Leden 2011

Bikira

31. ledna 2011 v 11:58 | Ťupy |  Gorila nížinná
Jméno : Bikira
Jak mu/jí říkáme : Biki, Bikča
Pohlaví : samice
Sourozenci : X
Potomci : X
Otec : X
Matka : X
Stav modelu : 10/10
Vzácnost : 9/10
Něco o něm/ní : Biki je náš poslední gorilí objev. Přijela k nám koncem ledna 2011. Do skupiny se zapojila vcelku rychle. Důvodem bude nejspíš její povaha - je klidná, dalo by se říci že trochu flegmatik. Zapojení do skupiny také napomohla Kijivu. Ta se Biki vcelku zalíbila a teď jsou nerozlučitelná dvojka. Bikira k nám přijela z moskevské zoo, kde vyrůstala se svou sestrou a několika mláďaty. Ona sama zatím mláďata neměla, ale jedno je na cestě. Mělo by se narodit začátkem května. Biki miluje tvaroh. Dostává ho ale jen občas. Dáváme jí tučnější, když už tak už. A právě proto ho dostává jen občas. Nechceme z ní mít kuličku.
Foto :

Návštěvnost I

31. ledna 2011 v 11:43 | Ťupy |  Ostatní
Navstevnost za minuly tyden (24.1. 2011 - 30.1. 2011) je:
Pondeli: 26
Utery: 28
Streda: 27
Ctvrtek: 41
Patek: 38
Sobota: 35
Nedele: 49

Celkem: 244

Zhoršení o 59 lidí...... Ani se nedivím.....

Biki je tady !!!

31. ledna 2011 v 11:29 | Ťupy |  Novinky
Samice orily nížinné Bikira dnes po 8 hodině dorazila k nám do zoo parku. Podle ošetřovatelů cestu zvládla bez problémů. Asi 15 minut po 8 Biki byla odvezena do zázemí pavilonu goril. Okamžitě vylezla z bedny a šla se protáhnout. V ložnici se rychle rozkoukala a šla si ji pořídně prohlédnout.Tady je ložnice pro naší bikiru. Na pravo je vchod du druhé ložnice v vzadu vchod do dělící chodby


Bikira se šla hned podívat do svého nového domova. Vidíte ten úsměv ?


Šla se podívat ke dveřím do druhé ložnice. Nejspíš cítila naše gorily.


Ale pak ji uchvátilo lano a vedlejší místnosti si přestala všímat.Chtěla to nejspíš vzít s nadhledem....tak si vyšplhala na prolézačku :-)


Asi hledá ten nadhled :-) Takový jakoby vyšpulený výraz.


Šla zkusit s spací síť


Bikira je zatím v pohodě. Jestli to takto půjde dál, tak za dva, tři dny se uvidí s naší stávající rodinou přes mříž.

B*O*Ž*Í

31. ledna 2011 v 10:35 | Ťupy |  Novinky
Tak jsem hned od doktorky šel na poštu pro balíček z Německa. Nebudu napínat a dám vám sem několik fotek :-) Více v CČ :-)

Artemis

30. ledna 2011 v 14:25 | Ťupy |  Ostatní
Dnes se na webu zoo Berlín objevila zpráva, že jejich tygřice Metrix bude brzy rodit. S touto událostí byla si zoo Berlín vzpomněl na nevydařený porod naší Artemis. Jsme rádi, že si na nás vzpomněli :-)

Doufáme, že je tato situace nečeká. A samozřejmě přejeme porod zdravých mláďat.

Artemis začala rodit 19.12.2010. Bohužel žádné mládě nepřežilo a Artemis málem také ne. Naši veterináři ji zachránili doslova za 5 dvanáct.

Od té doby jsme na naši Artemis moc neupozorňovali. Zmínili jsme se o ni v několika málo článcích pár dní po incidentu. Od té doby Artemis udělala velké pokroky a dnes je již v pořádku. O svá tři mláďata se opět pečlivě stará. Už i projevila zájem o Asíka. Ale v době říje ji budeme oddělovat, kvůli její bezpečnosti. S Asíkem se bude moci pářit tak za rok, možná i déle. Stále je pravidelně vyšetřovaná a rentgenována.

