Říjen 2010

Jsem zpět..... aneb novinky na konci října

31. října 2010 v 18:31 | Ťupy |  Novinky
Ahoj, tak jsem se vrátil z prahy. Kolpíci k nám bohužel nepřijeli. Měli jn jednoho a já chci oba najednou :-) Tak si počkám, ono se to to nezblázní.

Náš zoo park dostal peníze na nový pavilon bílých tygrů. Stavba by měla začít někdy v prosinci ( nejdřív msím sehnat dostatečně velkou krabici ) a skončit ( když budu dělat rychle ) někdy v lednu. Vyžiju vánočních prázdnin a pustím se do toho.

Zítra nám začíná listopad. Ten čas tak letí..... co se dá dělat. Takže upozornění pro návštěvníky : od zítřka zoo zavírá o hodinu dříve tj. v 18:00.

Takže já zase letím. Jako ředitel zoo parku mám jeětě hodně práce.... tak se tu mějte a papa

Lee se už balí.....

27. října 2010 v 18:02 | Ťupy |  Novinky
AHoj, tak jak užíváte prázdnin ? Já si teda užívám hlavně spánku... :-) Musím naspat to, co jsem v týdnu naspat nemohl :-)

Už podle nadpisu - Lee se už  balí. Ano, je to tak. Samec kozorožce Lee zítra odjede ze své zoo k nám do zoo parku. Jak jsem jíž rekl, moc se na něj těšíme a doufáme, že se mu unás bude líbit.

Dneska u nás pěkně svítilo sluníčko, tak jsem chtěl jít fotit. No ale bohužel foták nebyl nabitý a tak než se baterky dobily, tak byl jaksi už večer a slunce u nesvítilo, tk snad bude zase svítit zejtra.

Zase nevím co mám psát :-) Potřebuju nějaký návrh :-) Tak mi prosím pomocte.... ;-)

Konečně jsou tady.....

26. října 2010 v 19:58 | Ťupy |  Novinky
Ahoj, pokud si myslíte, že nadpis článku se týká nových modelů, tak jste na omylu. Ano, říkáte to dobře ( touhle větu mě nazil Koloros :-)) týkse to prázdnin. 5 dní doma. Teda doma. Jedu do Prahy, akže tu siaž o víkendu nebudu, ale těď už o zoo.

Začínám dělat na zimním, vánočním, dessu. Musí být naprosto dokonalý, takže začínám s menším předstihem :-) Vánoce pro náš chov budou pravděpodobně hodně významné, no uvidíme.... já sám nevím jak to vůbec dopadne.

Do příštího pondělí by k nám měl dorazit samec kozorožce. Doufáme ale, že to bude co nejdříve, ale nechceme to uspěchat, aby náš budoucí kozorožák neutrpěl nějakou fizickou a psychickou újmu. Převoz musí být klidný a hlavně nenáročný pro Leea, tak se náš kozorožec jmenuje - Lee. Lee bude k nám převážen v plném vědomí. Proto to nechceme uspěchat. Moc se tu na něj těšíme, bude to již 64 druh u nás v zoo parku. Návštěvníci ho budou moci vidět hned jak přide, protože bude vpuštěn rovnou do expozice, kterou bude zatím bohužel obývat sám.

Naše slonice Maruška se dnes pářila s Páťou. Takže doufáme, žo to vyjde a že se náš malý velký Honzík dočná nějakého toho sourozece na hraní.

Mám pro vás takový návrh. Máte v plánu dělat nějaký pavilon, nebo expozici a nevíte jak ? Pak mi můžete napsat a já se vám pokusím udělat nějaký jednodušší návrh pavilonu. Je to jen taková nabídka, zamozžejmě ji využívat nemusíte :-)

Repainted Schleich

24. října 2010 v 19:44 | Ťupy |  Zábava
Začal jsem ze sérií článků o přemalovaných Schleich. Jsou na prodej z Ebay.de


Přemalovaný valach shetlanda.  M ě se moc líbí. Má nádhernou barvu, i když hlava mi příjde trochu více oranžová.


