Září 2010

Historie se opakuje.......

29. září 2010 v 17:35 | Ťupy |  Novinky
AHoj zdravám z velmi hektického dne v našem zoo parku.

Den byl sice hektický ale pro náš zoo park ( a nejen pro něj, tím mám namysli, že i pro zoo San Diego ) velmi důležitý.

Jak víte měli dorazit dva samci jménem Gábor a Rodney. Ti opravdu dorazili, ale ve velmi nevhodnou dobu.

Ta nevhodná doba se týkala naší Isabelly. Ta dnes porodila, bohužel jen jedno mládě, právě v tu dobu, kdy dorazili Rodney a Gábor. To by nebyl zas takový problém, vzhledem k tomu, že Isa je už zkušená rodička, tak se náš tým mohl rozdělit na poloviny. Jedna hlídala Isu a druhá je ujala medvěda Rodneyho a levharta Gábora.

Ale další problém na sebe nenechal dlouho čekat. Úplně nečekaně k nám dorazila bílá tygřice Artemis. Původně měla doazit až zítra. Shodou náhod je to zrovna dcera naší Isy. Takže se zárověn v jednom pavilonu ocitli tři isabellyni potomci.

Ale vše dobře dopadlo a my a Isabella to zvládla.

Takže shrnutí : 

Samec medvěda grizzly jménem Rodney
Samec levharta manžuského jménem Gábor
Mládě bílého tygra, zatím beze jména
Bílá tyřice Artemis


Artemis by měla spolu se Sungari odjed už v pondělí nebo ve středu.

Mám nutkání........ nutkání koupit si Breyera.....

28. září 2010 v 14:00 | Ťupy |  Ostatní
Já nevim. Jednou jsem si řekl, že si žádného nikdy nekoupím, ale je to jaksi silnější než já. Nebyl bY to teda tradík ani classic jen SM. Ale zase si říkám aspon jeden breyer by se sbírce měl být ne ? Je to teda takový veterinární set, kteý obsahuje veterinářku, koně, nějaké ty propriety, hadicy, malou stáj a ohradu. Stojí 199 kč. Já nevim, mám nebo ne PROSÍM MOC PORAĎTEB


TAK TO JE ONO!!!


Už zítra......

28. září 2010 v 9:57 | Ťupy |  Novinky
Ahojky tak už zítra. Ano, právě zítra by měli dorazit dva pro naši zoo velmi cenní samci. Jak víte je to samce medvěda grizzly a samec levharta manžuského.

Také máme březí Isabellu a tak doufáme, že se nestane to, co se stalo při porodu Artemis.  Ano artemis začala rodit a do toho dorazili do zoo nová zvířata. V tom by nebyl takový problém, jenže mezi nimi byl i levhart, který musel být v pavilonu. Pro nás to byl velmi hektický den, ale zvládli jsme ho.

Tay jsou fotky těch, kteří přijedou :

  

Samec leharta manžuského jménem Gábor. Pochází ze Slovenska, ale k nám přijede ze Švýcarska kam byl pře rokem převezen. Gábor je ze tří koťat, kde byl jako jediný samec.


Druhým samcem je medvěd grizzly. Jmenuje se Rodney a pochází z USA, kde byl již od svého mládí. Pro chov je to velmi cenný samec, protože byl jako mládě nalezen na Aljašce.

Jak se co dělá - pavilon III

28. září 2010 v 9:38 | Ťupy |  Zábava
Ahoj, včera jsem psal druhý článek o tom, jaks e vyrábí pavilon. Ovšem jaksi jsem zapoměl na střechu :-)

Takže to třetím článkem napravím.

U každého pavilonu je potřebná střecha. Ať už je to střecha průhledná, průsvitná nebo neprůhledná. Takže začnema. Já jsem dělal střechu průsvitnou, ale ne průhlednou. Zkrz ní je jen velmi těžko vidět dovnitř. Začnete tím, že si rozhodnete jestli chcete aby střecha byla sundavací nebo napevno.

Já dělám střechy sundavací, aby bylo možno "hrát"si s pavilonem. Také záleží na tvaru jaký by měla mít střecha. V mém případě je to takoý kopule. Začal jsem s tím, že jsem si obkrestil takové kolo, na kterém jsem pak v podstatě stavil střechu.

Pak jsem pokračoval tak, že jsem si uděla konstrukci celé střechy.

Ted už jsem jen na konstrukci lepil pomocí izolepy fólii. A za chvíly byla střecha hotová.

JAk jsem udělal konstrukci ? : udělal jsem jí pomocí rákosu. Když ho nastříháte na slabé kousky tak se dá ohnout. Takže nalepíte základní kříž a pak už jrn lepíte ostatní části konstrukce.

Pokud budete dělat také takovou střechu, tak zkuste pedig. Já osobně jsem to ještě nezkoušel, lae když pedig namočíte, tak se dá snadno uhýbat.

Tak už je to vše. Další díl jak se co dělá bude o : Stěny pavilonu

Jak se co dělá - pavilon II

27. září 2010 v 21:04 | Ťupy |  Zábava
Tak konečně tady máte slíbený II díl seriálu Jak se co dělá. Je to druhá část pavilonu. Pokud si dobře vzpomínám, tak jsme skončili u rozdělění pavilonu na část pro návštěvníky a pro zvířata.


Takže máme rozdělěn pavilon. Ted můžete udělat dvě věci. Ta první je, že nejprve uděláte interiér  a ta druhá že exteriér. Já osobně vždy začínám exteriérem, protože většinou ten pavilon nějak obracím, otáčím, prostě s ním hýbu. To by se vám mohlo vymstít, protože byste si mohly nějaký kus vnitřku zničit.

Takže začínáme exteriérem. Důležitý je obklad stěn. U pavilonu goril jsem použil rákos. Měli jsme ho na plotě ale byl na nic, tak proč ho nezučitkovat, že :-)
Samosebou každý doma rákos nemá, proto můžete použít cokoliv. Třeba kamínky, nebo písek ( jak udělat stěny, aby vypadaly jako z písku si také někdy řekneme ). Také múžete požít jen bílý nebo barevný papír. ( to je ale moc obyčejné ) Pokud tedy opravdu nemáte možnost pracovat z přírodních zdrojů, ale chcete, aby to přírodně vypadalo, pak není nic jednoduššího než sednout k počítači a to pozadí si najít na netu ( pokud byste chtěli dřevo tak koukněte na : www.bigoo.ws )


Tady je ten rákos. Jak vidíte, kusy nejsou stejné, ale každý má jinou délku. Vypadá to lépe a ne tak ulízle a obyčejně. Také si dávejte pozor, abyste to nelepili křivě. ( mě se to u tohoto pavilonu stalo, ale naštěstí to moc vidět není )

Máme obklad stěn a co dál ? V mém případě musím upravit základní desku, na které stojé celý pavilon. Polepil jsem ji zeleným papírem, ale bylo by lepší, kdybych to natřel zelenou akrylovkou. Ted záleží jen na vás jak si okolí pavilonu zařídíte. Já jsem kolem pavilonu dal kamínky, jezírko, dětské hřiště. Také jsem tam udělal dvě malé expozice. Jedna pro papoušky a druhá pro želvu.


Máme tedy hotový exteriér. Ted musíme udělat nějaké to zařízení pro zvířata. Opět záleží jen na vás a pro koho děláte ten pavilon. V mém případě to jsou prolézačky a všelijaké pohupovátka.

( prolézačky pro opice mám v plánu prodávat v obchůdku )

Máte interiér, máte exteriér a co ještě dodělat ? Ted už jen stačí udělat název pavilonu a cedulky vchod východ, popřípadě nějakou info tabuli.

P.S. CO MŮŽETE LEPTE JEN TAVNOU PISTOLÍ

Jujky..... chybička se vloudila

26. září 2010 v 19:00 | Ťupy |  Novinky
jak víte, Kiji se těhotná. Nikdo nevěd jak se to stalo. Tedy věděli jak se to stalo ale vy víte jak to myslim, ne ? :D
No prostě ošetřovatelům lidoopů to nedalo, a tak začali postupně prohledávat video archiv z kamer, které jsou umístěny v zoo. Trvalo to dlouho.  Srpen nic, červenec nic, červen nic, květen nic,....... a tak déle a tak dále. Už to vypadalo, že snad  ani není možné aby byla opravdu březí. Už byli v měsíci únoru a tam se teprve něco objevilo. Ano, na záznamu z 15. února bylo opravdu zaznamenáno páření Richarda a Kijivu. Možná se ptáte jak je možné, že jsme na to nepřišli a že jsme nic nepozorovali.

Byla to zvláštní shoda náhod. Kamery umístěné v ložnici goril byly 17. února z ložnice odinstalovány, protože začaly nějak hučet a gorily, převážně Richarda budily. Proto byly dány na pár dní pryč. Je pravidlem, že se záznamy pravidelně den po dni kontrolují, ale v právě tento den na to nebyl čas. Hlavní ošeřovatelé řešili ty kamery a jedna naše brigádnice dala záznamy z těchto dnů do kartotéky a už se na ně nikdo nedíval. Tak takto nějak se to stalo. Jak říkám je to velká shoda náhod a nikdo nechápe, že díky dvoum hektickým dnům si nikdo nevšiml, že Richard pářil Kiji.

Také si možná říkáte, jakto že jsme si nevšimli, že Kiji tloustne. No ono to bylo tak. Vzhledem k tomu, že z předchozí zkušenosti víme, že Kiji začala výrazně tloustnout až téměř v posledním měsíci těhotenství, nikdo to na ní nepoznal.

Fotky Galy

26. září 2010 v 15:49 | Ťupy |  Ostatní
Ve čtvrtek k nám přijela samice medvědy grizzly Galy. Dnes se poprvé podívala do svého venkovního výběhu, kde na ní čekal prostorný bazének. V expozici ale nebude dlouho sama, protože snad už ve středu bude mít statného a krásného samce :-)

A teď už její fotky v prostorném a přírodním výběhu.Více fotek


Moje staré modely Schleich

26. září 2010 v 14:21 | Ťupy |  Ostatní
Zdravím podruhé. Jistě víte že mám něco kolem 50 Schleichů, které se již neprodávávají. Dnes se vám je pokusím všechny představit.

Dravci........ a co když ne ! ?

26. září 2010 v 11:53 | Ťupy |  Ostatní
Ahoj, přeji krásný den.

Dnes začnu s článkem o Schleich a Bullyland. Jedná se vlastně o dravce.

Seznam našich zvířat

25. září 2010 v 8:06 | Ťupy |  Ostatní

Šelmy :

kočkovité :
1.Tygr ussurijský - schleich 8, papo 1,celkem 9
2.Tygr indický - bílý - schleich 8, celkem 8
3.Jaguár - schleich 3 , celkem 3
4.Levhart - schleich 4, celkem 4
5.Lev pustinný - schlich 6, bullyland 1, celkem 7
6.Puma - schleich 1 , safari 1,celkem 2
7.Irbis - bullyland 2, celkem 2
8.Gepard - schleich 3, celkem 3
KOČKOVITÉ CELKEM - 38
Psovité :
9.Vlk euroasijský - schleich 3, safari 1, bullyland 2 , celkem 6
10.Pes hyenový - safari 1, celkem 1
11.Šakal čabrakový - schleich 1, celkem 1
12.Německý ovčák - schleich 3, celkem 3
13.Dalmatin - schleich 1, celkem 1
14.Bernský salašnický pes - schleich 1, celkem 1
71.Voříšek - schleich 1, celkem 1
75.Kokršpaněl - schleich 1, celkem 1
PSOVITÉ CELKEM - 15
Hyenovité :
70.Hyena skvrnitá - schleich1, celkem 1
HYENOVITÉ CELKEM - 1
Lachtanovité :
15.Lachtan jihoafrický - schleich 1, celkem 1
LACHTANOVITÉ CELKEM - 1
Tuleňovité :
16.Tuleň - schleich 2, celkem 2
TULEŇOVITÉ CELKEM - 2
Medvědovité :
17.Panda velká - schleich 2, bullyland 1 celkem 3
18.Medvěd lední - schleich 4, celkem 4
62. Medvěd grizzly - schleich 4, celkem 4
MEDVĚDOVITÉ CELKEM 11
Medvídkovité :
63. Mýval severní - schleich 1, celkem 1
MEDVÍDKOVITÉ CELKEM 1
Promykovité :
19.Surikata - schleich 3, celkem 3

