Srpen 2010

Nějaké fotky Artemis z porodu

31. srpna 2010 v 11:02 | Ťupy |  Ostatní
Tady je poslední poloha Artemis před porodem.


Teď Artemis praskla plodová voda.


První, vlastně již třetí mládě. To bylo první, které se narodilo živé.


První se napolo a jakoby šlo maminku uklidnit, když rodilo druhé, vlastně 4.A na světě jsou již všichni .


Poslední si nevybralo moc hrzkou polohu na pití.


Ale nakonec se přece jen otočilo.

Naše nové přírustky

31. srpna 2010 v 10:53 | Ťupy |  Ostatní
Artemis již porodila

31. srpna 2010 v 10:40 | Ťupy |  Novinky
Ano, je to tak přesně v 10:15 Artemis porodila. Mláďat bylo opravdu 5, ale první dvě se narodili mrtvé. Je nám to líto, ale bohužel se nedá nic dělat. Artemis tedy porodila 3 zdravé koťata. Porod proběhl v pořádku, i když trval několik hodin. A aby toho nebylo málo, tak ve stejnou dobu, kdy Artemis začínala rodit, dorazil k nám z vídně s hodinovým spožděním samec levharta a samec soba. Levhart je již v expozici po Ariane. Samec soba se seznamuje se sobicí v zázemí. Vypadá to, že si celkem padli do oka. Další zprávy o Artemis budou kolem 15 hodiny.

Artemis začíná rodit...... :o)

31. srpna 2010 v 7:22 | Ťupy |  Novinky
Přeji vám krásné ráno. Je přesně 7:08. Aremis začala kolem 6 hodiny nervózně chodit po porodním boxu. Přesně v 6:58 se Artemis sklidnila a uchýlila se do koutu svého boxu. Zrychlil se jí dech a praskla jí  plodová voda. Zatím nevyšlo žádné mládě. O dalším dění v pavilonu budem informovat pomocí krátkých zpráv.

Barevné varianty.... :o)

30. srpna 2010 v 20:52 | Ťupy |  Ostatní
Jak jste si jistě všimli, firma schleich vyrábí jeden model ve více barvných variantách ( chápete jak to myslím ? ) . Jasné je to třeba na tygrech. Udělá jeden model, který pak nabarvý na "oranžovo" a druhý bílo. To se stalo i s jednou lvicí. Je to ta z roku 2007. Já jí mám zbarvenou více do žluta a teď ji Schleich udělal do hněda. No není se čemu divit, protože ona k ostatním nepasuje. Tak barená odchylka se vyskytuj i ve volné přírodě takže je to jedno....


Jen bych vám chtěl říci  také zárověň varovat. POkud jste si koupili samce nosorožce NEW 2009 a nemáte k němu tu starší samici a budete si ji kupovat, tak dejte pozor na to, jakou má barvu. Já mám opět tu originál do šeda. Ale tento víkend jak jsme byli v Praze tak měli úplně tu samou v úplně té stejné barvě jako jsou ti noví. Tady je důkaz toho, že Schleich řeší barvy jednotlivých modelů, aby se k sobě hodily.

Soutěž.....

30. srpna 2010 v 20:41 | Ťupy |  Zábava

Ahoj, přihlašte se do soutěže zde.


Jedná se o soutěž starých modelů Schleich. Přihlásit jich můžete kolik chcete.


Poradíte mi ? Prosím !

30. srpna 2010 v 20:35 | Ťupy |  Ostatní
Ahoj, rozhodl jsem se, že udělám další číst zoo parku. Ovšem nejednalo by se jen o výběh nýbrž i o pavilon. A na vám mám takový dotaz : Pro koho bych to měl udělat ?

Zde si můžete vybrat z těch, pro které bych to uděla já a nebo si řekněte úplně jiné ( ale musím ho mít )

Panda velká

Sob polární

Los

Mýval

Tak, tady to je mlj výběr. Vyberete mého favorita nebo úplně jiného ?

Naše nová SOBice

30. srpna 2010 v 19:50 | Ťupy |  Novinky
Tak tady je naše nová sobice, která je zatím umístěna v zázemí . Jmenuje se Zibu.