Jinak flíčky krásný a krásná sněhobílá barva. Zbarvení palomino pinto .Cena je zatim 1 euro a má o něk zájem jeden člověk. Já bych ho bral hned. Za u hlavu 9/10

No to snad není možné........

24. října 2010 v 19:36 | Ťupy |  Novinky
Ahoj, přeji krásný večer. Máme další super novinky. Do  našeho zoo parku opravdu dorazí samec kozorožce. Měl by tu být někdy příští týden a tak doufáme, že se mu unás bude líbit. Už dlouho tady máme připravený výběh, pro nějakou horskou kozu. A ted ho konečně obydlíme. Asi v ní zůstane sám, to se ještě neví. A pokud tam někdy bude mít společníka, tak to učitě bude samec, protože samice není momentálně nikde v Evropě k sehnámí.

Další novinka se týká našeho pavilonu šelem. Pavilon pro bílé tygry opravdu stát v našem zoo parku bude. Bude se nacházet v horní čísti zoo, kde vyrůstá expoziční komplex Severský les. Investor se rozhodl, že do pavilonu investovat bude a ted se čeká jen na povolení stavby. Pavilon by měl být hotový někdy za rok. A bude v něm dostatek prostoru pro všechny naše bělásky.

Třetí a zárověň poslední novinka se opět týká šelem. Nikdo nechápe jak je to možné. Nikomu to nedává smysl a nikdo netuší jk se to stalo. Naše samice tygra ussurijského Artemis je březí. Ano, je to tak. V srpnu porodila tři koťata a teď, po necelých dvou měsících je v tom zase. A to jsme si mysleli, že Asík už není plodný a že minulí vrh byla vlastně náhoda. Takže naše skupinka se opět rozroste.


Pro dnešek vše. Přejí vám krásné dva školní dny a užijte si prázdniny. Pořádně si je užijte :-) jasný ? Ne dělám si srandu, ale doufám, že si od školy odpočinete, i když já budu asi mít prázdniny učební.

Pro Athénu : Snad se ti des líbí. Nevím jak se ti dess zobrzuje, ale radši jsem udělal širší okraje aby se sprábně zobrazoval i na normálních počítačích. Já mám doma dva noťasy a na každém je vidět jiná část.

Novinky v zoo

23. října 2010 v 18:07 | Ťupy |  Novinky
Ahoj, tak před chvíli jsme se vrátili z Písku. Ta středověká krčma byl naprosto úžasná i když jsme  nebyli na večerním programu, ale i přesto super. Jídlo výborný, obsluha super, no prostě si tam taky někdy zajděte. Je to sice trochu dražší, ale z jednoho jídla za 400 ,- sa nají 3 lidi.

Do zoo parku přijel nový model. Abych vám hned nevyklopil, co je to za zvíře, tak vás budu trochu napínat. Je to druh, který u nás vůbec nemáme. Nepochází ani z Afriky a ani z Austrálie a z Asie. Některé druhy žijí i v Americe. Tak vám zbývá jen jeden kontinent. Ano, je to Antarktida. Možná už tušíte, je to tučňák císařský. Jsou to ty new mláďata. Hrozně se mi líbili. Toho dospělého jsem si nekoupil, protože měli jen toho starého a ten se mi nelíbí.

Náš hřebec zebr Tony bude připouštět pravděpodobně připouštět zebru na ranchi Karamelový koník. Tak doufáme, že to vyjde a že Tony bude mít dalšího potomka.

A máme tu 1. bleskovku

23. října 2010 v 12:49 | Ťupy |  Zábava
Tak a máme tu 1. bleskovku. Tamtu nepočítám, ta se mi nějak vymkla z rukou.

A váš úkol je jednoduchý. Na níže uvedené fotografii jsou siluety zvířat. Jsou v nich zamíchány i siluety Schleich zvířat.

Vaším prvním úkolem je najít 10 modelů Schleich. (0)

Váš druhý úkol je z nalezených určit, které mám.  (2)

A úkol třetí. Jednu siluetu mít budu. Schválně která to je ( už jsem to sem psal ) (0) 

Úkol čtvrtý - určete, které siluety jsou již vyřazené.  (2)

Pro někoho to možná bude úkol složitý a pro někoho jednodušší.