ŠELMY CELKEM - 71

Kopytníci :

Koňovití :
20.Kůň Převalského - schleich 1, celkem 1
21.Zebra Grévyho - schleich 2, bullyland 1, celkem 3
22.Osel domácí - schleich 1, celkem 1
23.Arabský plnokrevník - schleich 7, celkem 7
24.Andalůský kůň - schleich 2 , celkem 2
25.Fríský kůň - schleich 4, celkem 4
26.Jezdecký pony - schleich 2, celkem 2
27.Hannoverský kůň - schleich 4, celkem 4
28.Shetlandský pony - schleich 1, celkem 1
29.Camarque - schleichh 2, celkem 2
30.Knabstrupský kůň - schleich 2, celkem 2
31.Tenessijský mimochodník - schleich 1, celkem 1
32.Mustang - schleich 1, celkem 1
33.Schwarzwaldský ryzák - schleich 2, celkem 2
34.Lipicán - schleich 3, celkem 3
35.Shirský kůň - schleich 2, celkem 2
36.Irský tinker - schleich 1, celkem 1
KOŇOVITÍ CELKEM 39
Žirafovití :
37.Žirafa Rothschildova - schleich 2, bullyland 1, celkem 3
38.Okapi- schleich 1, safari 1, celkem 2
ŽIRAFOVITÍ CELKEM 5
Turovití :
39.Buvol kaferský - schleich 1, papo 1, celkem 2
65. Kozorožec horský - schleich 1, celkem 1
72.Gazela Thompsonova - schleich 1, celkem 1
76. Kudu velký - schleich 1,celkem 1
TUROVITÍ CELKEM 5
Hrochovití
40.Hroch obojživelný - schleich 3, bullyland 1, papo 1, celkem 5
HROCHOVITÍ CELKEM 4
Nosorožcovití :
41.Nosorožec tuponosý - schleich 3, celkem 3
42.Nosorožec indický - schleich 3, celkem 3
NOSOROŽCOVITÍ CELKEM 6
Velbloudovití
43.Velbloud dvouhrbý - schleich 3, celkem 3
44.Velbloud dvouhrbý - bullyland 1, celkem 1
VELBLOUDOVITÍ CELKEM 4
Jelenovití
45.Sob polární - schleich 1, bullyland 1, celkem 2
JELENOVIZÍ CELKEM 2

KOPYTNÍCI CELKEM - 66

Chobotnatci :

46.Slon africký - schleich 5, celkem 5
47.Slon indický - schleich 4, celkem 4
48.Slon pralesní - bullyland 1, celkem 1

SLONOVITÍ CELKEM - 10

Vačnatci :

Klokanovití :
49.Klokan rudokrký - schleich 3, celkem 3

VAČNATCI CELKEM - 3

Primáti :

50.Gorila nížinná - schleich 3, papo 1,safari 1, celkem 5
51.Orangutan sumaterský - schleich 3, celkem 3
52.Šimpanz učenlivý - schleich 3, celkem 3

PRIMÁTI CELKEM 11

Hlodavci :

Bobrovití :
73.Bobr evropský - schleich 1, celkem 1

BOBROVITÍ CELKEM 1

Ptáci :

Papoušci :
53.Ara ararauna - schleich 1, celkem 1
66.Ara arakanga - schleich 1, celkem 1
Pštrosi :
54.Pštros dvouprstý - schleich 2, celkem 2
Šplhavci :
55.Tukan obrovský - schleich 1, celkem 1
Dravci :
56.Orel bělohlavý - schleich 2, celkem 2
74.Orel skalní - schleich 1, celkem 1
67. Jestřáb lesní - bullyland 1, celkem 1
68. Sokol stěhovavý - bullyland 1, celkem 1
Tučňákovití :
64.Tučňák císařský - schleich 1, celkem 1
Sovy :
69. Výr velký - schleich 1, celkem 1

PTÁCI CELKEM - 12

Plazi :
Krokodýli :
57.Krokodýl nilský - schleich 1, celkem 1
58.Gaviál indický - collecta 1 ,schleich 1, celkem 2
Ještěři :
59.Varan komodský - schleich 1 ,safari 1, celkem 2
Želvy :
60.Želva sloní - schleich 1 , celkem 1

PLAZI CELKEM - 6

Paryby :
61.Žralok tygří - schleich 1, celkem 1
PARYBY CELKEM 1

ZVÍŘATA CELKEM = 182New.......Ahojky

24. září 2010 v 18:04 | Ťupy |  Novinky
AHOJ, tak jak jste zvládli tento školní týden ? Já jsem to docela ustál, ale jako běhat jak magor kolem Jordánu fakt nemusim :-)

Začnu s Galy : má se dobře, již prošla všemi potřebnými vyšetřeními a je v pořádku. Už ve své domovské zoo byla vyšetřena, ale jistota je jistota. Ve skutečnosti měla přijít až někdy koncem týdne, ale medvědice se kterou sdílela výběh vrhla mláďata trochu dříve než měla a tak musela Galy pryč. Proto k nám dorazila o trochu dříve.

Kiji se má dobře. Už se nám trošilinku začíná kulatit a je vidět, že je opravdu březí. Nikdo z nás ovšem nechápe, že jsme nepozorovali páření a že jsme nepoznali, že je těhotná. Doufáme, že potomek bude zdravý a že se bude mít čile k světu. Už jsou pro ně i vymyslená jména. Nejsou teda nějak originální, ale je to česká, vlastně svazijská klasika. V případě, že by to byla holčička tak by to byla MOJA ( vzdyť říkam, že to není originální ) a v případě, že to bude chlapeček, tak TATU ( taky to není nijak originální, ale líbí se mi to víc než Moja )

Příští týden by měl dorazit samec medvěda grizzlyho, samec levharta manžuského ( ten u nás bude už podruhé, protože je to otec našeho Dennyho )

Isabella je už pěkně kulatá :-) Vzhledem k tomu, že nezvládá dobře anestezii, nemůžeme ji uspat a udělat ultrazvuk. To znamená, že nevíme kolik mláďata bude v jejím druhém vrhu. Však doufáme, že koťata budou aspoň dvě.

Do našeho zoo parku by měla dorazit další samice bílého tygra. Ovšem tu nebude napořád. Stejně jako Sungari, bude tu tygřice jen na skok a spolu se Sungari odjede do zoo San Diego.

Žádná viróza..........dítě to bude :-)

23. září 2010 v 18:11 | Ťupy |  Novinky
Ahoj, tak jak se vám daří ve škole ? My jsme včera psali test z angličtiny ( a napište to správně, když se angličtinu učíte 14 dní :-))

Možná trochu nechápete nadpis. Všímavý čtenář si všimne, že jsem se v jednom článku zmiňoval  o tom, že Kiji je nějaké nesvá. Nakonec jsme to ukončili s tím, že má pravděpodobně nějakou virózu. Dostala nějaké vitamíny a na pár dní byla v pohodě. Ovšem včera nebo předevčírem, se začala opět chovat divně. Ošetřovatelům lidoopů to nedalo, a tak odebrali z expozice goril trus Kijivu. Vzhledem k tomu, že náš zoo park má vcelku dobrou laboratoř, byly výsledky známy za několik minut, rspektive za půl hodiny :-)

Pokud to už teď chápete, tak nemusíte číst tento odstavec. Věc se má takto : samice gorily nížinné Kijivu je již podruhé těhotná ( vlastně bych měl psát březí :-)) . Ošetřovatelům to ale vůbec nedává smysl, protože na kamerách nebylo zaznamenáno žádné páření. Asi se někam schovali :-) Pro všechny zaměstnance je to velká novinka. Určitě to bude oživení v pavilonu goril a konečně bude mít malý Kiburi kamaráda na hraní.