Za ten měsíc a půl se dala vcelku dohromady a je schopná samostatně fungovat.

S připomenutím této událsti mě napadá i další nešťastný incident v ZOO SAFARI kdy se k sobě dostali samice tygra a jaguára. Obě se poprali a dopadly velmi špatně. Ale už se holky zotavují.


Aby jsme nebyli jen v imaginárních zoo, můžu připomenout zoo Liberec, kde lvi smrtelně zranili bílou tygřici Isabellu.

Člověk by řekl, že jsou zvířata v zoo v bezpečí. Ale je to tak ??? ( nemám tím namysli to, že jsou zvířata týrána tím, že jsou uvězněni ve svých expozicích )  

Biki je na cestě.......

30. ledna 2011 v 11:58 | Ťupy |  Novinky
Neseme vám čerstvé zprávy. Gorilí samice Bikira vyrazila včera kome 22 hodiny na dlouho cestu do svého budoucího domova.

Podle plánu by dnes kolem 12 hodiny polední měla být někde na hranicích mezi Běloruskem a Polskem. To je přibližně 930 km. Cestu samozřejmě absolvuje s přestávkami. Musí se krmit, dostávat napít. K nám by měla dorazit mezi 8-9 hodinou ranní. Cesta trvá cca 29 hodin jízdy. Nepočítáme do toho pauzy na jídlo, nejen pro Biky a le i pro její ošetřovatele. Po cestě také projíždí přes 4 státy, takže na hranicích se počítá také s nějakým zdržením. Pro Bikiru je již připravena ložnice, ve které stráví své první dny v ČR.

Ale abyste si nemysleli, že na zítřek se připravuje jen příjezd Bikiry, tak vás musíme informovat o našich dalších nových svěřencích.

Jako je u nás zvyken, nikdy se nám snad nepodaří naplánovat příjezd nových zvířat tak, abysme je měli rozděleny po dnech nebo týdnech. Vždyy se nám to v lepším případě smíchá do jednoho dne, v horším do několika hodin. A právě to by nás mělo čekat zítra. My jsme ale už hodně takovýchto situací zažili a tak jsme sii předem rozdělili práci. Tedy rozdělili......

Všechna zvířata, která k nám nají přijet mají svůj domov v jižní části zoo. Tj. ranch, Moabi, pavilon šelem a pavilon nosorožců.

Takže Satchma se ujmou zaměstnanci, kteří mají na starosti ranch. Vyzednou si ho u hlavního vchodu a do stájí dojdou po svých. Takže takhle se "zbavíme" jednoho vozu u v chodu do dolní části zoo. Satchmo k nám přijede z Německa, přesněji z Hannoveru.

Bikira, která přijede kolem 8 by měla být první v dolní části zoo. Před vchodem ji přeložíme na naše auto. Takže ta bude bezproblému dopravena až do ložnice :-)

Samec pumy, zatím beze jména, k nám letí až ze severoamerické rezervace. Ten by k nám měl přijet asi o půl hodiny déle než Biki. Auto, které doveze Bikiru do Moabi nebude opouštět areál zoo parku a pojede rovnou k jižnímu východu pro pumu. PUmy se ujmou ošetřovatelé šelem a autíčko je opět volné .

A naposledy si pojede pro Aranku, samici varana komodského. Ta pomíří za Leonardem do pavilonu nosorožců.

Takže jsme všechno vyřešili a jsme připraveni na zítřek jako nikdy :-)

Článek ai nudný, ale já jsem se potřeboval vypovídat. Číst to nemusíte ;-)

Katalogy od roku 1995

30. ledna 2011 v 8:02 | Ťupy |  Ostatní
Tak jsem se začal katalogovat a našel jsem katalogy od roku 1995. Jsou to jen titulní stránky.Schleich Collectors Catalogue 1996

Schleich Collectors Catalogue 1999

Schleich Collectors Catalogue 2000

Schleich Collectors Catalogue 2001

Schleich Collectors Catalogue 2002

Schleich Collectors Catalogue 2003

Schleich Collectors Catalogue 2004

Katalog 2004 si už pamatuji. Nejspíš to byl rok, kdy jsem se začal více zajímat o Schleich.