Možná by vám mohla pomoci sttránka valinor.nl/schleich


První tři , kteří odpoví správně dostanou diplomek.

( šisla v závorkách je počet chyb, které můžete v danném úkolu udělat )

Větší náhled zde

No konečně.......

22. října 2010 v 20:17 | Ťupy |  Novinky
Ahoj, tak a další školní týden je za námi. Pro mě byl poměrně náročný, tak ale přežil jsem to :-) Příští týden do školy jen v pondělí a v úterý a pak máme doma leháro. Předem vám mohu sdělit, že příští pátek pojedeme do Prahy, takže tu přes víkendu nebudu. To jé ale až z týden, takže času dost.

Máme super zprávu - dorazí k nám kozorožec. Už se na něj moc tešíme a doufáme, že se mu u nás bude líbit tak, jako se tu líbí všem našim zvířátkům :-)

Pro Athénu - na dessu jsem začal pracovat. Bude na něm tedy převládat taková červená. Jestli chceš, tak mi napiš a já ti pošlu to, co zatím mám tj. základ.

Pro Schleich 13 - na ikonce už pracuji také. Snad bude brz hotová.

Jinak nic dalšího se v zoo parku nedějě. Pracovníci pracují, návštěvníci navštěvují a zvířata spí :-)

Konečně pátek...

21. října 2010 v 20:10 | Ťupy |  Novinky
Ahoj, asi to vypadá, že jsem se zbláznil. Dnes je čtvrtek a nadpis je pátek...... já jsem z té školy asi úplně zmagořil. Njn co se dá dělat.

Dneska to u mě vypadá na dlouho noc. Zase půjdu spát v 23:25 protože dávají Zoufalé manželky a po dílu, který dávali minulý týden se prostě dívat musím :-) Tak ale aby to nevypadalo, že nejsem pilný student, tak se budu ještě učit chemii, fyziku a anglinu.

Na dessu pro Athénu začnu pracovat bud zítra k večeru nebo až v neděli. V sobotu nemám čas, protože jedeme do Písku do té Středověké krčmy. Už se nemůžu dočkat...... Takže doufám, že se aspoň když už tam budem stavíme v DARÁČIKOVI nebo jak se to jmenuje :-)

Zvířátka se mají dobře. Jsou zdravá a už se moc těší na Vánoce. Kdo by se netěšil, že ? VždyŤ to jsou svátky klidu...... Kiji se o mimčo stará a Richard si s ním také už hrál. No hrál, jen si ho pochoval. Malý irbisek se má také dobře. Mamča si ho starostlivě hlídá. Do konce roku by k nám také měli dorazit noví zaměstnanci. Měli by být asi 3. To ještě není jisté. U několika zájemců ještě nemáme kompletně dořešeny všechny potřebné papíry. Znáte to, ten nedinese to a ten zase to.... běh na dlouho trať. No uvidí se, kdo u nás pracovat bude a kdo ne.

Takže já se s vámi opět loučím a přeji vám krýsný zbyek týdne. Zítra se určitě ještě ozvu. Takže dobrou noc :-) 

Ahoj....

20. října 2010 v 19:15 | Ťupy |  Novinky
Ahoj, tak se po dlouhé době zase ozývám. Momentálně nemám ůbec čas na něco jiného než je učení, takže to bude jen taková krátká zpráva :-)

V zoo se mají všichni dobře. gorilí mimčo nám roste a už si hraje i s Kiburim. Celá rodinka je v klidu a harmonii. Pvilon už je zazimovaný a gorily zůstávají jen  v něm a do venkovní expozice už mají přísup zcela omezený. Gorilkám to ale nevadí a tak se můžete podívat na jejich dovádění v pavilonu. K Vánocům by měli dostat nové prolézačky se spoustou lan a všeho dalšího.

Hřebec koně Převalského by měl dorazit zítra a nebo v pátek. Cilka se na něj už moc teší. Náš tým se také na nového hřebce těší. Bude velmi důležitý pro náš další chov a pravděpodobně nejen pro náš.