Druhá novinka  sice už není taková senzace, ale pro náš zoo park to nic malého není. Dnes k nám přijela samice medvěda grizzly Galy. Je to mladá samice a určitě oživí chov grizzlyů v ČR. V pondělí by k ní měl dorazit samec.

Tak to je dnes opět vše. O víkendu se pokusím napsat nějaké články. A zase říkám, musím se učit chemii, takže dnes mě tu nečekejte.

Ahoj lidičky :o)

21. září 2010 v 18:59 | Ťupy |  Novinky
Nestíhám !!!!

Jj je to tak. Dneska jsem přišel domu v 18:00. Tejtra mam doučko z angliny, takže doma budu až někdy kolem 4 hodiny. Takže tu Sungsri odeslat nestihnu !!! Doufám, že v pondělí jo, protože musim co nejdřív aby mi nepřirostla k srdci :-)

Moc článků tento týden asi nepřibyde. Nějaké nejspíš až o víkendu. Ale příští týden vám to určo vynahradím. Příští týden a celí říjen nemáme praktika takže budu domu jezdit ve dvě ( teda myslim ) .

Zvířátka se mají velmi dobře. Už je většina ve vnitřních ubikacích. Po ránu jsou venku jen takový otužilci jako lední medvědi, tygři ussurijští, vlci euroasijští nebo irbisové.

Tento týden by měla dorazit samice medvěda grizzlyho. Doufáme, že to opravdu vyjde, protože bude tvořit s naším budoucím samcem pár.

Tak to je asi vše. Já se du šprtat slovíčka a chemii ( páč v tý absolutně netušim :-(

Tak se mějte a přeju vám pohodový školní týden

Reklamy

19. září 2010 v 19:48 | Ťupy |  Ostatní

Všechny reklamy dávete prosím sem !!!! Na reklamy u profilů zvířat nebo u normálních článků nebude brán zřetel !!!!


Jak se co dělá - pavilon

19. září 2010 v 15:22 | Ťupy |  Zábava
Ahoj, rozhodl jsem se, že sem dám nějaké návody, jak si něco vyrobit. Jako první začnu s pavilonem ( u nás pavilon goril )

Co potřebujete : Na prvním místě je určitě nápad
                           Trpělivost
                           Pečlivost
                           A šikovné ruce ( pokud nemáte nic z prvních 4 potřeb, nedělte to :-))
                           Nějaký karton, krabice, prostě cokoli co se vám bude hodit
                           Lepidlo
                           Tavná pistole
                           Tužka
                           Barevný papír
                           Noviny
                           Voda
                           Barvy ( nedoporučuji tempery, proč to se dozvíte ve článku )
                           Nějaká fólie
                           Takový ten průhledný plast ( je třeba na krabicích od hraček )
                           Přírodní materiály ( kameny, dřevo, rákos,........ )
                           Kbelík
                           Štětce
                           Tiskárnu
                           Nůžky
                           Nožík
                           Pilka :-)  
                           Izolepa

Tak to je snad všecjno ( bral jsem v úvahu to, co jsem potřeboval já na pavilon goril. )

Můžeme začít - Máme nápad a inspiraci. Já se inspiroval v zoo Praha ( Pavilon Čambal a Indonéská džungle )

Nejprve si někam připravte všechny pomůcky, abyste se potom zbytečně nezdržovali hledáním něčeho. Sice je nebudete potřebovat asi v jeden den, ale je to lepší je mít na jednom místě. Já jsem ten pavilon dělal snad týden. 

Máme krabici, či něco z čeho budete pavilon dělat ( já jsem v garáži našel nějaké kolo či co :-))

Tak to je ono. Nejpreve, než do toho bude nějak zasahovat, tak si tužkou nakreslete dveře, okna prostě vše. Já to vše udělal a tak jsem mohl přejít na druhý krok.

Druhý krok je udělání dveří. Tady jsem to měl složitější, protože to kolo bylo skoro 1 cm silné. Takže přišlana řadu pilka. Takže jsem začal řezat až se mi konečně udělali dveře. V případě, že budete mít slabou krabici, tak na to ani pilku nepotřebujete to v pohodě uděláte nůžkama.