Schleich Collectors Catalogue 2005

Schleich collectors Catalogue 2006

Schleich Collectors Catalogue 2007

Schleich Collectors Catalogue 2008

Schleich Collectors Catalogue 2009

Schleich Collectors Catalogue 2010 A6


Katalog 2000

29. ledna 2011 v 20:05 | Ťupy |  Ostatní
Tak jsem našel nějaké střípky z katalogu 2000. Moc toho není,ale jen ttak na ukázku :-)Tady je vidět rozdíl mezi katalogem určeným do USA a do NěmeckaV německém chybí právě ten pelikán
Schleich katalog 1993

29. ledna 2011 v 8:26 | Ťupy |  Ostatní
Tak a máme tu další katalog. Tentokrát je to rok 1993. Ten pokrok 4 let je docela znát. Tak se kochejte :-)
Katalog schleich 1989

28. ledna 2011 v 19:48 | Ťupy |  Ostatní
Našel jsem na netu katalog Schleich z roku 1989. Sám tomu nemohu uvěřit. Vidíte jakou schlecih udělal práci ???
Bikira se pomalu připravuje na cestu

28. ledna 2011 v 18:17 | Ťupy |  Novinky
Ahoj, přeji krásný večer. Po dlouhých přípravách a spoustě domlouvání a hlavně po dlouhém čekání jsme se konečně dočkali. Před několika dny jsme od EEP dostali vyrozumění, že se mlžeme těšit na novou členku naší gorilí skupiny. Ještě do dneška jsme 100%ně nevěděli, zda k nám přijede samice z německého Berlína nebo z Moskvy v Rusku.

Ale úderem 13 hodiny jsme měli výsledek snažení potvrzený. Dorazí k nám samice Bikira, která přiejde až z téměž 2000 km vzdálené Moskvy.

Bikira svou rodnou zoo opustí již v sobotu večer. Celou cestu bohužel absolvuje autem. Bude to její první transport, a nikdo neví, jak bude reagovat. Proto byla zvolena cesta pozemní. Kvůli bezpečnosti.

Jak již bylo řečeno, Bikira se narodila v roce 1994, přesněji 13.7. Její matka se o ni pečlivě starala a proto nebylo potřebné, aby se o ni museli starat lidé. Bikira vyrůstala ve skupině tří dospělých
ghghghh
dospělých samic, jendoho samce a dvou mláďat. Jedno bylo její mladší sestra. S nikým ve skupině Bikira  neměla velké problémy. Je to bezproblémová samice.


Bikira ještě nikdy neměla mláďata. Vyrůstala ve své rodné skupině a je nepřípustné, aby měla potomky s vlastním otcem. Moskevská zoo se pokoušela sehnat vhodného samce, ale bohužel se jí to nepodařilo. Několikrát se zoo Moskva pokoušela Bikiru poslat do jiné zoo, aby mohla také splodit potomka. Bohužel ani tento pokus se tehdy, to bylo v roce 2001 nezdařil. O rok později měla Bikira poputovat do České republiky, přesněji do zoo Praha. Bohužel v srpnu Českou republiky postihla ničivá povodeň, která jak jistě víte, zasáhla mj. právě i pavilon goril v zoo Praha. Proto byl další transport odložen. Praha pak nějak ztratila zájem o tuto ruskou krasavici.

Vzhledem k tomu, že jsme v létě roku 2010 dokončili nový pavilon goril Moabi, začali jsme shánět další krev do našeho chovu. A právě v roce 2011 jsme se konečně dočkali.

Bikira by k nám měla přijet v pondělí mezi 8-9 hodinou raní. Týden bude v zázemí pavilonu. Nebude v kontaktu s nikým s tlupy. Richarda s Kijivu a mláďaty by Bikira měla vidět asi právě za ten týden, možná již dříve. Bude záležet na tom, jak se Biki u nás bude chovat a jak si zvykne.

O dalších novinkách vád budeme v čas a rádi informovat.

A teď máte možnost pokochat se původním obydlím naší Bikiry.hggh
tzt
gff
gh
A tady je Bikiřina sestra :-) nejsou si podobné ??