Za chvíli jsou tady Vánoce. U nás by měli být docela plodné. Některá zvířata dostanou nové hračky a něktará dokonce nové partnery a kamarády. Měl by k nám dorazit další černý levhart. Také by se nám měla zaplnit DĚTSKÁ ZOO.

To je pro dnešek vše. Zatím se mějte a já se letiim učit :-)

New dess

17. října 2010 v 14:15 | Ťupy |  Novinky
Tak se mi povodle udělat nový podzimní design.  Byl to už asi třetí pokus, ale myslím si, že se mi povedl. J eladěn do takových těch podzimních barev, jen ještě asi odstranim tu pavučinu v rohu a nebo ji trochu poupravim. Jinak jsem s nim celkem spokojen.Bude tu někdy do 10.12 a pak sem dám nový vánočně - zimní dess. Doufám že se vám líbí.

Kdyby někdo chtěl ten co jsem ho měl tak mu upravim záhlaví a pošlu, popřípadě ho rovou nastavim.

Je to........... ?

17. října 2010 v 9:44 | Ťupy |  Novinky
AHoj, zdravím vás. Máme tady zataženo. Venku občas prší, listí neshrabané, takže v zoo nic nového. Tedy nic nového. Nic nového podle toho jak se to veme. Už jsme konečně zjistili pohlaví našeho gorilího miminka. Trochu napínání a je to

Je to chlapeček :-)


A pokračujeme dalšími zprávami. Ne tedy moc zrovna příjemnými. Samec KP NPŘIJEDE tento týden, tedy dnes. PŘIJEDE až někdy příští týden. Bude to náš 151 model a jediný hřebec v ČR ( myslím jako figurku, aby nevznikli nějaké nesprávné informace )

Jinak snažím se udělat nějaký podzimní dess. Je na něj tedy trochu pozdě, ale do prosince by tady mohl vydržet. To znamená, že budu tento dávat pryč. Nevím přesně kdy, ale když to bude na dobrý cestě, tak bych možá mohl ještě dnes večer, ale nic neslibuju. 

Pro Pájíka : jestli si budeš zakládat ten blog, tak si můeš vzít ten dess co tady mám já. Kdyštak bych ti pozměnil název což je asi jasný. Ale pokud si nechceš zakládat zrovna blog, tak můžeš zkusit ESTRANKY. Tam jsou dessy už udělaný a ovládání je celkově jednodušší.

Naše malé mláďátko..... tedy goriátko

16. října 2010 v 17:49 | Ťupy |  Ostatní
Tak tady jsou konečně ty fotečky :-)
Super novinky z kobylí rodinky.... :-)

16. října 2010 v 9:17 | Ťupy |  Novinky
Ahoj, Přeji krásné ráno.

V zoo parku začínáme uklízet, tj. hrabeme listí :-) Nikoho to nebaví, ale hold to udělat musíme. To ale není ta hlavní novinka.

Super novinky s kobylí rodinky. Ne, netýká se to našeho zoo RANCHe. Tam by koně už přibývat neměli, i když se to asi příští rok poruší, pokudnse Schleich vytasí s nějakou super novinkou.

Super novinky se týkají naší Cilky. To je klisna koně Převalského. Zítra nebo někdy příští týden by k nám měl dorazit samec, vlastně hřebec, koně Převalského. Bude to vůbec první samec tohoto druhu v ČR.

Kiji se má dobře a mrňousek taky. Dnes ale budou muset zůsta v pavilonu, protože tu prší a my nechceme aby nám nastydlo.

To je pro dnešek vše. Tak se tu mějte a já jdu hrabat :-)

Ahojky lidičky :-)

15. října 2010 v 15:43 | Ťupy |  Novinky
Zase debilní nadpis co ? :-) Asi jsem se nějak pomát. Ne asi ale asi určitě. Ta škola mi začíná lízt na mozek :-) Takže se potřebuju nějak uklidnit tak si tu na yutubku pouštim konce z muzikálu na kterých jsem byl. Už jsem u Draculy :-) Ty konce jsou prostě nejhezčí :-) I když konec sám o sobě moc hezký není :-( ba naopak...... 