Denny - první fotky venku

30. srpna 2010 v 19:38 | Ťupy |  Novinky
Tak to jsou první fotečky našeho Dennyho venku v expozici.
Rozšíření

30. srpna 2010 v 18:47 | Ťupy |  Novinky
Mapu našeho areálu určitě již všichni znáte.  Náš zoo park má takový nepravidelný tvar. Popravdě řečeno takové ty výřezy jsou pozemky majitelů, kteří nám je nechtěli prodat. Nicméně se jeden majitel rozhodl, že nám tedy ten jeho pozemek prodá. Koupě se uskutečnila už před nějakou dobou a tak už začíná vyrůstat expoziční celek s názvem Severský les ! Budou  to expozice losů, sobů a mývalů. 

Růžově jsou vyznačena místa nových expozic. Ta nalevo jepro losy, ta na pravo pro soby  a ta horní pro mývaly

Návštěvnost

30. srpna 2010 v 17:57 | Ťupy |  Ostatní

Navstevnost za minuly tyden (23.8. 2010 - 29.8. 2010) je:
Pondeli: 6
Utery: 8
Streda: 19
Ctvrtek: 19
Patek: 22
Sobota: 17
Nedele: 15

Celkem: 106


Všem co sem chodí moc děkuju :°)


Náš levhartík......Denník

30. srpna 2010 v 17:53 | Ťupy |  Novinky

Už podle nápisu se dá uhodnout, že jsme dnes zjistili pohlaví našeho levhartíka. Je to kluk jako buk a dostal jméno DENNY. Denny je už velmi zvědavý a začíná s maminkou vycházet ven do porodního výběhu. Dennyho uvidíte nejdéle 20.9. v pavilonu šelem. Do této doby může být uzavřen pavilon.


Artemis stále nerodí.......

30. srpna 2010 v 15:16 | Ťupy |  Novinky
Artemis tále nerodí. Je sice neklidná ale pořád nic. Stále chodí po boxu a občas sebou i praští o zem. Je stále pod dohledem ale případný problém s porodem sami ošetřovatelé nevyřeší. Proto byli dnes ve 12 hodin povaláni veterináři, aby zakročili v případě nouze. Veterináři budou hlídkovat jak u kamer, tak v samotném zázemí u porodního boxu. Vzhledem k tomu, že Artemis v podstaté přenáší, nevíme co se bude dít. Ale teď už nějaké pozitivnější novinky.

Dnes v 14:16 dorazila samice soba polárního. Tento transport nebyl na 100 % jistý, a proto jsme ho nějak nezveřejňovali. Samice bude tvořit pár s naším sobím samcem, který by měl zítra spolu s černým levhartem dorazit k nám do zoo parku. Příjezd je plánovaný na 8 hodinu, ale je možné se transport zdrží. Dnes večer přistane letadlo do Vídně a zítra kolem 5 hodiny ranní se vydají na cestu autem.

Stále nic......

30. srpna 2010 v 7:44 | Ťupy |  Novinky
Přeji vám krásné ráno. Celou noc jsme prohlídkovali u kamer, které jsou umístěny v ubikaci a v porodním boxu a bohužel vám musíme oznámit, že Artemis zatím neporodila. Jednou za noc jsme měli poplach, ale byl planý. Takže držíme Artemis palce nebo spíš tlapky aby porod dobe zvládla.

Levhartice Ariane se zatím vzorně stará o svého potomka. Je to pravděpodobně kluk, nevíme to přesně, protože ještě nebyl odebrán na vážení. Jakého je pohlaví se dozvíme dnes kolem 13 hodiny. Včera jsme uveřejnili zprávu, že bude kvůli mláděti levharta pavilon uzavčen. Ano, pavilon bude uzavřen, ale ve venkovní expozici neuvídite Ariane. ( je uzavřen kvůli budoucím tygřatům a aby měla Artemis klid ) . Samice Ariane težko zvládá ruch a v pavilonu je rušno. Přece jen jsou tam mláďata lva a bílého tygra a další velké kočkovité šelmy. Proto byla ariane již před porodem odvezena do zázemí, kde v klidu porodila a ted je ve vonkovní ( porodní ) expozici.

Volné místo po Ariane se nám náramně hodí, protože co nejdříve by měl dorazit černý lehart.  Měl být původně v expozici určené pro Artemis, ale v té ted bude několik měsíců vychovávat své malé potomky. Asi ve stáží 4 měsíců, budou mláďata a matka přesunuta zpět k Asíkovi. Do volného výběhu po Artemis se nastěhuje černý levhart a Ariane se svým potomkem se vrátí zpět k sobě.