Na vaše případné dotazy rád odpovím ;-)

Jsou tady....

28. ledna 2011 v 15:16 | Ťupy |  Novinky
Dnes k nám přišlo zboží z NĚMECKA.

Bohužel jsem, i když jsem byl doma, nezastihl pošťačku, takže si pro balíček půjdu až v pondělí ráno. Ale snad to vydržíme ne ? :-)

Jinak mi na mail napište jak to budete platit, jestli předem na účet, na dobírku a nebo nějak jinak ( nebo jinak neznamená, že mi napíšete, abych si to zaplatil já sám :-D )

Po mailu se domluvíme, až přijdou peníze, tak to pošlu ;-)

To byla jen krátká a rychlá zpráva abyste věděli, že už to přišlo.

Časy se mění ! - Tygři

28. ledna 2011 v 10:05 | Ťupy |  Kampaně
Tak a máme tu po hodně dlouhé době další díl seriálu ČASY SE MĚNÍ ! Tentokrát se budu zabývat tygry. Mou kritiku a chválu si ovšem vyslechnou jen tygřice :-)

jhjh
Schleich vyrobil svůj první model v roce 1989. Byla to tygřice ( apsoň pro mě je to tygřice. Schleich dřív nějak více nerozeznával pohlaví )

tzhgj
Tato tygřice byla, jak jsem již psal, vůbec první pokus o tygra. Na rok 1989 bych řekl, že se docela povedl. Jen mi příjde taková trochu protáhlá. Barva samozřejmě nic moc, což by se dalo řici i o současných modelech. Jinak se mi líbí. Já jí mám, sice v trochu horším stavu, ale stejně se mi líbí :-) Takže moje hodnocení 6/10

ghghgn
Tato, teď již opravdu tygřice ( Schleich ji už nazval tygřice ) nahradila první pokus hned rok po stažení z prodeje první samice. Tedy se prodávala od roku 1997 do roku 2003, kdy byla vyřazena ona sama i se svou celou rodinkou. Barva mi opět příjde taková moc do žluta. Chápu, že je asi těžké udělat správný odstín, ale snaha mohla být větší. Je mi jasné, že měla barvou ladit ke zbytku tehdejších tygrů.  Líbí se mi na ní postoj a trochu prohlá záda. Nemá na zádech tak výrazný ďůlek jako ta první. Je hezká, né tedy 100%ní, ale přece jen je hezčí než ta první. Takže 7,5/10

hjhjh
Tak a máme tu tygra, který se podobá tygru :-) Né dělám si srandu. Myslím, že na všech bylo vidět, že se jedná o tygra ;-)Možná bych řekl, že tato tygřice je ta NEJPOVEDENĚJŠÍ. Je těžké ji nějak okomentovat, protože se mi zdá, že na ní nic výrazně ošklivého není. Hlava mi velikostně přijde optimální k tělu...... No žádný velký negativní prvek. 9,5/10

vcb
Ano, je tu. Pro někoho dokonalá pro někoho nic moc. Já osobně patřík k té skupině, která si ji nekoupí. V bílébarvě je hezká, ale toto...... Nějak mi prostě nepadla do oka. Je samozřejmě nejvymakanější ze všech, ale možná to Schleich přehnal. A je taková nudná...... Takovéto modely, které stojí jsou na fotkávh nezajímavé, pokud nemáte dokonalé prostředí na focení. Moje hodnocení 8/10

Ještě něco. Schleich podle mě není machr na VŠEHCNY ŠELMY. Od Schleich se mi líbí šelmy všechny, ale ani jedna není tak realisticky promakaná, jako jsou šelmy od Papo. U Papo se mi sice puma a rys nelíbí, ale rys není o noc lepší ani od Schleich.

Já jsem toho názoru, že každá firma má modely více a méně povedené. U schleich meti ty více povedené patří třeba už v obchodech nesehnatelné gorily, orangutani a nebo třeba hroši. ( samec se ještě koupit dá ) U Papo jsou na jedničku šelmy. U Bullyland drvaci a Collecta má zase moc krásné koně. Od každé firmy vás určitě zaujme něco jiného a je jen na vás, co si vyberete.