Zoo : Kiji se má dobře. Už včera byla s mimčem venku. Máme fotky a hned jak se dostanu na drhý počítač, tak je sem dam :-) Malý irbisek konečně vykouknul z bedýnky. Je to samička, ale ještě nemá jméno stejn jako gorilátko. U toho zatím nevíme ani pohlaví. Sice máme moderní laboratoř, ale je momentálně v rekonstrukci takže se všechny testy posílají do speciálních laboratoří ve Francii. Možná se vám to zdá daleko, ale zas tak to daleko to není. Navíc expresní poštou tam jsou za den.

Ve čtvrtek jsme dosáhli hranice 150 modelů. Další by měli přibýt až kolem Vánoc. No nato, že jsem chtěl se sbíráním skončit u 80 modelů, jsem trochu překročil limit :-) Se sbíráním jsem také už jednou skončil. A jak to dopadlo....... to vidíte 150.

Tak pro dnešek se s vámi loučím. Začnu pracovatna katalogu našich samců.

Hurá, hurá, hurá....

13. října 2010 v 19:06 | Ťupy |  Novinky
Ahoj, přeji krásný večer. Tak jak jste se dneska měli ? Já jsem byl dnes zkoušen z Němčiny.... dostal jsem za dva. To neni zas tak špatný, ale nebudu vás napínat a nudit svým hodnocením :-)

Dnes se to stalo. Kolem 15:40 se nám narodilo druhé mládě gorily nížiiné. Jeho rodiči není nikdo jiný než náš gorilí pár samec Richard a samice Kijivu. MLádě už se několikrát napilo matčina mléka. Také hodně křičí. Kiji je teď docela nervózní a zůstává v koutě pavilonu. Richard jako správný otec a manžel Kiji podporuje a hraje si s Kiburim, aby mamku nezlobil a ještě více nevytěžoval. Takže zatím vše probíhá v pořádku a tak jak má.

A aby našemu mrňouskovi nestačil titul druhého mládětě gorily u nás tak se také může pišnit tím, že je to jubilejní 150 člen našeho zoo parku.

To je pro dnešek vše..... zatim ahoj 

Krásný večer..... či snad noc ?

12. října 2010 v 19:44 | Ťupy |  Novinky
AHoj,

dneska až tak pozdě, protože prostě nebyl čas. Angličtina, němčina, čeština,....... No prostě jedním slovem DĚS.

Sungari i Artemis jsou již v zoo San Diego. Určitě se tam budou mít dobře a Artemis bude v novém pavilonu. Ošetřovatelé, kteří z našeho zoo parku jeli se samicemi by se měli snad už koncem týdne vrátit. Jinak se v pavilonu šelem nic neděje. Je tam tedy jen o něco více volného místa, ale pořád tam je narváno. Nový pavilon bílých tygrů prostě musí být i kdyby čert na koze jel :-)

Kiji stále nerodí. Doufáme, že to bude co nejdříve. Pokud se to nepovede do příštího pondělí, tak mládě bude asi 151 a ne 150. Tak se musí holka snažit :-)

Já musim končit. Du se najíst a bude Ordinace takže Ahoj..

Tak a jsou pryč.........

11. října 2010 v 16:52 | Ťupy |  Novinky
AHoj, tak jak se máte ? Mě teda neni nějak dvakrát nejlíp. Bolí mě hlava, chce se mi zvracet a celkově mi neni OK

V zoo parku to taky neni OK. Ošetřovatelka šelem oplakala odchod samic tygrů, které dnes nadobro odjely. Doufáme, že se jim tam bude líbit, což jste si asi už mohli přečíst včera.

Očakáváme už jubilejní 150 zvíře. Shodou náhod by to mělo právě být mládě gorily nížinné. Tak doufáme že to tak budeme. Jak víte, tak až docílíme čísla 150 tak dostaneme status zoo. Ale asi zůstaneme u zoo parku. Sice jsme se na tento status těšili, ale co. Změnit to budeme moci vždy. 

Už ani nevím co vám mám napsat. Nějak mi dochází fantazie. Leda že byste si chtěli číst o virových a bakteriálních nemocech. Těch mám momentálně plnou hlavu :-) 

Ještě zpráva pro Viktora : Tygřice jsem dnes odeslal. Takže doufám, že budou u tebo co nejdříve.

Holky bude se nám stýskt.... :´-(

10. října 2010 v 20:34 | Ťupy |  Novinky
Ahoj, přeji vám krásný večer. U nás tedy moc krásný není. Už je to tady. Bohužel se musíme rozloučit s našimi dočasnými holkami tygrů. Byly u nás jen necelý měsíc, ale my jsme si na ně nějak rychle zvykli. Přeci jenom to jsou v podstatě naše holky. Sungari je sestra naší Artemis a Isabella je matka Artemis.

Sungari i Artemis stráví noc v přepravních bednách. Ty jsou tedy více prostorné než ty normální, aby měli holky pohodlí. Zítra se vydají na další cestu. Jejich cesta zkončí v zoo San Diego.

Právě v zoo San Diego začne jejich další etapa života. Doufáme, že se jim tam bude líbit a že přivedou na svět co nejvíce potomků. Já už nevím, co říci možná jen tohle :

Holky, přejeme vám krásný další život v zoo San Diego. Přejeme vám , abyste konečně založili rodinu a vychovali potomky. Přejeme vám hodně štěstí a zdraví. Všem se nám po vás bude stýskat. Nikdy na vás nepřestaneme myslet....... Sbohem.....:´-( Máme vás rádi...

Nový pavilon bílých tygrů

10. října 2010 v 9:46 | Ťupy |  Ostatní
Ahoj, přeji krásné ráno.

Jak určitě víte, náš pavilon šelem se již plný. Proto jsme se uchýlili k řešení tohoto problému. Již jednou jsme v nějakém článku zveřejnovali, ža postavíme nový pavilon pro bílé tygry. Slovo dalo slovo, a plánek a sponzoři jsou na světě. Proto zde ten zjednodušený plánek zveřejním a popíšu.

Takže začnu. Celý pavilon je situován pro dvě dospělé samice a dva dospělé samce. To je počet dospělých bílých tygrů u nás. Do budoucna nepočítáme s dalším rozšířením chovu tohoto druhu. Ale v případě že ano, tak by byl umístěn v pavilonu šelem a nebo bysme upravili vnitřní ubikace. To jsopu ale jen spekulace.

Zelený čtverec znázorňuje pavilon. Vlastně jeho vnitřní část. V pavilonu budou celkem 4 ubikace. Dvě větší pro samice s mláďaty a dvě menší pro samce. Zvířata budou chována odděleně. Každé bude mít také svou venkovní expozici. Vedle pavilonu se nachází tzv. spojovací výběh. To je výběh, který bude sloužit k páření tygrů. To znamená, že expozice bude ve většině roku neobydlená. Část pro návštěvníky bude prostorná, aby se v ní dalo chodit dvěma směry. Budou v ní umístěny lavičky. Celý prostor pro návštěvníky bude ve stejném stylu jako ubikace. Toznamená, že tam budou stromy, rostliny, kmeny,.... Prostě by měla budit dojem džungle. Zvířata budou od návštěvníků oddělena sklem. Žádné mříže, jen sklo. To může budit dojem, že jste v přímém kontaktu se šelmami.  Další důležitou částí pavilonu jsou chodby a chovatelské zázemí . Chodby spojují všechny expozice se všemi ubikacemi. Všechny chodby jsou snímány kamerami, aby se v případě nějakého problému, mohl problém řešit hned.  Aby se nestalo to, co stalo v zoo Liberec, budou všechny změny v chodbách řízeny počítačovou technikou. Ta bude umístěna v chovatelském zázemí. To znamená, že jeden tygr bude mít určenou dráhu, kteou se dostane do svého výběhu. Výběhy se nebudou střídat, každé zvíře bude mít svůj výběh. V chovatelském zázemí bude také přípravna krmiva, léky pro tygry, prostě všechno, co je v pavilonu potřeba.

Snad můj popis trochu chápete. Doufám, že pavilon se začně stavět v roce 2011. 

Přeju vám krásný den, dnes napíšu článek aasi až večer. Za cvhíli jedem na oběh do BEchyně, tak tu nebudu a pak se musim zase učit :-(