Dnes se asi podruhé ozvu až někdy odpoledne možná až na večer. Jedeme totiž do Českých Budějovic na výstavu : ZEMĚ ŽIVITELKA


                                                         Tak se tu zatím mějte hezky Ťupy

Porod se blíží

29. srpna 2010 v 22:11 | Ťupy |  Novinky
Jak určitě víte. Naše rodinka tygrů ussurijských se v nejbližší době rozroste o několik členů. Jelikož začíná být už artemis neklidná a začíná polehávat, byly do jejího porodního boxu a do její ubikace nainstalovány kamery. Dnes od 21:00 má službu u kamer ošetřovatelka šelem Martina. A jelikož vás blížíci se porod určitě zajímá, tak jsme s Martinou udělali takový miniROZHOVOR. Takže tučně já o normálně Marťa.

Ahoj Marťo

Ahoj

Za jak dlouho si myslíš, že Artemis porodí ?

Podle mě Artemis porodí někdy zítra odpoledne, možná až na večer. Ovšem příroda je nevyzpitalená a porod se může uskutečnit o několik hodin dříve, ba o několik hodin déle či až o několik dní déle. Jak jsem již řekla vše záleží na přírodě.

Kolik bude mít Artemis mláďat ?

Jak jistě víš, Artemis byl již dříve na ultrazvuku, který ukázal 5 mláďat. Ovšem takový to počet je dost vysoký a dá se počítat s tím, že se může mějaké mládě narodit mrtvé nebo jinak slabé či s nějakou vadou. Matka vycítí slabšího potomka a přestane se o něho starat. Ve volné přirodě s největší pravděpodobostí zahyne, ale v zoo je odchováno ošetřovateli.

Ty sama jsi nějaké mládě tygra odchovala ?

Né,tygra zrovna né.

Když né tygra tak které ?

Spolupracovala jsem na umělém odchovu geparda a doma jsem měla mládě klokánka.

Klokánka ? Jak si k němu přišla ?

V mém bývalém zaměstníní v jiné zoo ho matka po prvním výskoku z vaku už nevzala zpět, a tak musel k lidem, respektive ke mě :-)

Zajímavé, ale vraťme se zpět k Artemis. Jak poznáš, že se porod blíží ?

Tygřice je neklidná a polehává. Také má zrychlený dech a celkově působí jinak než obvykle. Když s ní strávíte pár let, tak to na ní poznáte, že se něco dějě.

Aha, takže praxe ?

Také :-)

Říkal si, že si myslíš, že Artemis porodí zítra. Vypočítali jste nějaký termín, kdy by se měla mláďata narodit ?

Podle datumu páření a podle obvyklé doby březosti, která se ovšm pohybuje s několika dením rozmezím. Náš termín by měl být od 27.8 do 31.8.

Tak děkuju moc za rohovor a přeju ti klidnou noc s Artemis

Já také děkuju a doufám, že se zase někdy setkáme při psaní rozhovoru

Tak jsem doma......

29. srpna 2010 v 17:50 | Ťupy |  Novinky
Ahoj, tak jsem zase doma. Včera jsme jeli do Prahy a měli jsme jít do zoo. Kvůli počasí zoo padal a tak jsme museli vymyslet náhradní profram. Nakonec jsme se šly podívat do KRÁLOVSTVÍ ŽELEZNIC. Mašinky byly opravdu moc hezké, jen škoda, že jsme si zapoměli nabít baterky do foťáku. A deska to také nebylo ono, tak se do zoo taky nešlo. Ale jeli jsme na výstavyště. Byli jsme v MOŘSKÉM SVĚTĚ a pak jsme se šli mrknout na nějaký atrakce. A taky, na to nesmim zapomenout, jsem samozřejmě nakupovali. Takže jsem si domů dovez 2 trička, 1 DC mikinu a tašku přes rameno. Ale dost teď už uplynulý víkend.


Včera se toho v zoo moc nedělo. Měla dorazit samice žirafy Rothschildovy, ale bohužel v pátek zemřela. Měla nějaké problémy se srdcem. Náš zoo park to velmi zasáhlo. Dnes se v 16 : 32 narodilo mládě levharta. Ariane zvládla porod bez problémů. Právě kvůli mláďatům, které se již narodili či se narodí, bude pavilon šelem od 29.8.2010 do maximálně 20.9.2010 uzavřen. Šelmy budete moci vidět ve venkovné expozici.

Takže já se ted loučím a dnes ještě napíšů pár životopisů.

Co a kde ?

29. srpna 2010 v 12:00 | Ťupy |  Ostatní
Všichni z vás si určitě nekdy koupili nějaký model přes interner. AŤ to byl model nový, či  v bazaru.

Figurky schleich seženete skoro šude. Má je většinou každý eshop. Zkuste třeba www.rumburak.cz tam mají mode levné.Dají se koupit třeba ve Sparkysu, Bambuli,......

Figurky Papo - ty se dají sehnat třeba na této adrese : http://shop.hrackydomino.cz/katalog/papo/
na oficiálním stránkách dodavatele jsou většinou dražší.Dají se koupit třeba ve Wiki

Bullyland - mnoho lidí shání koně bullyland. V kamnných obchodeh se dají sehnat w HM Studio- hračky. Na internetu je seženete tady : http://www.mc-toy.com/k/3/bullyland.html .

Safari - firma safari vyrábí opravdu hezké modely - snad jediný eshop, kde je mají je www.rumburak.cz


Snad vám to trovhu pomůže :-)

Hádej, hádej, hadači...... :-)

28. srpna 2010 v 18:00 | Ťupy |  Zábava
Abyste se tady nenudili, tak mě napadla taková poznávačka. Dám vám sem dvě fotky stojanů s figurkami schleich a vy musíte poznat, do kdy by bylo možno takovou fotku vyfotit. :-)

Takže to je první fotka. Do jakého roku byste ji mohli  vyfotit ? Perte v úvahy vyřazené modely ;-)

A druhá fotka mi příde o něco lehčí. Tak se snažte :-)

Časy se mění ! - Los

28. srpna 2010 v 12:00 | Ťupy |  Kalendář akcí
Tak dnes jsem si vzal na paškál losa. Ano, budu porovnávat letošní novinku a novinku z roku 1990. Je to 20ti letý rozdíl. To je docela dost. Tak a teď moje kritika :-)

Ano dámy a pánové. A máme tady první model. Tento model je tipicky severní. Hunatý kožich tmavě hnědé barvy krásně ladí s černým krkem. Tak takto by se to dalo říci v módním průmyslu. Ale já nejsem žádnej módní průmysl, takže ....... Tento los se mi docela i líbí. Má krásnou barvu a je hezky barevně rozlišen krk. Jen mi připadá, že má trochu silné a slabé nožičky. Horní část nohou mi připadá trochu véce silnější, než by bylo potřeba. A ta dolní zase trochu menší...... Tvar celého modelu je moc pěkný. Ale zase to neci kazí. Vzponímáte na lvi ? Ano, je to pravda zase ten obličej. Já nevim, to mají být zvířátka pro děti na hraní né na strašní. Ale dost kritizování a moje celkové hodnocení je 7/10. Docela dost co ? Tam mu to kazí jen ta hlava. Zbytek není důležitý.

A tady máme druhý model. Možná se budete divit, ale kdybych měl na vybranou mezi tímto a tím starším, tak si asi vezmu toho staršího. A to ne kvuli jeho cennosti. A teď se do toho pustim..... Takže druhý los od firmy schleich se prodával od roku 2003 do roku 2010. To znamená, že byl letos ztažen z prodeje. Co je zajímavé je to že vydržel na trhu jen 7 let oproti tomu druhému to bylo skoro o poovinu méně. Los číslo jedna byl prodávám 12 let. Na tomto losovi oceňuji obličej a nohy. Jeho výraz nebudí hrůzu a ani nějak nezastrašuje. Nohy jsou krásně tvarované, jen se mi zdá, že má poměrně malá kopýtka. Co mě na něm zaráží je jeho barva. Udělat celého soba jednou barvou je fakt něco. A ten, kdoho nikdy viděl na živo, či ho má doma ví, že naní zas tak vystínovný. No prostě ..... dávám mu 8/10

A teď přichází hvězda večera. Los č. 3. je vypracován na velmi vysoké úrovni. Barva je moc hezká, parohy mají jnou barvu než zbytek těla. Krásná stavba těla, krásná kopýtka. No nebudu to nějak okecávat 10/10

Náš sobík

28. srpna 2010 v 8:00 | Ťupy |  Novinky
Ahoj, jak víte, tak k nám do zoo parku dorazí samec soba. Teď vám ukážu jak vlastně vypadá. Jsou to fotky ještě z jeho původní zoo. TAk se můžete mrknout ;-)Je to teda jen jedna fotka, ale snad se líbí :-)