Snad jsem svým názorem nikoho neurazil. Napiště do komentů jak se vám líbí tygři od schleich. Jsem zvědavý na váš názor ;-)

Druhý díl našeho seriálu bude s největší pravděpodobností o žirafách. Pokusím se psát seriál ČASY SE MĚNÍ ! každý pátek :-)Mám času.........jako husa.......

27. ledna 2011 v 17:00 | Ťupy |  Novinky
Ahojky podruhé...... Tak mám času. V pondělí nebo v úterý jdu k doktorce na kontrolu. Dneska mi dala antibiotika a poslal mě na rentgen. Prý jue tm možné podezžení, že bych moh mít zápal plic. Tak doufám, že to tak nebude.

Vzhledem k tomu, že jsem nebyl doma, tak jsem toho moc nestihl napsat, ale ještě něco pokusim napsat teď. Jen nevím, jaké další díly ČASY SE MĚNÍ ! mám psát. Takže byste si mohli napsat, co byste chtěli. Jak řikam nějak mi dochází fantazie :-)

Články dneska psát budu, asi začnu právě seriálem ČASY SE MĚNÍ ! obsah dalšího dílu bude už záležet na vás.

Tak já letim písat......PA PA :-)

AKCE NĚMECKO

27. ledna 2011 v 9:27 | Ťupy |  Novinky
Tak změna, nejdříve rozepíši to Německo, ať jste připraveni. Počítejte s nějakým NAVÝŠENÍM !!! Tak ale to jsem vás již několikrát varoval ;-)

Celková cena objednaného zboží je 109,5 euro = 2727 Kč
Doprava k nám je 11 euro = 274 Kč
Plus ještě poplatek za převod do zahraničí 250 Kč

Celkem nás ta objednávka vyšla na : 3251 Kč 

Jelikož jsme to museli zaplatit předem, tak se cena o něco navýší. Nejsem sponzor, abych ten poplatek platil sám :-)

Cenu vám rozpočítám rovnou tady. Až o příjde, doufám, že to bude co nejdřív, ale myslím, že tak za 10-14 dní by to tu mohlo být.

Takže jdu na to :

Ceny zaokrouhluji nahoru př.: poplatek za převod je pro jendoho 41,66666666 takže 42 Kč

Viktor :
Gorila s mládětem ( Safari ltd. ) - 5,00 € 
Satchmo ( Schleich ) - 7,50 €
Celkem - 12,50 €
Cena v Kč - 312 Kč 
Doprava + PP -  88 Kč
Cena celkem - 400 Kč

Pompin :
Satchmo - 4x ( Schleich ) - 7,50 €
Celkem - 30,00 €
Cena v Kč - 747 Kč
Doprava + PP - 88 Kč
Cena celkem - 835 Kč

Rosy :
Rotwailer ( Breyer ) - 6,90  €
Satchmo ( Schleich ) -7,50  €
Celkem - 14,4  €
Cena v Kč - 359 Kč
Doprava + PP - 88 Kč
Cena celkem - 447 Kč
Amálka :
Satchmo ( Schleich ) - 7,50 €
Celkem - 7,50 €
Cena v Kč - 187 Kč
Doprava + PP - 88 Kč
Cena celkem - 275 Kč

Martin
Texas Longhorn ( Safari ltd. ) - 6,10 €
Prase bradavičnaté ( Safari ltd. ) - 4,00 €
Zebra Wildlife Wonders ( Safari ltd. ) - 13,00 €
Celkem - 23,10 €
Cena v Kč - 575 Kč
Doprava + PP - 88 Kč
Cena celkem - 663 Kč

JÁ :
Gorila s mládětem ( Safari ltd. ) - 5,00 € 
Satchmo ( Schleich ) - 7,50 €
Varan komodský ( Safari ltd. ) - 4,50 €
Puma ( Safari ltd. ) - 5,00 €
Celkem - 22 €
Cena v Kč - 548
Doprava + PP - 88
Cena celkem 636 Kč

Ještě se k tomu musí připočíst poštovné ode mě k vám. Tak s tím počítejte. Myslím, že do 1/2 kila se každý vejde, takže by to mělo být do 40 Kč.