Třetí krok - to tedy nemusíte dělat u každého pavilonu, ale já to tam chtěl. Do kyblíčku si natrháte noviny a uděláte si recyklovaný papír.

Než to začnete patlat na stěny, musíte to pořádně vyždímat aby vám to v případě slabší stěny tu stěnu nerozmočilo. Až budete mít obklad stěn hotový, tah to ještě ,, přelepte" toaletním papírem. Ten toaleták se vám na tu mokrou stěnu jakoby přilepí a zpevní ji. Papír necháte zaschnout. To několik hodin, teda spíš dnů trvá. Mě to na sluníčku uschlo za den a půl.

Tak a máte obklad stěn. V případě že máte krabici se dnem tak to je jednoduší. V mém si musíte najít nějaký kus kartonu a to kolo tam přilepíte.

Také  interiér pavilonu musíte nějak natřít. Já to děla barvou na dřevo ale jde to i temparemi. Ovšem tempery bych nevolil. Pouští a zvířata se o ně můžou umazat. Pokud to nebudete přestříkávat lakem tak to temperama nedělejte. Spíš bych volil akrylovky.

 ( od ted už asi nebudou fotky,  protože jsem zapomněl fotit )

TAkže máme vyřešenou barvu. Když máte natřeno, musíte oddělit část pro návštěvníky a část pro zvířata.

Část pro návštěvnníky je označena šipkami ( to je snad jasné, ne ? )

Ve vzniklé stěně je ten průhledný plast, mnou nazývaný sklo.

POKRAČOVÁNÍ PŘÍŠTĚ ( ASI UŽ ZÍTRA )

Co bych si chtěl ještě koupit ?

19. září 2010 v 13:49 | Ťupy |  Ostatní
Nemyslím, že tato směsice obrázků potřebuje nějaký komentář. Jen chci říct . Do konce roku to asi nestihnu :-)

Omluvte kvalitu seřazení fotek. Dělal jsem to narychlo :-)

Ahojky lidišky....

19. září 2010 v 13:43 | Ťupy |  Novinky
Ahojky tak vás zdravím,

momentálně máme u nás ve vsi pouť ( tedy pokud se autodromu a houpačkám dá říkat pouť :-D )
No to ale nepatří do zoo parku.

Celkem máme v zoo parku 142 zvířat v 61 druzích. Řekli jsme si, že náš status zoo parku se na zoo změní při dosažení 150 modelů. No vypadá to velmi dobře. Příští týden by měli přijet dva noví samci. Také máme březí samci tygra a do dětské zoo plánujeke moupit snad 12 modelů. Takže si myslím, že do konce roku už budeme zoo.

V zoo se opět nic neděje. Vše je v pořádku a Kijivu už také. Byla to jen nějaká podzimní viroza a nikdo to od ní nechytl.

Samec ledního medvěda Alík je již v Polsku. Tím pádem uvolnil svoji expozici novému samci medvěda grizzly. Ten tam bude do té doby, než mu bude vybudována expozice v nové části zoo, ve které se budou nacházet expozice sobů, losů, mývalů a medvědů. Celkový vzhled všech expozic a zvířata, která budou v budoucnu obývat další prostory, budou pocházet ze Severní Ameriky. Nově chované druhy by mohly být např. medvědi baribalové.

Dnes pudu fotit ještě nějaké fotky zvířat, která nejsou ve fotogaleriích.

Také se sem pokusím dát návod : Jak se dělá pavilon. Tak snad se bude na co těšit.

Super zprávy

17. září 2010 v 14:39 | Ťupy |  Novinky
Ahoj, zdravím všechny návštěvníky mého blogu. Hned na úvod máme pár, ono jich je tedy docela dost :-)

Začnu první - Sungari se včera pářla s Asíkem. ( to už asi všichni víte, že ) Vzhledem k tomu, že by mohla opravdu zabřeznout a my v to opravdu doufáme a věříme, že se to povede, bude muset co nejdříve odjet do zoo San Diego. Mohlo by to být příští týden v pondělí maximálně ve středu. Bude záležet na tom, jak se začne Sungari chovat. Doufáme, že tímto naše zoo propojojí a že bude další spolupráce mezi námi a zoo San Diego.

