Stále nic......

30. srpna 2010 v 7:44 | Ťupy |  Novinky
Přeji vám krásné ráno. Celou noc jsme prohlídkovali u kamer, které jsou umístěny v ubikaci a v porodním boxu a bohužel vám musíme oznámit, že Artemis zatím neporodila. Jednou za noc jsme měli poplach, ale byl planý. Takže držíme Artemis palce nebo spíš tlapky aby porod dobe zvládla.

Levhartice Ariane se zatím vzorně stará o svého potomka. Je to pravděpodobně kluk, nevíme to přesně, protože ještě nebyl odebrán na vážení. Jakého je pohlaví se dozvíme dnes kolem 13 hodiny. Včera jsme uveřejnili zprávu, že bude kvůli mláděti levharta pavilon uzavčen. Ano, pavilon bude uzavřen, ale ve venkovní expozici neuvídite Ariane. ( je uzavřen kvůli budoucím tygřatům a aby měla Artemis klid ) . Samice Ariane težko zvládá ruch a v pavilonu je rušno. Přece jen jsou tam mláďata lva a bílého tygra a další velké kočkovité šelmy. Proto byla ariane již před porodem odvezena do zázemí, kde v klidu porodila a ted je ve vonkovní ( porodní ) expozici.

Volné místo po Ariane se nám náramně hodí, protože co nejdříve by měl dorazit černý lehart.  Měl být původně v expozici určené pro Artemis, ale v té ted bude několik měsíců vychovávat své malé potomky. Asi ve stáží 4 měsíců, budou mláďata a matka přesunuta zpět k Asíkovi. Do volného výběhu po Artemis se nastěhuje černý levhart a Ariane se svým potomkem se vrátí zpět k sobě.


Dnes se asi podruhé ozvu až někdy odpoledne možná až na večer. Jedeme totiž do Českých Budějovic na výstavu : ZEMĚ ŽIVITELKA


                                                         Tak se tu zatím mějte hezky Ťupy
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama