitrínky a napadlo ho, že by mi je nechal taky udělat. Už jsme i našli místo, kde by mohli být a tak teď jen doufám, že to vyjde a že se jich dočkám :-)

Pak jsme jeli na Florenc pro..........

Pá pá....

25. února 2011 v 21:51 | Ťupy |  Novinky
Tak a je tu konečně víkend. My máme prázdniny, takže super.
Jinak zítra jedu do Prahy a přijedu nejspíš v neděli. Nevím přesně v kolik, ale myslím, že asi někdy večer. Žádný článek jsem nepřednastavoval a ani nebudu. To vydržíte, je to jen pár hodin.
V Praze si vyzvednu pár zvířátek a až přijedu tak vám sem dám fotky. Stejně asi víte o která se jedná, ale nevadí :-)
A teď novinky ze zoo :
Aisha, druhé mládě slonice Marušky, je nemocná. Má nějaké stžrvní potíže. Má průjem a nechce moc jíst. Už je v péči veterinářů. Zatím to zvládá holka statečně. Včera se k průjmu přidala ještě horečka, tak dostala léky na zmírnění. Pokud se její stav bude ještě zhoršovat, budeme ji muset oddělit od Marušky a Honzíka. Je možné, že má nějakou nakažlivou nemoc a mohla by nakazit právě je. O dalším vývoji vám budeme informovat.
Pavilon varanů komodských je téměř hotov. Fotografie naleznete v naší fotogalerii. Jen tak pro zajímavost sem dám první fotku, když jsem začínal a fotku focenou předevčírem ( myslím )
Nějak se mi tomu nechce věřit. Taková změna....... A myslím, že celkem k lepšímu ne ? Toho jakoby politýho fleku v pravém rohu si nevšímejte. Ve skutečnosti tam tak videt není ;-)
Tak se tu mějte a zatím ahoj

Novinky v zoo

24. února 2011 v 19:15 | Ťupy |  Novinky
Ahoj, po delší době nějaký komentovatelný článek. Také vám přínášíme novinky v našem zoo parku.

No to snad ne........no to snad jo...... :-(

19. února 2011 v 10:16 | Ťupy |  Novinky
Přeji krásné ráno,
Jaký pak je u vás počasí ? Včera jsem plánoval, že si v sobotu venku nafotím pumy.

Ráno se probudím a jak tak koukám z onka. První reakce byla asi taková : No to si děláte prdel, ne :-)

Na zadradě je tak 10 cm sněhu. To si toho moc nevyfotím a navíc se mi do té zimy vůbec nechce. Takže doufám, že to zas rychle roztaje, abych mohl začít fotit. Aspoň se máte na co těšit.

Tak za týden by k nám měli přijet noví obyvatelé. Měli by to být kudu, buď rovnou celý pár, nebo jen samec. Se samicí to asi bude trvat déle, ale tak co naděláme :-)

Další velká novinka : Inna je březí. Je to již potvrzené několika testy. Doufáme, že se mládě narodí v pořádku. Mělo by se narodit někdy na konci března.

A teď ještě něco ohledně Německa :

Balíčky jsou zabalené a připravené k odeslání. Bohužel poštu teď moc nestíhám. V pondělí tam jsou jen do 16 hodin a já ze školy jezdím v 15:50. Takže to nestíhám. Pokud nepůjdu ve sředu na doučování angličtiny, tak bych to stihl. Pokud ale půjdu, tak to nejspíš nestihnu a do školy se mi ty balíky fakt tahat nechce :-)

Takže pukud to nebude vadit, tak když to ve sřdu nestihnu, tak to pošlu až za 14 dní. Máme prázdniny, takže v pohodě. Ale pukud to půjde, tak odesílám ve středu.

Pro AMÁLKU : 27.2 bych měl jet do Prahy. Takže pokud by ti to nevadilo, tak bych to předal osobně. Aspoň bys nemusela platit další poštovné ;-)

Novinky na ranchi II

18. února 2011 v 20:43 | Ťupy |  Novinky
Už jsme vám dnes přinášeli novinky ze zoo parku a teď novinky z ranche. Ranch je sice v zoo, ale v novinkách o něm budu vždy psát zvláštˇ

Více v CČ :-)


Mayoline a nejen ta........ :-)

18. února 2011 v 17:38 | Ťupy |  Novinky
Ahoj,
Jak už víte, tak včera kolem 22 hodiny večerní či noční ? k nám odrazila Maya.

Dneska se Maya byla poprvé podívat ve venkovní expozici. Zatím sama, aby si ji v klidu prohlédla. Vypadalo to, že se jí docela líbila :-) Maya se v ní cítila jako doma. Prošla si jí, všechno prozkoumala. Šla se i vykoupat, ale jaksi zjistila, že bazének je ještě vypuštěn :-)

Dalo by se říci, že Maya svůj přesun zvládla v pořádku. Netrucuje, jí, od nás se nechá i pohladit. Dokonce se už začala zajímat i o dění v pavilonu a jen takl letmo se chobotem dotkla Honzíka. Samozřejmě záměrně ;-)


Bikira od středy neměla žádnou rvačku. Richard se s ní začíná kamarádit. Kiji sice projevila, že by Biki chtěla za kamarádku, ale asi si to nějak rozmyslela a teď se o ní moc nezajímá. Dalo by se říci, že ještě méně než Richard. Ale jinak v pavilonu panuje klid a mír. Sem tam někdo zakřičí a jen tak se nafukuje. Ale to Richard dělal i když tam Biki nebyla. Ale teď je na něm jasně vidět, že se jen předvádí :-)


Brzy by k nám měl dorazit pár kudu velkých. Budou to dva mladí jedinci. Samice pochází z Afriky a samec ze zoo v Hannoveru. Ovšem z Hanoveru by měl se samcem přijet další samec. Ten bohužel v mládí dostal zákeřnou nemoc, která ho téměř zabila. Nicméně ji přežil, ale následky jsou na něm patrné až dodnes. V porovnání s ostatními je podstatně menší. Ale jinak kromě své velikosti je normálně vyvynutý. 

Další novinky ze zoo i ranche budou dnes kolem 20 hodiny.  

Maya dorazila

17. února 2011 v 22:13 | Ťupy |  Novinky
Krásný večer, či snad krásnou noc ?

Je to asi 30 min co do našeho zoo parku dorazila samice slona afrického Mayoline. Přijela k nám z africké rezervace jako náhrada za sloního samce Kita.

Maya, jak se jí přezdívá a mluví se na ní, z Afriky odlétala ve středu. Do Prahy doletěla dnes kolem 19 hodiny. Následná přeprava autem k nám trvala cca 2,5 hodiny. 

Maya se již nachází ve svém boxu vedle Marušky. Zatím je klidná a je vcelku unavená, takže teď  pravděpodobně spí. Zatím jsou s ní i její ošetřoval z Afriky.

Další informace o Maye vám budeme postupně přinášet.

Přejeme dobrou noc

Valentýn

17. února 2011 v 17:22 | Ťupy |  Novinky
Ahojky,

každý píše na blogu o valentýnu tak proč bych se nepřidal :-) Tento článek mám už od úterý rozepsaný a ještě jsem se neodhodlal ho dopsat. Tak sand teď :-)

Ten kdo by řekl, že valentýn je svátek lásky, by měl pravdu. Ovšem vyjímka potvrzuje pravidlo :-) V pondělí 14.2 jsme spojili Bikiru se zbytkem tlupy. Valentýn nevalentý, láska se nekonala :-)


Německo

11. února 2011 v 20:18 | Ťupy |  Ostatní
Ještě něco ohledně Německa. Někteří se mi ozvali už dávno a dokonce poslali i adresu. Někteří se ještě ani neuráčili mi něco napsat, natož se nějak domluvit !  

Takže prosím. Ne prosím, já žádám, aby mi každý, kdo si něco objednával, napsal mail.

Kromě Pompin, ta už se mi dávno ozvala a napsala dokonce i adresu ( jem mi ještě prosím napiš, jestli to už můžu odeslat ;-) ) 

Amálka mi už psala, ale nevím jestli mi psala i adresu. Každopádně mi radši ještě napis.

Viktore, nevím jestli jsi mi posílal adresu, ale to vyřešíme na chatu ;-)

Martinovi napíšu na Facu :-)

Rosy se ještě neozvala.

Tak mi prosím napiště jak to chcete poslat a kdy to mám odeslat a samozřejmě ÄDRESU A JMÉNO.

Kito odjíždí.....

11. února 2011 v 20:07 | Ťupy |  Novinky
Ani se u nás moc dlouho neohřál. Přijel o Vánocích. Asi víte, že u nás byl v podstatě nuceně. Musel být rychle odvezen a na výběr byla vídeňská zoo a my. K nám šel, protože zde má sestru Marušku.

Bohužel tu pro Kita není možnost rozmnožení, protože tu není žádná nepříbuzná samice. Ani jsme nepočítali s tím, ž by tu Kito zůstal až do smrti. Ale malá naděje tu byla. Bohužel je pryč a Kito se zase bude stěhovat. Tentokrát ale za lepšími zítřky.

Kito odjede v úterý kolem 9 hodiny raní. Pomíří do Prahy na letiště a pak hurá rovnou do Afriky. Pojede do přírodní rezervace, ve které je asi 15 dospělých slonů, tedy slonic :-) Kito se ale bude mít. Každopádně by tam měl Kito být do konce svého života. I když Kito nepochází přímo z přírody, jeho předci z volné přírody jsou. Ještě je nutno dodat, že všechny slonice v rezervaci také nejsou z volné přírody. Tak abyste sei nemysleli, že tam Kito zanese městské geny ;-)


Za Kita k nám přijede náhrada. A hádejte odkud ? Přijede jedna ze samic z rezervace kam Kito jede. Jmenuje se Maya, tedy takto jí říkají. Její celé jméno je Mayoline. Ale u nás to bude Maja. Stejně je na to asi víc zvyklá něž na Mayoline. Maya b k nám měla přijet asi ve středu.

Tak a reáný důvod "výměny" v CČ

Fotky nebudou..........

11. února 2011 v 10:57 | Ťupy |  Novinky
Ahoj lidičky,
včera venku svítiolo sluníčko. Bylo docela i teplo. Chtěl jsem jít fotit zvířata, ale měl jsem vybité baterky do foťáku. Tak si říkam, vyfotíš to zítra. Prdlajz ! Ráno se probudim a ono prší je zataženo...........no prostě super.

Takže jsem se rozhodl, že dám na rajce.cz fotky co mám v počítači. Takže se těště na nová alba ( teda doufám, že mám nějaký fotky, který na rajčeti nejsou :-))

Taky si založím účet na youtube. Má ho skoro každý, tak roč né my, že ? :-) Budu tam dávat všelijaký videa s fotkama. Třeba fotopříběhy, abych nemusel nahrávat na blog každou fotku zvlášť. Ještě mám v záloze nějaký nápad, ale ten zveřejňovat nebudu, abyste se neopičili :-D

Dneska bych měl napsat další díl ČASY SE MĚNÍ ! . Uvidím podle času. Musim se učit Nj a tatínek si poříd stěžuje, že se doma pořád válim u PC a nic nědělám. Tak mám v plánu uklidit celý dům. Ha, kdo se směje naposled..... :-) a ať si zkusí říct, že jsem tu nic neudělal :-D

Tak to byly jen takové rychlé zprávy. Zatím se mějte krásně  :-)  

Novinky na ranchi

10. února 2011 v 15:04 | Ťupy |  Novinky
A přinášíme vám další novinky. Tentokrát z našeho ranche. Na náš ranch by letos mělo přijet několik koní.

Měl by k nám přijet hřebec knabstruppera. Už se na něj moc těšíme. Není to ještě 100%ně jisté. Je to tak 50 na 50 ale přijet by měl.

Dalším novým členem stáda by měla být klisna andalůského koně. Je to samozřejmě matka naší Tratorie. Přijede přímo ze Španělska, kde se narodila Tratoria.  Měla by k nám přijet někdy v červnu. Ale spíše s ní počítáme déle. Ale mělo by to být v létě :-) To je asi jediná jistota.

Nejdůležitější novinkou na ranchi je rozšíření chovu arabů. Měl by se k nám vrátit Artuš. Ten loni v létě odjel zpět do Egypta, kde se narodil. Nejsem si jistý, jestli jsem sem dával nějaké fotky z jeho odjezdu, ale myslím, že asi ne. A jestli jo, tak je uvidíte dvakrát :-)

Momentálně na ranchi naleznete celkem 7 arabů - 2 klisny
                                                                                2 valachy
                                                                                3 hříbata

Jak jste si jistě všimli, tak momentálně nemáme žádného hřebce. Artuš je v Egyptě. Odtud se na 100% vrátí. Ale pravděpodobně ne sám. Měli by s ním přijet dva koně - jeden hřebec a jeden valach. Není to jisté, ale je velká pravděpodobnost, že cestu zpátky neabsolvuje sám.

V CČ fotky z loňského odjezdu

Novinky

10. února 2011 v 10:07 | Ťupy |  Novinky
Ahoj, po dlouhé době jsem se zase odhodlal napsat článek. Asi bude trochu delší. Potřebuji se vypovýdat :-D Více v CČ :-)

Řetězák

9. února 2011 v 15:28 | Ťupy |  Ostatní
Po rančích už dlouho koluJe tento řetězák. Tak proč si ho nevyplnit ? :-)


1. Co má znamenat tvá přezdívka?
Moje přezdívka vznikla z mého příjmení. I když teď na gymplu mi pár lidí říká Ťoupy, což nesnáším :-)

2. Vzpomeneš si, co tě přivedlo k blogování?
No asi náš pejsek, o kterém jsem dělal blog. Postupně jsem začal nacházet blogy různých ranchů tak si říkám, pro si ho nezaložit taky. Tak asi nějak takto, no :-)

3. Jaké jsou tvé oblíbené knihy?
Nooooo, abych se přiznal tak já moc nečtu. Spíš jen povinou četbu. Ale o prázdninách  jsem přečetl 800 stránkovou Čachtickou paní :-)

4. Událost, která definitivně změnila tvůj pohled na svět?
Záludná otázka. Ani nevím. Pohled na svět je u mě většinou pesimistický a to se asi nikdy nezmění. Ale že by byla událost, která mi nějak více ovlivnila pohled na svět ? asi není.

5. Oblíbená barva. Popřípadě uveď co na ní vidíš.
Barvičky jo ??? No hodně, hodně výrazné. Takže tyrkysová, žlutá, limetková :-), oranžová.... Prostě barvy, které na mě upozorní :-D Co na nich vidím ?? Jsou vidět a nezapadají v davu.

6. Jaké je tvé astrologické znamení a jak moc se ztotožňuješ s jeho vlastnostmi? Můžeš i říct, které vlastnosti na tebe vůbec nesedí, i když by ti měly být dány do vínku.
Jsem lev. No moc se se lvem nestotožňuji. Ale jak v čem. Kdo mě zná, ten pozná :-)

7. Filmy ke kterým se vracíš.
Hlavně ke komediím, ale nějaký vyhraněný styl, jakože se dívám jen na komedie nemám a film natož ne. K moc filmům se nevracím, protože se na ně kouknu a smažu z PC a stahovat podruhý se mi je nechce :-D

8. Co si myslíš o nadpřirozených silách, magii a věštění budoucnosti? Máš s tím nějaké zkušenosti?
Věřím na nadpřirozené síly, magii...... Podle mě je to možné a určitě to existuje. Já přímo s tím zkšenosti nemám, ale třeba moje mamka jo. Né že by byla čarodějka a létala na koštěti to ne :-D

9. Existuje lahůdka, pro kterou klidně zabiješ?
No jídlo rád mám, ale že bych kvůli jídlu zabil ???  To určitě ne. Ale mám rád třeba pizzu, svíčkovou, řízečk, KFC :-) .........NESNÁŠÍM......Školní jídelnu :-)

10. Tvůj názor na Lady Gaga :P
Lady Gaga - osobnost, kterou určitě zná celý svět. Takhle se proráží do světa showbyznysu :-) Písničky dobré. Styl oblékání ?? ani nemusí nosit zářivé barvy aby nezapadla do davu :-DDDD