Nejlepší by bylo, kdybyste peníze poslali předem na účet a já bych vám to pak jen poslal. Pokud to tak udělat nemůžete, tak je tu ještě dobírka. Ale u té je poštovné ještě dražší.

Zase!!!!

27. ledna 2011 v 8:08 | Ťupy |  Novinky
Ahoj, tak se zase válim v posteli. Teda vlastně na gauči. Jsem zase nemocný. Nemůžu skoro mluvit, bolí mě v krku, mám horečku........to znáte. Tak aspoň budu mít čas na blog. Ještě mám takovu zajímavou zprávu. Zrušili mi v Táboře na starém městě hračkářsví kde měli schleich a měli tam i pár starých modelů. Třeba staré tygřice, nebo lvici, orangutanici, lamu........ no prostě škoda. Takže teď nějak nepočítám z velkým rozšířením sbírky, protože nejbližší obchod se Schleich je na úplně opačném konci Tábora. Nevim jestli to tam někdo zná, jestli jo, tak je to naproti MCdonaldovi :-)

Co byste se tu dnes měli dočíst :

Už se k tomu odhodlávám dlouho a dneska se do toho pustim. Napíšu další díl ČASY SE MĚNÍ !

Další článek bude o AKCI NĚMECKO

Pak bych možná chtěl rozpitvat novinky od Collecta. Asi to napíšu na dva díly, možná i na tři. To se ještě uvidí.

Možná uspořádám nějakou soutěž. Nevím ještě jakou, ale žádná tu dlouho nebyla. Samozřejmě by to byla soutěž s nějakým modelem zvířete.

Možná dodělám klikačky ke koním, ale nevím, jestli budu mít v počítači všechny fotky. No v nejhorším případě si je půjčím z googlu :-)

Tak a jdu na to začnu asi s ČASY SE MĚNÍ !

New Papo 2011

19. ledna 2011 v 18:30 | Ťupy |  Novinky
Tak je čas abych okomentoval novinky od papo :-) Budu komentovat jen ty, které by se mohly u nás objevit. 

ghf

Papo svišť - Ten se mi docela líbí a oživí naší sbírku hlodavců. Jen mi říjde, že má malou hlavu, jinak je super :-)   Hřebec shirského koně. Možná je to valach, řežko říci. Takhle vypadá nádherně. Moc se mi líbí. Pokud bude tak krásný i naživo, tak se naše hříbo shira může těšit na tatínka :-)df
To je nějaká horská koza čo co :-) Každopádně se mi líbí a třeba to bude kamarád našeho Leea.

tz

Indické slůně je naprosto boží. Jak drží slona za ocásek. Šludla. Nejspíš se nám narodí třetí indičák :-)

gfh


Dospělý slon indický. Je to samec či samice ? Podle klů bych řekl že samec, ale podle toho jak se ho drží slůně by to mohla být samice. Každopádně k nám asi nejspíš přijede :-) Je docela veká/ý 17 cm na délku......to slůně je 10 cm na délu. Teda podle eshopu :-)
t

Mandril. V porovnání s mandrilem od Safari........nelze srovnávat. Papo jde do sebe a toto je naprosto dokonalý model. Tedy aspoň tak vypadá na obrázku. Pokud bude tak hezů jako teď, tak si ho uršitě koupím.


Víc si toho asi z novinek kupovat nebudem. Ale člověk míní........krása modelů mění :-) 

Collecta koníci

19. ledna 2011 v 17:10 | Ťupy |  Ostatní
Ahoj, po dlouhé dobězase komentovtelný článek :-) Máme toho teď ve škole oprvadu noc, ale určitě nejsme jediní.

Tak jsem brouzdal po netu po nových modelech od Collecty. Nic jsem nenašel, zatím, jen tyto fotky některých již vyrobených koní. No řekněte sami, nejsou tyto modely nádherné. Já si asi koupím toho frísa :-)Image


Image

Image


Image


Image


Image


Image


No nejsou krásní ???

Cilka

15. ledna 2011 v 13:32 | Ťupy |  Kůň Převalského

Brzy bude doplněno


Rey

15. ledna 2011 v 13:31 | Ťupy |  Pes hyenovitý

Brzy bude doplněno