Druhá novinka - Tak ta je také od tygrů. Tentokrát se nám pářila Isabella a Paris. Vše nasvědčuje tomu, že je Isabella opravdu březí. Takže doufáme, že se vrh bude opravdu plodný.

Třetí novinka - se opět týká pavilonu šelem. Naší skupinu levhartů ( celkem máme tři ) by měl obohatit nový mladý samec. Ovšem zase budeme řešit místo v pavilonu šelem. Nemá dostačující kapacitu, takže bude zase v zázemí. Ovšem naše zázemí také není bezedné, takže tam moc místa nezbývá.

Čtvrtá novinka - opět šelmy :-) ( neni to už trapný ? :o) ) Takže do našeho zoo parku by měl dorazit samec medvěda grizzly. Zase vzhledem k tomu, že nemáme vhodný výběh pro medvědy grizzly, bude muset být umístěn v zázemí. Je to jen dočasná varianta než dorazí samice. Také je možnost, že bude v jedné polovině pro lední medvědy. Upustí se trochu vody a jako dočasná varianty to bude muset stačit. Vzhledem k tomu, že samec ledního medvěda odjede na několik měsíců do Polska, tak to vipadá jako nejvhodnější varianta, alle uvidí se až časem kde bude.

Tak a to je u zvířat snad vše. Všichni se mají dobře, jen Kijivu je nějaká nesvá. Pochybujeme o tom, že by byla v očekávání, jelikož jsme nepozorovali žádné páření. Jen to vipadá na nějakou virózu.

Ještě ohledně toho obchůdku - tak co mám ho otevřít nebo ne ? Já fakt nevim...... :-(

Mám nebo ne ?

16. září 2010 v 18:49 | Ťupy |  Ostatní
Ahojky lidičky,

mám na vás takový jeden dotaz.

Napadlo mě, že bych si založil obchůdek. Jednalo by se o zařízení do zoo a možná i na ranch, ale ne žádné ohlávky, uzdečky.... ( to dnes dělá každý ). Základem výrobků do zoo by samozřejmě byly různé oplocení ( mříže, skla,palisády, jednoduché oplocení,... ) . Také bych se pokusil o různé ukazatele, lavičky přístřešky,..... . Ale jak říkám, zvířata ze zoo moc lidí nesbírá, a tak si nejsem jistý, zda by moje nabídka byla pokryta poptávkou. Tím chci říct, že si nejsem jistej tím, že co vrazím do materiálu, se mi aspon s malým plusem vrátí. Také bych dělal věci na zakázku. Ale jak říkám, musí být zájem.........


Ohledně věcí na ranch bych chtěl říci jen pár vět. Žádné uzdečky, žádné ohlávky,...... nic na koně. Nic na koně, ale vše pro koně. To znamená, že bych vyráběl nádoby na vodu, vidle, hrábě, stoly, židle ( to sice není nic pro koně, ale na ranch jo ) Opět bych dělal věci na zakázku.

Pro pejsky bych dělal třeba košíky na spaní, různé deky, misky,..... co vás napadne to se pokusím udělat. Zse říkám nic na psy ale pro psy.

Tak mi prosím poraďte, zda se do obchůdku mám pustit nebo ne.

Když ano, ¨výroba by začala začátkem října.

A je to tady......

16. září 2010 v 18:31 | Ťupy |  Novinky
Náš Asík se dnes pokusil zvětšit populaci tygrů ussurijských. Jeho ,,vyvolenou" se stala právě Sungari. Její budoucí majitel měl vlastně dotaz, zda bychom jsme je mohli připustit. Osud tomu chtěl a Sungari byla právě v říji. Takže jsme se pokusili Asíka se Sungari spojit. Netrvalo to dlouho a Asík se,,zamiloval". Vzhledem k tomu, že Asík je kliďas, tak to nebyl žádný problém. Fotky naleznete na odkazu dole. Prrvní jsou Artemis se SUNGARI a pak je tam SUNGARI s Asíkem.


Pardon za to cenzurováno, ale vyfotte sedícího tygra, jak se rozmnožuje :-)